Суд не арештував Порошенка, а наклав на нього особисте зобов'язання

Прихильники політика зраділи такому рішенню і заспівали у судовій залі гімн України.

Підтримати Порошенка, крім нардепів "Євросолідарності", прийшов Штефан Фюле, колишній єврокомісар з питань розширення та сусідства (2010-2014).

Раніше, 17 січня, Печерський суд, який обирав запобіжний захід Порошенку, переніс засідання на 19 січня.

Головуючий суддя Олексій Соколов пробув у нарадчій кімнаті 5 годин.

Сторона обвинувачення клопотала про запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави в 1 мільярд гривень. Прокурори зазначали, що Порошенко може тиснути на свідків, перешкоджати слідству, приховувати докази.

Сам Порошенко в інтерв’ю "Українській правді" розповів, що будь-який запобіжний захід щодо нього буде соромом для України: "Це перешкоджання моїй політичній діяльності як всередині країни, так і закордоном".

П'ятий президент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР".

Санкціями статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Передісторія:

  • П'ятому президенту України лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку підписали підозру в держзраді та сприянні тероризму в рамках розслідування справи про незаконні постачання вугілля з окупованих територій.

  • 6 січня стало відомо, що Печерський районний суд Києва арештував майно Порошенка у справі про державну зраду.

  • 17 січня Порошенко повернувся з Варшави до Києва і з аеропорту вирушив до суду.