Команда закарпатських дослідників продовжує вивчати потенціал місцевих громад у сфері молодіжної культури (ФОТО)

У рамках проєкту «Молодь у культурі, культура для молоді: потенціал закарпатських сіл» фахівці Закарпатського регіонального центру СЕ і ГД НАН України побували у восьми закарпатських територіальних громадах, де провели 38 глибинних інтерв’ю.

Команда закарпатських дослідників продовжує вивчати потенціал місцевих громад у сфері молодіжної культури (ФОТО)

Дослідники зустрілися та поспілкувались з керівниками закладів культури, профільних відділів та установ місцевих рад для того, аби детальніше вивчити специфіку культурного життя громад, молодіжної політики, а також дізнатися про виклики, з якими стикаються в громадах на шляху її реалізації.

Під час візиту науковці дізналися також про практики, впроваджені в громадах для поліпшення якості надання культурних послуг та залучення сільської молоді до подібних ініціатив.

Вагомою частиною подорожей також стало вивчення особливостей нематеріальної культурної спадщини, властивої цим куточкам Закарпаття, її потенціалу в якості сучасного чинника культурного та економічного розвитку громад.

Зібрана під час зустрічей інформація є важливою частиною даних, необхідних для вивчення й аналізу культурних потреб сільської молоді та наявних можливостей для їх задоволення в закарпатських громадах,  а також розробки рекомендації для вдосконалення системи культурного розвитку молоді у сільській місцевості.

Крім того, у межах проєкту завершено репрезентативне соціологічне обстеження, виконане компанією «ФОРСЕРВІС ЮА СЕЙЛЗ», що входить до міжнародного дослідницького холдингу 4Service Holdings GmbH з головним офісом у Відні. 

У результаті обстеження зібрано дані щодо дозвільних практик молоді у селах, їхніх інтересів у сфері культури та дозвілля, задоволеності наявною інфраструктурою та, що найголовніше, отримана інформація про ті культурні потреби, які наразі не задовольняються громадою.

Нагадаємо, проєкт «Молодь у культурі, культура для молоді: потенціал закарпатських сіл», який реалізовує Закарпатський регіональний центр СЕ і ГД НАН України за фінансової підтримки Українського культурного фонду, передбачає якісно нове для Закарпаття дослідження культурних потреб молоді у сільських громадах області, а також напрацювання практичних рекомендацій щодо її ефективного залучення до культурного життя в таких громадах.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

22 вересня 2021р.

Теги: дослідники, команда, потенціал

НОВИНИ: Соціо

09:58
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 19
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
09:56
На Хустщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома
14:45
У Міжгірській громаді попрощаються з Дмитром Терелею з Верхнього Бистрого, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
Через поранення, отримані ще в 2023-му, помер Йосип Фріндт з Ясіні на Рахівщині Фото новина
09:48
У понеділок в Ужгороді представлять книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття"
16:14
/ 1
З російського полону повернулися двоє військових із Закарпаття Фото новина
12:26
На Закарпатті вже з п’ятниці очікують до +35°C
» Всі новини