Мукачівського суддю Пака за хабар засудили до 7 років тюрми з конфіскацією майна

Співучасником злочину був начальник юридичного відділу управління Пенсійного фонду Закарпатської області Олег Маковський. Його засудили до шести років тюрми та конфіскації половини майна. 

Судді ВАКС Євген Крук, Олексій Кравчук та Інна Білоус визнали вину судді Пака і посередника Маковського доведеною поза розумним сумнівом. Крім того, судді встановили відсутність провокації хабара.

За версією обвинувачення, у вересні 2017 року Пак був затриманий на хабарі в обмін на "потрібне рішення" у справі за позовом до Управління соціального захисту населення Мукачівської РДА.

Маковський був посередником у перемовинах із суддею. Він обіцяв допомогти нині покійному члену Спілки афганців Закарпаття отримати рішення про справедливі соціальні виплати.

Детективи НАБУ під час розслідування зафіксували багато цікавих розмов Пака. Наприклад, після затримання суддя бідкався, що він підставився через мізерний хабар: “Та кі било би, знаєте, хоч дві-три штуки, бл*ть, доларів, с*ка, нах*й. Не дві тищі гривнів, бл*ть”.

У 2018 році Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Пака від посади. Він і досі отримує понад 70 тисяч грн на місяць, хоча з 2018 року не розглядає справи через закінчення 5-річного строку повноважень судді.

Щоб такі ситуації були неможливі, влітку Верховна Рада ухвалила закон про очищення ВРП. Наразі реформу блокують члени Ради суддів України.