Факти зловживань підтвердилися: комісія Ужгородської міськради рекомендує звільнити керівника пологового будинку Онопка (ДОКУМЕНТИ)

Проблеми із заробітною платою персоналу пологового будинку в Ужгороді пов'язані із захмарною, мільйонною зарплатою керівництва та порушеннями фінансово-господарської діяльності.

Факти зловживань підтвердилися: комісія Ужгородської міськради рекомендує звільнити керівника пологового будинку Онопка (ДОКУМЕНТИ)

Як встановила перевірка, представники адміністрації медичного закладу отримують за місяць річну зарплату рядового медика. Так, для прикладу, директор має 63 тис грн,  бухгалтер 58 тис, а санітарка ледве 5 тис.

За ініціативи "медичного" управління Ужгородської міської ради, відповідно до розпорядження міського голови Б. Андріїва була створена робоча комісія, яка 6 жовтня завершила аудиторську перевірку і склала Довідку про результати проведення перевірки робочою групою в КНП "Ужгородський пологовий будинок" Ужгородської міської ради в період з 01.01.2021 по 31.07.2021.

Про це стало відомо із відповіді Управління охорони здоров'я та захисту населення Ужгородської міської ради на інформаційний запит громадського правозахисника Віталія Грегора.

Як встановила аудиторська перевірка, фонд заробітної плати на рік для керівного складу пологового будинку сягає приблизно 5 млн 192 тис грн., при тому, що молодшому медичному персоналу нарахована в середньому 6 тис 770 грн, що і прирівняно до мінімальної заробітної плати.

Так, середня зарплата керівництва пологового на один місяць становила:
 

- директор (Онопко О. Ю.) — 63 510,00 грн;

- медичний директор (Міцьо Т.Ю.) — 67 028,50 грн;

- заступник директора з фінансово-економічних питань (Лендєл Л. В.) — 49 599,50 грн;

- заступник директора з адміністративно-технічних питань (Клин М. М.)— 35 241,75 грн;

- головна акушерка (Калабішка Є. В.)  — 31 064,45 грн;

- головний бухгалтер (Хмара Т. В.) — 58 736,25 грн.  
 

Як встановила робоча група, в березні директор закладу О. Онопко видав наказ "Про збільшення посадових окладів", який мав поширюватися на всіх працівників. Однак збільшення посадових окладів в 2 рази застосували в більшій частині лише для керівного складу закладу. 

Відтак, саме встановлення високих зарплат адміністрації закладу та ряд порушень бюджетного законодавства, фінансово-господарської діяльності призвели до негативних фінансових прогнозів до кінця року в частині спроможності виплати всім працівникам підприємства належної заробітної плати.

З огляду на це робоча комісія міськради просить міського голову порушити питання щодо відповідності займаній посаді директора пологового будинку О. Онопка та розглянути можливість припинення трудового контракту.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, наприкінці серпня колектив Ужгородського пологового будинку оголосив недовіру всій адміністрації закладу. Серед основної причини такого резонансного рішення була саме системна несвоєчасна виплата заробітної плати та ще й значне зменшення її розміру з 1 листопада.

У подальшому, 17 вересня, адміністрація медичного закладу намагалася провести альтернативні, «правильні» збори колективу. Однак керівникові Олегові Онопку і його команді не вдалося заручитися підтримкою більшості колег і анонсовані збори не відбулися.

27 жовтня 2021р.

Теги: пологовий, Онопко,

Коментарі

Наталка Майстренко 2022-01-28 / 20:12:57
Особливо вразив розмір зарплати у комірника пологового (заступник директора з адміністративно-технічних питань - Клина). У нього що 2 вищі освіти, одна з яких технічна, а інша МВА?

Мітч 2021-10-28 / 21:09:37
Це по всій області...і всі знають...знаєте, яка зп у голів ОТГ по районах?

Нийна 2021-10-28 / 05:59:56
Най би жили так , як усі пкресічні громадяни після відрахування подвтків- не пропадуть, бо в кармані все мають свіжу копійку, щи ні рдна породілля не пройшла на виписку через " санпропускник", аж товди биїм гузиці всохли, пачки - морди ги в пацят спласли, й на маршрутках на роботу добиралися, як звичайні люди , а не як небожителі.

Правда 2021-10-28 / 03:17:51
Зробіть таку перевірку по всім лікарням,щоб люди побачили в чому мудре керівництво.Хто курує такі зарплати в міському.Це що,не з бюджету міста платиться.Невже треба перевірку,щоб побачити?

Думка 2021-10-28 / 00:10:17
Коли сестра збиралась народжувати, турбувало питання "в кого?". Звучало може три прізвища "зубрів". Але відгуки були не однозначні: хтось бере по 500-700 баксів, будучи присутнім на пологах хвилин 15 (а всю роботу за нього виконує той самий персонал на мінімальних зарплатах). А дехто настільки цінує свій час, що призначає породіллям стимулятори чи оперативне втручання - без особливих на те показань і зайвої турботи про наслідки... В результаті сестра потрапила до чергового лікаря, який професійно виконав свій обов'язок і жодним словом не обмовився, що він розраховує на якусь "вдячність". Як і комфортна палата - тепла, з душовою - були надані без "добазару" безкоштовно. Це про "богів" і рядових працівників.
А питання, яке турбує більше, це те, що за кордоном подібні викриття мали б наслідки - штрафи, усунення від посади, публічні вибачення, чи бодай пояснення. Тут маємо повну безкарність, зловживання на різних рівнях, у різних галузях. А наслідків нема. Як казала моя бабуся: "З великих гримотів - малий дощ". Прокричали і через деякий час забули, хто де і скільки накрався. Ці люди і далі з покер-фейсом царюють на своїх посадах.

Керри 2021-10-27 / 23:29:58
Да здравствует справедливость!!!

коментару 2021-10-27 / 22:36:46
і президент-клоун, і Онопко живуть не за зарплату, а виключно хабарі

коментар 2021-10-27 / 22:24:31
Зарплата президента України на початку року становила 22,5 тисяч грн.,а директора пологового до наказу про збільшення своєї зарплати - 63,5 : 2 = 31,75 тисяч грн. Чи не абсурд? То виходить директор пологового більший адміністратор,ніж відповідальний за всю країну президент? В чому прикол?

Віталій Грегор 2021-10-27 / 22:07:18
Більше того, повторю інформацію з попередньої статті:
Із 1-го листопада, відповідно до наказу Онопка, буде зменшена і так не висока зарплата лікарям та молодшому персоналу.
Для прикладу, фахівцю – лікарю акушеру-гінекологу керівництво пологового будинку пропонує посадовий оклад зменшити до 6 461 грн., акушерам – 4 859 грн, а молодшому персоналу (сестрі господині) – 3 391 грн.
Тому колектив і висловив у серпні ​недовіру адміністрації закладу.
Але схоже поки медики не ззберуться всі разом і не винесуть те керівництво з їх кабінетів фізично, то позитивних новин не слід очікувати.

Цурош Айболіт 2021-10-27 / 22:05:55
Што за кіпіш фаттьове?.
Успокойтеся.У Андріїва є антикризовий план стосовно посади шеріфа пологового будинку.
Відать Онопко не ведеся на його пургу.Тому треба своячка запихнути ,оби обілечовав пролетаріат .Тому слідкуйте за змінами у керівництві роддому.Далі буде.
Радує одно , Що не все так буде.

Віталій Грегор 2021-10-27 / 22:00:00
"Федорівна", читайте уважно. Перевірка , а не запит, проводилась по всім і встановлено, що в березні директор закладу О. Онопко видав наказ "Про збільшення посадових окладів", який мав поширюватися на всіх працівників. Однак збільшення посадових окладів в 2 рази застосували в більшій частині лише для керівного складу закладу.
Тобто лише наближеним він збільшив. А сотні інших не отримали!
А нижче є посилання на попередні зарплати, де вказані зарплати лікарів та молодшого персоналу, не полініться , погортайте, почитайте. В них менше 5-10 разів ніж в адміністрації!! Це нормально?? За які такі заслуги? Вдвічі більше адміністрації не вистачить???

коментар 2021-10-27 / 21:16:17
Кіпіш по суті.Бо лікарі старої школи мають не дуже гідну зарплату - десь 2 зарплати санітарки,ну і мінус 19,5 відсотків податку - то скільки виходить? А вони теж вчилися,платили і далі !!! щорічно платять за своє навчання ,ну і т.д. А от отримують мінімалку,яку їм з барського плеча з подачі є*анутого НСЗУ нараховує директор,який часто-густо навіть немає абсолютно ніякого відношення до лікування пацієнтів,бо тільки займається адміністративними аферами.

Федорівна 2021-10-27 / 20:06:27
Чого ви розвели такий кіпіш. Нормальні у людей зарплати, я б сказала гідні. Вирахуйте для початку з цих величезних на вашу думку сум 19,5 відсотки податку. Скільки залишаюється??? Не так вже і багато.
Люди вчилися мінімум близько десятка років, платили за своє навчання, вкладалися...
Якого чорта ви прирівнюєте начальника до якоїсь санітарки, яка закінчила дев'ять класів. Зрозуміло що у неї не буде зп 15-20 тисяч.
Вважаю дуже недоцільно було зливати купу імен, а якщо вже справа дійшла до посад і сум, то будь ласка потрібно було попросити у запиті зарплати всього персоналу, а не тільки керівного складу.

123 2021-10-27 / 19:31:33
Старого перспективного Глаголу не можна призначати бо син його корупціонер почне фотки з пологових залів породілям продавати.

Санітар 2021-10-27 / 19:22:10
Черничко біля Кураха і так гребе гроші лопатою, пррдаючи листи непрацездатності і оформляючи інвалідності, краще старого перспективного Глаголу призначити директором пологового за партійною квотою від Бідного Закарпаття.

коментар 2021-10-27 / 19:03:57
Чому працівники пологового не оберуть собі директором супрун - вона і спеціаліст від "нечистого" і "реформу" проведе так,що нікому не треба буде башляти,бо не буде за що:пологи будуть приймати санітарки,а дохтори будуть строчити в комп'ютерах х*йню для НСЗУ?

Юрію 2021-10-27 / 18:56:15
Ніколи Курах не відпустить свого заступника Черничка керувати пологовим будинком, цей антикризовий мененджер потрібен Кураху бо дуже перспективний працівник.

Юрій 2021-10-27 / 18:38:17
Чому працівники пологового будинку не оберуть собі директором Черничка В.І.? Він спеціаліст від Бога і зарплату ділити уміє. При тому, що пологи коштують від 700 до 1500$, коштів вистачати має всім.

карпатором 2021-10-27 / 18:25:51
Та не мош установити тарифні сітки, як то у освіті? Доки каждий фивник буде собі брати килько хоче!? А нам говорять ош гроши неє? Копнути іх ушитких у гудзицю!

Іван 2021-10-27 / 18:12:14
Рахуський з того має откати уд дохтору.

НОВИНИ: Соціо

15:29
/ 1
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага — Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
10:45
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Козаком
» Всі новини