Точкові світильники для дому: різновиди та переваги

Як альтернатива люстрам використовуються точкові світильники. З їхньою допомогою можна створити затишну обстановку та отримати незвичайний інтер'єр. Для цього важливо лише правильно вибрати та помістити конструкції в кімнаті. Точкові світильники - невеликі за розміром світлові прилади, тому для повноцінного освітлення всієї площі кімнати потрібна певна кількість таких виробів. Свою назву вони отримали завдяки тому, що освітлюють певну зону чи частину кімнати.

Різновиди та основні відмінності

Вибираючи відповідний варіант освітлювальних приладів з метою створення оптимального варіанта штучного освітлення в будинку, необхідно розібратися в різновидах запропонованих моделей. Точкові світильники, які за останнє десятиліття зрівнялися за популярністю із люстрами, класифікуються на види за різними ознаками. Щоб вибрати відповідний варіант, потрібно знати, що вони бувають:

 1. Вбудовані. Такі вироби розміщуються не на стелі, а всередині неї. Це дозволяє створювати незвичайне підсвічування без візуальної присутності освітлювальних приладів. При цьому прилади вирізняються низькою вартістю. Монтуються переважно усередині стель, виготовлених з гіпсокартонних плит (або всередині натяжних конструкцій). Кількість необхідних елементів вибирається на підставі технічних параметрів моделей, а також з урахуванням площі приміщення. Можуть використовуватися як основне освітлення, а також служити додатковим підсвічуванням певних зон.
 2. Накладні. Монтуються на стелі. На відміну від попередніх варіантів беруть участь у створенні інтер'єру, тому мають привабливий вигляд. Характеризуються простотою установки, кріпити їх можна на поверхні будь-яких видів стельового покриття.

Важливо також враховувати, що вироби бувають стаціонарними та поворотними. Якщо перший тип характеризується нерухомістю плафона, то у другому випадку можна змінювати напрямок світлового потоку. Однак це не завжди актуально, особливо при розміщенні виробів на високих стелях.

Точкові світильники EGLO пропонуються у великій кількості різновидів, а вибір відповідних варіантів здійснюється на підставі технічних параметрів, які детально описані на сайті компанії. Ціна конструкцій залежить не тільки від їх якості, а й від розмірів, а також матеріалів, які застосовувалися для виготовлення. В якості джерела світла використовуються як галогенові, так і вбудовані світлодіодні елементи.

Позитивні сторони застосування

Будь-який тип освітлювального приладу має свої позитивні та негативні сторони. Якщо заплановано використання точкових світильників, то спочатку не завадить ознайомитися з їхніми перевагами:

 • організація фрагментарного освітлення простору. Особливо це актуально для кімнат, у яких відсутня необхідність підсвічування всієї площі;
 • рівномірне освітлення. Цей параметр залежить від особливостей розміщення виробів на стелі, але в жодному разі ніяка люстра не здатна забезпечити повноцінне підсвічування всієї кімнати (особливо віддалених куточків);
 • економія. Прилади споживають дуже мало електрики, що є особливо актуальним для конструкцій зі світлодіодними джерелами;
 • створення відповідного дизайну приміщення;
 • відсутність необхідності видалення пилюки із поверхні;
 • ціна їх набагато менша, ніж вартість якісної люстри.

Щоб після придбання виробів не виникали неприємні моменти під час їх експлуатації, необхідно відразу ж розглянути характерні недоліки. До них належать:

 1. Необхідність створення схеми розведення електричних кабелів, що потребує як фінансових витрат, так і фізичних зусиль.
 2. Установка блоків живлення або понижуючих трансформаторів, оскільки деякі моделі функціонують від напруги 12 В.
 3. Перегрівання світильника може призвести до пошкодження натяжної стелі.

Точкові світильники в кімнаті - це сучасне рішення, яке за необхідності дозволяє створити необхідний рівень освітленння, а також забезпечує якісне підсвічування певних зон.

14 грудня 2021р.

Теги: світильник

НОВИНИ: Різне

20:58
Скільки будуть коштувати квартири під Києвом у 2022 році
20:48
Українці почали витрачати більше грошей онлайн
20:14
Призначення, функції та особливості ортопедичних устілок
19:17
/ 1
В Україні вводять бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих
19:11
Чому теплові насоси - кращий варіант для обігріву житла
15:46
Як підібрати модний зимовий одяг
16:26
Раннє бронювання Туреччини: топ-5 порад від ANEX Tour
00:42
/ 9
Переважна більшість українців виступає за вступ до ЄС і НАТО – опитування
15:38
Суші в Рівному - огляд ресторанів і суші-барів
19:44
Суші в Чернівцях - огляд ресторанів і суші-барів
16:06
Лазерне видалення пігментних плям
16:02
/ 1
Що таке розумний будинок та які можливості він надає? Переваги і недоліки
18:19
Огляд популярних ресторанів з безкоштовною доставкою піци в ІФ
06:04
G7 попереджає Росію про серйозні наслідки у випадку вторгнення в Україну
05:50
Байден попередив Путіна про "жахливу ціну" у разі вторгнення в Україну
13:06
Робота у Львові: де шукати найкращі вакансії в сфері ресторанного та ігрового бізнесу?
11:14
Збірні панельні будинки: чому в Україні зростає їх популярність?
14:54
Електромобілі Dodge Charger та Dodge Challenger
14:28
У жовтні українці замовили товарів онлайн на 12% більше, ніж у вересні
19:24
Три причини почати використовувати камери відеонагляду саме тепер
15:02
/ 1
В Україні запрацювало Бюро економічної безпеки
14:58
Чому варто інвестувати в сонячну енергетику
03:57
Словаччина оголосила жорсткий локдаун з надзвичайним станом, зокрема й для вакцинованих
15:10
/ 1
Угорщина відмовиться від схеми ЄС із закупівлі вакцин і не купуватиме "Спутник"
15:04
Словаччина за крок до локдауну зафіксувала новий максимум інфікованих Covid
» Всі новини