Реклама B3

Від місцевих бюджетів Закарпаття хочуть забрати 44 млн грн

20 жовтня Верховна Рада України заслухала питання проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021, поданого Кабінетом Міністрів України разом із проєктом Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021.

Від місцевих бюджетів Закарпаття хочуть забрати 44 млн грн

За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062.

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ, розповідає, що до даного законопроєкту є низка зауважень. Особливу увагу слід звернути на застереження щодо бюджету розвитку місцевих бюджетів, неприпустимість вилучення до держбюджету залишків освітньої субвенції, необхідність врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб; неприпустимості зарахування до держбюджету коштів від продажу комунального майна.

Питання бюджету розвитку в даній редакції законопроєкту наразі залишається дискусійним в експертному середовищі. Дехто вважає, що такі зміни призведуть до повної ліквідації бюджету розвитку, інші – що просто відбудеться злиття двох фондів і це спростить роботу бюджетної системи. Проте до скорочення капітальних видатків це скоріш за все таки призведе. Ну і ще немалим негативним наслідком є позбавлення права ОМС на обслуговування коштів місцевих бюджетів в банках.

За рахунок економії коштів освітньої субвенції внаслідок проведення оптимізації органи місцевого самоврядування спрямовують залишки освітньої субвенції на реконструкцію закладів загальної середньої освіти, покращення матеріально-технічного оснащення класів, закупівлю шкільних автобусів, заходи протипожежної безпеки та ін. Тому вилучення у місцевих бюджетів на користь держбюджету залишків освітньої субвенції – це скасування дієвого фінансового інструменту з оптимізації мережі закладів освіти.

Також законопроєкт передбачає надати повноваження Кабміну визначати порядок погашення середньострокових позик органами місцевого самоврядування. Заборгованість місцевих бюджетів за середньостроковими позиками склалася у 2009–2014 роках і виникла через неправильне планування державними органами видатків з делегованих повноважень. Органи місцевого самоврядування були змушені для виправлення прорахунків Мінфіну запозичувати кошти для забезпечення бюджетної сфери. У Закарпатській області таку заборгованість мають бюджети Ужгородської (25,1 млн грн), Берегівської (9,4 млн грн), Хустської (4,9 млн грн), Чопської (2,3 млн грн) міських територіальних громад та ще 2,6 млн грн у районних бюджетах. Тому затвердження порядку погашення середньострокових позик за рахунок коштів місцевих бюджетів – це втрата місцевими бюджетами області 44 млн грн.

Також значним мінусом для громад є пункт законопроєкту, відповідно до якого 70% надходжень від викупу земельних ділянок комунальної власності будуть зараховуватися до держбюджету, що також призведе до втрат місцевими бюджетами частини доходів.

Закарпатське РВ АМУ

22 жовтня 2021р.

Теги: бюджети

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
/ 1
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
09:00
14-річну ужгородку, яка зникла з дому, знайшли на Тячівщині Фото новина
18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
14:37
/ 1
Троє підлітків постраждали внаслідок зіткнення мотоциклів на Рахівщині
13:49
В Ужгороді проведуть благодійну фотосесію «Фото патріота»
13:04
/ 1
На Берегівщині затримали чоловіка, який їздив селом із бойовим автоматом Фото новина
11:40
В Ужгороді на вулиці Другетів ускладнений рух через аварійні роботи
11:51
/ 1
У боях за Україну загинув 19-річний захисник із Дротинців на Берегівщині Максим Гичко Фото новина
18:38
На Закарпатті облаштували безпечніший спуск до льодовикового озера Ворожеска Фото новина
12:01
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим Героєм Іваном Костевичем, який тривалий час вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
/ 1
Ужгород провів в останню путь полеглого на війні з рф захисника Михайла Полянського Фото новина
» Всі новини