Закарпатці з діабетом отримуватимуть інсулін за електронними рецептами

Понад 6 тисяч закарпатців із цукровим діабетом щодня потребують інсулін. З 1 жовтня дещо зміняться умови, за якими хворий зможе безкоштовно отримати ліки.

Закарпатці з діабетом отримуватимуть інсулін за електронними рецептами

Починаючи з 2016 року пацієнтів забезпечували препаратом за рахунок фінансування програми через субвенцію. Здебільшого розміру субвенції не було достатньо, аби забезпечити 100% потреби пацієнтів з цукровим діабетом. Тому дуже часто дофінансування лягало на плечі місцевих бюджетів. Але різна спроможність місцевих бюджетів несла із собою ризики неможливості забезпечити пацієнтів життєво необхідними препаратами.

Тому ця послуга переходить на повне фінансування Національної служби здоров'я України, повідомляють у Закарпатській ОДА.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Анатолія Пшеничного, з 1 жовтня пацієнти з діабетом зможуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка підписала договір з НСЗУ. Вона ж і відшкодовуватиме вартість інсулінів аптеці. Програма реімбурсації інсулінів діятиме за тим же принципом, що і програма «Доступні ліки».

Передусім хворий на діабет закарпатець має звернутися до свого лікаря ендокринолога. Він повинен скласти індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я, де зафіксує діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну.

Надалі електронний рецепт зможе виписати сімейний лікар або лікарка. Тому тим, хто ще не підписав декларацію із сімейним лікарем, варто це зробити вже зараз, – прокоментував Анатолій Пшеничний.

Директор департаменту охорони здоров’я зауважив, що сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який склав ендокринолог.

Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не може. Якщо інсулін закінчився раніше, ніж передбачав план лікування, то сімейний лікар направить пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Вже з електронним рецептом пацієнт може піти у будь-яку аптеку в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Перелік аптек, в яких можливо отримати інсулін за електронним рецептом, можна дізнатись у контакт-центрі НСЗУ або ж просто звернути увагу на спеціальну наліпку на вході, яка підтверджує, що заклад підписав договір зі службою.

Щоб отримати препарат, в аптеці пацієнт просто надає свій електронний рецепт або називає його номер та код підтвердження, який прийде у вигляді повідомлення на мобільний телефон.

У Закарпатській області усі ендокринологи пройшли спеціальний курс навчання і готові до нових умов роботи.

29 вересня 2021р.

Теги: інсулін, діабет, рецепт

НОВИНИ: Соціо

20:14
/ 3
Скандальні "Вітропарки", що планують знищити вітряками унікальне високогір'я на Закарпатті, зареєстрували новий індустріальний парк у Хусті
18:39
Головою Рахівського районного суду обрано Марію Марусяк Фото новина
18:37
Крафтові бренди Закарпаття представили на найбільшій туристичній виставці світу Фото новина
16:31
На Закарпатті зустріли прах керівника ОУН Андрія Мельника і його дружини Фото новина
16:22
У понеділок в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Іваном Чавою Фото новина
15:57
У Мукачеві п’яний водій вантажівки спричинив ДТП Фото новина
11:03
/ 1
"Дуту" справу проти закарпатської журналістки Олени Мудрої закрили
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Михайлом Тіщенком Фото новина
09:18
На Закарпатті раптово помер молодий військовослужбовець Нацгвардії Фото новина
18:07
У Хусті зустріли захисника, який повернувся з російського полону Фото новина
17:04
На Закарпатті судитимуть підприємця за незаконне будівництво рибників на 2 га землі Фото новина
13:05
На Хустщині підприємство сплатить майже 800 тис. грн боргу за оренду землі Фото новина
11:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Іваном Кирʼяновим Фото новина
10:09
/ 1
Визнано загиблим військового із Перечина Мілана Пастеляка, який з лютого був безвісти зниклим Фото новина
15:50
В Ужгороді поліцейські оперативно розшукали зниклого хлопчика Фото новина
14:20
/ 1
На Закарпатті висадили новий «Ліс пам’яті» на честь загиблих захисників Фото новина
13:15
У Мукачеві створили авторський аромат, присвячений місту Фото новина
12:12
На Берегівщині попрощаються із захисником Кирилом Карчевським Фото новина
11:10
В Ужгороді патрульні виявили водія, який керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
09:00
На Закарпатті відзначили Міжнародний день музеїв Фото новина
18:06
Закарпатські рятувальники розшукали у горах туриста із Миколаєва Фото новина
17:06
/ 1
На Закарпатті попрощалися з 37-річним старшим матросом Максимом Раком Фото новина
15:45
У Мукачеві попрощаються з Олександром Карольї, який загинув ще в червні 2024-го Фото новина
15:13
/ 2
Глава греко-католиків Закарпаття звершив божественну літургію в оновленій церкві архістратига Михаїла в Щасливому на Мукачівщині Фото новина
14:56
Схему з фіктивним шлюбом викрили прикордонники Чопського загону Фото новина
» Всі новини