На Закарпатті вручили Міжнародну літературно-мистецьку екологічну премію Corona Carpatica (ФОТО)

25 вересня в еколого-освітньому центрі Карпатського біосферного заповідника «Центр Європи», в режимі онлайн-конференції, у рамках відзначення в Україні Днів європейської спадщини, урочисто вручено Міжнародну літературно-мистецьку, екологічну премію «CORONA CARPATICA» («КАРПАТСЬКА КОРОНА»).

На Закарпатті вручили Міжнародну літературно-мистецьку екологічну премію Corona Carpatica (ФОТО)

Міжнародна премія «Corona Carpatica» присуджується щорічно на основі рішення конкурсної комісії за чотирма номінаціями: професійним літераторам (жанри: поезія, проза, публіцистика); представникам образотворчого мистецтва; представникам декоративно-прикладного мистецтва; вченим-екологам України та інших країн Європи, меценатам екологічних досліджень за системний внесок (книги, публікації на сторінках літературно-мистецьких, наукових, науково-популярних періодичних видань; організація мистецьких та природоохоронних акцій) у розвиток літературного, мистецького процесів на теренах Карпатського регіону, європейської культурної та природоохоронної співпраці.

Премія «Corona Carpatica» вручалась раніше як українсько-румунська. Нині ж із метою популяризації культурних і природних цінностей Карпат, розвитку європейської культурної та природоохоронної співпраці та сприянню принципам міжнародного добросусідствавона трансформована у Премію європейського рівня.

Цьогоріч Конкурсна комісія була сформована із з числа професійних літераторів, мистців, лауреатів національних і міжнародних літературно-мистецьких премій; журналістів; науковців-екологів; представників культурологічних, краєзнавчих та природоохоронних інституцій, визнала Лауреатам 2021 року: в номінації «Література» ‒ Василя Шкургана (м. Косів Івано-Франківської області); в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» ‒ Марії Гринюк (м. Косів Івано-Франківської області); в номінації «Образотворче мистецтво» ‒ Тарасу Даниличу (с. Дубриничі Ужгородського району Закарпатської області, Україна); в номінації «Екологія» ‒ Томашу Вінніцкі (м. Устрікі Дольнє, Польща).

Представляли лауреатів Премії 2021 р. ‒ Василь Кухта, Василь Вовчок, заслужений художник України та Федір Гамор, а вручали Дипломи та пам’ятні відзнаки Микола Тарасюк та    Едуард Арастумян.

Цьогорічними лауреатами премії стали Василь Шкурган Марія Гринюк, Тарас Данилич, Томаш Вінніцкі.

В еколого-освітньому центрі Карпатського біосферного заповідника «Центр Європи» організовано постійно діючу виставку  книг, мистецьких альбомів Лауреатів, фундаторів та членів Конкурсної комісії Міжнародної премії «Corona Carpatica».

Для учасників форуму продемонстровано відеоролик з піснею «Чорні хлопці» (слова Василя Кухти, музика ‒ гурт «ТіКомуЗа» (м. Рахів), вокал ‒ Іван  Беркела), а для гостей проведено екскурсію в еколого-освітньому центрі Карпатського біосферного заповідника «Центр Європи».

 

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

 

29 вересня 2021р.

Теги: премія

Коментарі

Саша 30.09.2021 / 13:32:56
Цікава стаття. Європейська спадщина цим чудовим людям полагаєся.

хворум 29.09.2021 / 17:52:38
Мати Corona у назві - це якесь "кощунство", вже другий рік. Ну, а лауреатів-переможців вітаємо!

НОВИНИ: Соціо

18:16
/ 3
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 3
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
/ 1
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 12
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
» Всі новини