Всі чотири знахідки належать до часів Другої Світової війни, тож для їх знешкодження залучалася піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Закарпатській області.
Мінометну міна калібру 82 мм в Сторожниці знайшли місцеві рибалки, які вудили рибу в Ужі. Вибухонебезпечний предмет люди помітили на березі річки та повідомили про це рятувальників. Керівник піротехнічної групи, яка займалася вилученням та знешкодженням „знахідки” припускає, що міну вимило водою.
На користь цього припущення свідчить й той факт, що впродовж останнього тижня в гірських районах Закарпаття постійно дощило, тож в Ужі постійно коливалися рівні. Коли ж стан річки нормалізувався, то вона „явила” те, що зберігала впродовж десятиліть.
Ще три мінометні міни того самого калібру було знайдено сьогодні вранці під час польових робіт на виноградниках. В ГУ МНС України в Закарпатській області зауважують, що подібні знахідки, зазвичай характерні саме для весни та осені, коли люди пораються на городах, тож роботи у піротехніків у ці пори року вистачає.
Вилучені вибухонебезпечні предмети буде сьогодні знешкоджено на військовому полігоні поблизу села Оріховиця Ужгородського району, а з огляду на те, що згідно прогнозів рятувальників, слід очікувати „пожвавішання” виявлення подібних знахідок не зайвим буде нагадати кілька основних правил, яких потрібно дотримуватися, щоб не зашкодити собі та оточуючим.
По-перше, ніколи не потрібно чіпати вибухонебезпечних предметів, навіть якщо їхній вигляд, як вам здається, не здатен збентежити навіть дитини. Відомі непоодинокі випадки, коли найменший рух спричиняв детонацію та ураження людей. Приміром у знайдених сьогодні мін осколки здатні розлітатися на відстань до 750 метрів.
По-друге, повідомте органи місцевої влади, рятувальні підрозділи (зателефонувавши 01), правоохоронців або військових про вашу „знахідку”. Вони вжиють необхідних заходів для вилучення та знешкодження знайдених вами вибухонебезпечних предметів.
По-третє, до їх прибуття на місце події, подбайте аби ніхто не наближався до „знахідки” та не торкався її.
І насамкінець, прохання – не будьте байдужими. Якщо вам трапилося знайти вибухонебезпечний предмет обов’язково повідомте про свою „знахідку”, адже невідомо до чиїх рук вона потрапить. Може саме завдяки вам, в нас не станеться такого ж трагічного випадку, який нещодавно трапився наприкінці весни в Кам’яно-Бузькому районі Львівщини, де ігри дітей із боєприпасами призвели до загибелі однієї дитини та важкого травмування ще трьох.
ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області
28 серпня 2006р.
Теги: