До сьогоднішніх так званих "громадських слухань" влада не оприлюднила жодних проєктів "урбан-парку" на ужгородській "Кірпічці"

«Велике будівництво», яким прикриваються ініціатори спорудження так званого урбан-парку на території цієї живої оази в центрі Ужгорода, не має мати нічого спільного з «великим дерибаном» в громади землі, призначеної виключно під зелену зону, та «великим розпилом» бюджетних коштів, нагадують владі ужгородці.

До сьогоднішніх так званих "громадських слухань" влада не оприлюднила жодних проєктів "урбан-парку" на ужгородській "Кірпічці"

На суспільний резонанс про рухи, проєкти та концепти навколо ужгородського парку "Кірпічка" закарпатська влада в далеко пообідній час відізвалася оголошенням про так звані громадські слухання в малій залі Закарпатської ОДА, на яких презентуватимуть якийсь концепт урбан-парку із можливою онлайн-трансляцією для всіх зацікавлених. Останню, наголосимо, не варто плутати з онлайн участю.

Громадська ініціатива «Кірпічка» і громадськість обласного центру в цілому звертають увагу на те, що, по-перше, станом на 16:00  25 січня, тобто рівно за добу до оголошеної презентації, жодних документів, креслень, схем та пояснювальних записок щодо запланованого владою на території «Кірпічки» громада на свою вимогу так і не дочекалася.

По-друге, формат громадських слухань, визначений нормативно, передбачає обговорення зауважень і пропозицій зацікавленої громадськості щодо завчасно оприлюдненого проєкту. Однак, замовник не пояснив, які саме проєктні чи передпроєктні  пропозиції пропонує обговорювати на вказаних «громадських обговореннях».

По-третє, замовник, яким очевидно виступає структурний підрозділ ОДА, для онлайн-конференції вказаного заходу обрав непопулярну Інтернет-платформу webex, можливо  –  з метою економії коштів, але точно не для зручності учасників зустрічі.

«Громадська ініціатива «Кірпічка» має свій концепт парку, напрацьований і представлений ще 2017 року. І 2018 року презентувався він в центрі міста, і в Совиному гнізді на різного рівня та формату зустрічах та заходах, зокрема й організованих за співучасті з міською радою. Точніше, проєктів форматі концепту презентовано було навіть два. І зовсім не зрозуміло, чого раптом, після того, як громадськість і влада пройшли разом такий довгий спільний шлях до спільного розуміння майбутнього цієї паркової території, хтось раптом вирішує, на власний розсуд, все перекреслити і «втемну» пропонує невідь що, до того ж – з реальною перспективою відчудження цієї вистражданої ужгородцями зеленої зони в інтересах забудовників», – коментує ситуацію громадський правозахисник Наталія Майстренко.

Тема території «Кірпічки» із колись анонсованим парком Перемоги, у відстоювання від забудови якої пліч-о-пліч включилися представники різних громадських рухів, організацій, екологи, біологи, зоозахисники та правозахисники, місцеві мешканці прилеглого житлового кварталу, а також місцева ініціативна група з однойменною назвою, є чутливою темою для місцевої громади. Не даремно не один кандидат у депутати до місцевих органів влади обирав тему її захисту від забудови для включення до своєї передвиборної програми обов’язковим пунктом.

Однак, не такою прагнули бачити «Кірпічку» більшість ужгородців, що хочуть мати парк зеленим, а не залитим бетоном та закладеним бруківкою. А протискуваний окремими представниками влади так званий «урбан-парк» має зі справжнім парком спільного тільки одне слово – «парк». Ні дерев, ні очерету, ні риби, ні качок, ні лебедів, які завдяки «Кірпічці» зокрема стали окрасою Ужгорода, цей проект не передбачає. І альтернативне місце для нього – площа Богдана Хмельницького, де вже реалізовано один із локальних проектів пропонованого урбан-парку – майданчик для скейтерів.

А тому для уяви про формат концепту, що анонсується ужгородцям,  пропонуємо ознайомитись із аналогічним урбан-парком столиці.

Досі залишається незрозумілим, для чого виділяти під урбан-парк всю територію «Кірпічки», навіщо для цього вилучати цю землю в громади Ужгорода, якщо в інших відомих випадках проєкти «Великого будівництва» реалізовуються і в контекстах можливостей обласних центрів, без передачі землі обласній владі, до того ж – без жодних гарантій щодо неможливості її забудови у майбутньому.

«Велике будівництво», яким прикриваються ініціатори спорудження так званого  урбан-парку на території цієї живої оази в центрі Ужгорода, не має мати нічого спільного з «великим дерибаном» в громади землі, призначеної виключно під зелену зону, та «великим розпилом» бюджетних коштів, нагадують владі ужгородці.

Сьогодні, 26 січня, о 16:00 в малій залі ОДА відбудеться представлення концепції розвитку території парку Перемога "Кірпічка" в Ужгороді.

26 січня 2022р.

Теги: Кірпічка, парк, урбан-парк

Коментарі

Простий 2022-01-26 / 18:07:00


Перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Наталка Майстренко 2022-01-26 / 11:56:11
Влада Ужгорода протягом останніх 10 років так і не засвоїла уроки Кірпічки, набережної та будинку Фунданича. Про обласну владу, керівників якої завжди за незрозумілим для громади краю алгоритмом призначають в Києві, я змовчу, - вічний космос, протистояння з містом, а іноді й з усім регіоном, орієнтація не на інтереси Закарпаття, а власні шкурні, суто заробітчанський характер якої доводить, що там і уяви не мають як кооперуватися з громадою у суспільно важливих справах.
Є тема - розпил бюджету, от вони й шукають нову площу Народну, яку вбили своїми тупим фонтаном та кривою фальш-бруківкою. А що ж поряд реформована поліція, яка ГУ НП. І як в 2013 вийде на підтримку наступним ідіотським проєктам нових голодних при владі

НОВИНИ: Соціо

16:26
Переселенці, що проживають в Ужгороді, оздоровлюватимуться у санаторії
14:31
/ 3
На Закарпатті врятували лелеку, який 2 дні пролежав у полі
13:48
В Ужгороді До Міжнародного дня захисту дітей розмалюють гігантську розмальовку
11:01
В Ужгороді квітне тюльпанове дерево
10:30
/ 2
29 травня на Закарпатті прощатимуться з полеглим у війні Героєм Іваном Густі
10:21
На Закарпатті послабили обмеження щодо продажу алкогольних напоїв
10:20
Майже 1,5 тисячі людей працюють на станціях екстреної медичної допомоги на Закарпатті
10:02
Майстер-класи з орігамі, ярмарок, перегляд фільму про Франка: в Ужгороді влаштували акцію на підтримку ЗСУ
09:56
Посівна кампанія на Закарпатті – на завершальному етапі
06:24
/ 12
Закарпатські волонтери назвали незаконними і замовними слідчі дії у їхньому офісі та помешканнях
17:40
В Ужгороді відкриють регіональне представництво консультативної місії ЄС
17:31
90 дітей вимушених переселенців відвідують навчальний хаб, який для них відкрили в Ужгороді
16:53
/ 2
Скорика, Вербицького, Естонська, Волонтерів: в Ужгороді узгодили нові назви ще низки вулиці
15:32
Громадам Закарпаття передали дидактичні матеріали для дітей
11:56
58 роботодавців на Закарпатті отримають компенсацію витрат за працевлаштування переселенців
11:40
В Ужгороді під липами відбудеться благодійний показ фільму "Memento vivere"
10:28
/ 3
На Хустщині попрощалися із полеглим у війні Ярославом Менджуром
09:27
У межах програми "Прихисток" 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги
03:39
Француз здолав 1700 км до Закарпаття на велосипеді, щоб підтримати Україну
18:23
/ 1
Переселенка з Харкова створила в Ужгороді патріотично-спортивний мурал
17:04
Масового поширення інфекційних захворювань на Закарпатті не фіксують
17:02
2 тисячі експрес-тестів на ковід передали сімейним лікарям Ужгорода
11:12
На Закарпатті працює 182 релокованих підприємства
10:59
У Мукачеві на обліку перебуває 169 дітей-сиріт
10:15
У кожного третього пацієнта на Закарпатті виявляють патології щитовидної залози
» Всі новини