Правозахисник звернувся до керівництва держави і правоохоронних органів щодо корупційної практики правоохоронців Закарпаття

Уже понад 100 днів не виконується негайне до виконання рішення суду про арешт майна у кримінальному провадженні щодо передачі у власність земельної ділянки всупереч Генплану міста через підробку документів.

Правозахисник звернувся до керівництва держави і правоохоронних органів щодо корупційної практики правоохоронців Закарпаття

Громадський правозахисник Віталій Грегор звернувся до Президента України, Генерального прокурора, Державного бюро розслідувань та до низки інших правоохоронних і дисциплінарних структур через системні грубі порушення у правоохоронних органах Закарпаття.

«Зокрема, вже понад 100 днів не виконується рішення суду про арешт майна в кримінальному проваджені №12021075030000021, яке, відповідно до Кримінально-процесуального Кодексу України, підлягає безумовному негайному виконанню. Також жодній особі не оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення», - зазначає правозахисник у своєму зверненні.

Згадане кримінальне провадження стосується підробки документів посадовими особами Ужгородської міської ради при безоплатній передачі поза аукціоном з комунальної у приватну власність земельної ділянки в обласному центрі по вулиці Баб'яка. Досудове розслідування ведеться з січня 2021 року.

У межах даного провадження Ужгородським міськрайонним судом (справа №308/7295/21) ще у вересні 2021 року було накладено арешт на розпорядження, відчуження та користування земельною ділянкою з кадастровим номером 2110100000:24:001:0470 (реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна  №600973821101). Виконавча служба наклала арешт (обтяження) на відповідне нерухоме майно (номера записів 43521221, 44391865). Однак, станом на сьогодні, 4 січня 2022 року, розпорядження та користування арештованим майном триває. Відтак, рішення суду не виконується понад 100 днів.

Як зазначає громадський правозахисник Віталій Грегор, котрий є заявником по справі, тут наявні ознаки посадових злочинів, за які передбачена кримінальна відповідальність.

Відомо, що після численних публікацій в ЗМІ та значного суспільного розголосу, поліція Ужгорода готова оголосити підозру за незаконні дії з арештованим майном. Однак, Закарпатська обласна прокуратура прийняла у цій справі незаконну позицію і процесуальні прокурори відмовляються підписувати відповідну підозру недобросовісному власнику землі та іншим особам, які всупереч рішенню суду користуються арештованим майном.

Також правозахисник у своєму зверненні пояснив корупційну схему, за якою правоохоронці, фактично, покривають недобросовісних забудовників. Вона полягає в наступному:

1. Правоохоронці за заявою громадянина або виявленою інформацією з власних джерел розслідують факт незаконної передачі землі з комунальної власності громади в приватну. На час слідства, з метою збереження речових доказів, вони звертаються до суду з клопотанням про накладення арешту відповідно до ст. 170 Кримінально-процесуального кодексу (це тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном).

2. Суд задовільняє таке клопотання правоохоронців, сприяючи в установлені істини в кримінальному провадженні і, як наслідок, подальше притягнення винних до відповідальності. Такі рішення суду, відповідно до законодавства, підлягають негайному виконанню. 

3. В цей же час зацікавлений власник землі подає скаргу до апеляційного суду з проханням скасувати арешт і через корупційні домовленості суд, здебільшого, скасовує такий арешт. Однак, якщо справа набуває суспільного резонансу та становить громадський інтерес, апеляційний суд, як правило, через процесуальні формальності переносить прийняття рішення на певний час, даючи "сигнал" забудовникам "врегулювати" це питання. Оскільки судді також розуміють, що над ними є Вища рада правосуддя і переатестація, на якій потрібно буде, зокрема, відповісти на скарги громадськості щодо недоброчесної поведінки.

4. В це же час, недобросовісний забудовник, який здебільшого діє в інтересах власника незаконно отриманої землі, досягає корупційних домовленостей із  правоохоронцями вищого рівня. Тобто, якщо справу розслідує місцева прокуратура, вони йдуть домовлятись з керівництвом прокуратури області. Суть домовленостей полягає в тому, що підлеглі правоохоронці мають умисно затягувати виконання рішення суду про арешт і будь що не допустити його фактичного виконання, а в подальшому посприяти і в уникненні від відповідальності всіх причетних осіб.

Віталій Грегор вважає, що «дана справа є показовим прикладом грубого та цинічного нехтування законодавством України на рівні вищих посадових осіб правоохоронних структур та органів влади Закарпаття, до сфери повноважень яких належить безпосередній контроль за дотриманням законності», що «підриває авторитет правосуддя та суспільну довіру до правоохоронних органів, нівелює інститут збереження речових доказів, порушує рівність всіх перед законом, а відтак і дотримання основоположного конституційного принципу Верховенства права в цілому». 

«У разі невжиття негайних заходів щодо припинення триваючого порушення законодавства, неухильного та безумовного виконання рішень судів на території Закарпатської області, притягнення винних осіб до відповідальності та відновлення законності в цілому, я змушений буду вдатись до всіх доступних громадських акцій протесту, гарантованих ст. 39 Конституції України», - каже правозахисник.

 

Що сталося на Бабяка в Ужгороді

- 4 серпня 2021 року ухвалою Ужгородського міськрайонного суду з метою збереження речового доказу в межах кримінального провадження №12021075030000021 задоволено клопотання прокурора та накладено арешт на нерухоме майно шляхом заборони розпоряджатись земельною ділянкою з кадастровим номером 2110100000:24:001:0470, а 24 вересня 2021 року також ухвалою заборонено і  користуватися нею;

 - 28 вересня 2021 року посадові особи Управління ДАБК Ужгородської міськради, всупереч рішенню суду, прийняли від власника землі Матовчик Т. С. Декларацію про готовність до експлуатації об’єкта за реєстраційним номером ЗК101210928640, зареєстрували та ввели відповідно об'єкт, збудований на арештований земельній ділянці, в експлуатацію (https://e-construction.gov.ua/permits_doc_detail/2672670965044872359 );

 - 13 листопада 2021 року, як повідомив один із найбільших регіональних сайтів "Закарпаття онлайн", поліція Ужгорода корупційно "санкціонувала" урочисте відкриття торговельного закладу в арештованому об'єкті. Тобто незважаючи на заборону суду, яким арештовано таке майно, було вчергове порушено обмеження (обтяження) права користуватися таким майном (https://zakarpattya.net.ua/News/215753-Politsiia-Uzhhoroda-koruptsiino-sanktsionuvala-urochyste-vidkryttia-torhovelnoho-zakladu-v-areshtovanomu-obiekti );

 - 19 листопада 2021 року по факту умисного невиконання рішення суду за заявою Віталія Грегора зареєстровано кримінальне провадження №42021072030000118, за ознаками ст. 382 Кримінального кодексу України;

 - 03 січня 2022 року по факту незаконних дій з майном, на яке судом накладено арешт, за заявою Віталія Грегора зареєстровано кримінальне провадження №12022071030000007 за ознаками ч.1 ст. 388 Кримінального кодексу України;

 - Відповідно до ст. 175 Кримінально-процесуального кодексу України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором. Відповідно до ч.2 ст. 534 КПК України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, підлягає безумовному виконанню.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні, 5 січня, Закарпатський апеляційний суд під головуванням Івана Стана розгляне скаргу адвоката "проблемних" забудовників Михайла Ільницького, які домагаються скасування арешту.

 

 

05 січня 2022р.

Теги: корупція, правоохоронці, Грегор

Коментарі

Прокурор 2022-01-05 / 15:17:37
Разом нас багато - нас не подолати

злий 2022-01-05 / 07:08:32
Молодець Грегор. Треба давити цю корупційну гідру

Казак. 2022-01-05 / 01:54:24
Гарний дизайн. Все зроблено зі смаком.

Закарпатець 2022-01-05 / 01:05:04
Про що ви говорите ! Це ракова пухлина всієї системи. Опубліковано що вже білочку здали в експлуатацію а там не видно ані освітлення вуличного, пожежних гідрантів, громовідводів, не змонтовані ліфти і ескалатори, опалення і кондиціювання, протипожежне покриття металевих внутрішніх конструкцій і так далі ітак далі. Як це таке можливе….. а ще створили цілий новий орган на заміну дабі так званий діам. Соромно,,,,,,

НОВИНИ: Кримінал

04:49
Поліцейські Закарпаття розповіли про обставини "травматичної" ДТП в Перечині
18:13
/ 4
Через фальсифікацію справи загибелі футболіста Мудри його родичі звернулися до прокуратури Закарпаття
12:27
Мешканець Хуста виявив у своєму авто зловмисника, який намагався викрасти транспортний засіб
11:30
На Закарпатті затримали трьох арабів у захисник медичних костюмах, які намагалися незаконно потрапити в Румунію
11:04
У Мукачеві раніше судимий чоловік попросив у перехожого сигарету, а відтак вихопив у нього гаманець і втік
17:47
/ 1
В оселі мешканця Мукачева знайшли марихуану
14:50
/ 3
Двоє прикордонників на Закарпатті за хабар погодилися стати інформаторами контрабандистів
14:40
Закарпатця, котрий у п'яному стані убив брата ударом ножа, взято під варту
14:22
/ 1
Вбивцю ужгородки, яку розшукували і знайшли мертвою, взяли під варту
11:45
Для попередження та протидії паводкам на Закарпатті необхідно 2 млрд грн
10:37
Внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою на Мукачівщині травмувалися двоє людей
10:31
Поблизу кордону на Закарпатті затримали трьох нелегалів із Непалу
21:23
/ 26
ФОТОФАКТ. Стала відомою особа вбивці ужгородки Габріелли Яцкович
17:26
/ 6
ФОТОФАКТ. 111 днів в Ужгороді правоохоронці корупційно не виконують "негайне" рішення суду
17:14
/ 2
Підозрюваний в убивстві розшукуваної жінки в Ужгороді зізнався, що відводив підозри повідомленнями з її мобільного (ОФІЦІЙНО)
16:47
У Мукачеві нетверезий водій Chevrolet зіткнувся із Renault
16:30
Вбивцю тітки на Берегівщині взяли під варту та помістили у медзаклад із суворим наглядом
13:40
На Закарпатті провели обшуки у помешканні фігуранта справи щодо підробки ковід-сертифікатів
10:56
Поліція затримала підозрюваного в убивстві жінки в Ужгороді, яку розшукували близькі
06:21
/ 3
У Виноградові на шкільному харчуванні "розпиляли" 15,5 млн грн. На черзі ще 4 млн
03:04
/ 1
Ужгородець вкрав телефон жінки і оформив на неї 25 тис. грн кредитів
23:54
/ 10
Ужгородку, розшукувану близькими через соцмережі, знайшли вбитою у будинку покійної матері
16:36
Міжгірець проведе 6 років у тюрмі за ножове поранення знайомого та хуліганство
11:47
На Берегівщині психічно нездоровий юнак вбив сокирою свою тітку-опікунку
11:42
На Тячівщині "на гарячому" затримали наркодилера
» Всі новини