Про це відомо з розпорядження уряду №1493-р від 24 листопада.
"Погодитися з пропозицією Бюро економічної безпеки про початок його діяльності та можливість виконання зазначеним Бюро функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави", – йдеться у розпорядженні.
Таким чином БЕБ розпочинає роботу зі штатом у 214 осіб. Державна фіскальна служба також повинна бути ліквідована з дня ухвалення урядом рішення про створення Бюро, тобто з 24 листопада.
Бюро економічної безпеки - єдиний орган державної влади, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Відсьогодні БЕБ отримує відповідні повноваження від Служби безпеки та Податкової міліції.
Бюро створювалося передусім як аналітичний орган. До його повноважень входять виявлення зон ризиків в економіці, надання пропозицій щодо законодавчих змін для усунення схем економічних злочинів, розслідування таких злочинів та розробка аналітичних висновків.
Водночас у БЕБ заявляють, що досі не отримали спеціально обладнані приміщення та будівлі. Це може призвести до затягування передачі наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень.
Нагадуємо:
17 листопада Верховна Рада внесла зміни до законодавства та визначила підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки.
Запуск відомства мав відбутися ще 25 вересня, але згодом його перенесли на два місяці.
Кабінет Міністрів своїм розпорядженням офіційно призначив ексголову Державної фіскальної служби Вадима Мельника головою Бюро економічної безпеки.
Трудовий мігрант 2022-01-10 / 23:24:19
Як казали колись - "ничто не новог под луной"
так і ця подія ....
.... ще одна силова структура, яка буде створювати видимість роботи.
- і буде ставити палки в колеса конкурентам - в СБУ , поліції, митниці і тд. , - тобто забирати від них їх "хліб" і доходи ...