До 30-річчя Незалежності України в Ужгороді відбулися офіційні урочистості, марш пам'яті та концерт (ФОТО)

До 30-річчя Незалежності України в Ужгороді відбулися офіційні урочистості.

До 30-річчя Незалежності України в Ужгороді відбулися офіційні урочистості, марш пам'яті та концерт (ФОТО)

Розпочалися вони на площі Народній, де під Гімн України у виконанні хору "Кантус" голова Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Полосков, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, представники правоохоронних органів та силових структур, дипломатичних установ, військові, ветерани АТО/ООС, священнослужителі, громадськість поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку.

Там же, на площі, розпочався урочистий марш військових, після чого святкова хода зі 100-метровим прапором України вирушила до площі Богдана Хмельницького, де відбувся концерт. Поруч, на Київській набережній, розгорнули виставку військової техніки.

Після урочистостей на площі Народній в Ужгороді з нагоди Дня Незалежності України центром міста пройшов марш пам'яті.

Представники військових організацій, учасники війни на Сході, керівники міста й області, волонтери, громадськість під патріотичну музику та гасла колоною пройшли до Пагорба Слави. Біля Меморіалу слави загиблим воїнам АТО священники відслужили панахиду.

Під Дзвін пам’яті сьогодні поіменно згадали кожного закарпатського захисника, хто віддав життя в боротьбі за незалежність держави, після кожного прізвища військові робили символічний постріл. До могил Героїв, які поховані на Пагорбі Слави, поклали квіти.

30-ій річниці Незалежності України присвятили сьогодні і концерт в обласному музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв в Ужгороді.

Духовно-патріотичні вокальні та хореографічні композиції представили Заслужений академічний Закарпатський народний хор, академічний камерний хор "Кантус", симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії, Закарпатський обласний театр драми та комедії, студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв, зразковий аматорський ансамбль народного танцю "Джерельце Карпат" обласного будинку культури профспілок, гурт "Курінець" із Краматорська.

Виступили також народний артист України Петро Матій, заслужений артист України Олександр Садварій, дует трубачів, викладачів Ужгородського музичного фахового коледжу імені Дезидерія Задора Емериха і Томаса Поповичів.

У фоє облмуздрамтеатру організували тематичну виставку до Дня Незалежності, присутні на святі також переглянули фільм із найяскравішими моментами заходів культурного марафону, які проводили на Закарпатті у рамках артпроєкту "Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє".

 

24 серпня 2021р.

Теги: незалежність

Коментарі

РУХ інформ 26.08.2021 / 14:00:39
Чому сучасна влада не вшанувала честь колишнього ужгородця багаолітнього борця за волю УКРАЇНИ просвітителя, викладача, Перезидента Карпатської УКРАЇНИ о. АВГУСТИНА ВОЛОШИНА ???! До речі Августин ВОЛОШИН був знищений кримінально-репресивними органами НКВС в Бутирській тюрмі в 1945 році.

Кельман 25.08.2021 / 10:43:42
А тих хто голосував за Незалежн1сть нав1ть на концерт незапросили. Зараз в Киев1 Зеленський проводить розборки, хто ж його п1дставив, що на оф1ц1йн1 м1роприемства "забули" запросити тих хто безпосередньо подарував нам це Свято.

НОВИНИ: Соціо

20:44
/ 2
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 1
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
09:02
Оприлюднено графік погодинних вимкнень електроенергії на Закарпатті 12 грудня
18:20
/ 1
У Мукачеві зустріли родину, що прибула з Дніпропетровщини Фото новина
17:20
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 27-річним прикордонником Дмитром Павличем Фото новина
15:06
/ 1
Довгожителька із Закарпаття Ніна Пудченко відзначила 100-річний ювілей Фото новина
13:39
Ужгород спрямує 100 мільйонів на підтримку військових у 2026–2027 роках
13:15
В Ужгород та Мукачево привезуть Вифлеємський Вогонь Миру 14 грудня
11:23
/ 2
У Воловці в річці потонув 75-річний чоловік
10:16
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Бирою Фото новина
16:37
/ 1
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
15:37
На Закарпатті за тиждень зафіксували 646 випадків перевищення швидкості
13:23
У Мукачеві розподілили понад 3,5 млн грн на допомогу військовим, родинам та хворим
12:17
В Ужгороді завтра попрощаються із захисником Дмитром Павличем Фото новина
16:51
/ 2
ВККС внесла до ВРП рекомендації про призначення 10 переможців конкурсу на посади в Закарпатському апеляційному суді
14:58
/ 1
У Мукачеві засудили підлітків, які жорстоко напали й зґвалтували жінку Фото новина
12:20
/ 2
Туристи принесли Закарпаттю понад 30 млн грн за рік Фото новина
11:24
У Рахові підтвердили загибель 26‑річного захисника Мирослава Гощука Фото новина
09:07
Прогнозований графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 9 грудня
16:09
/ 2
Відомому співаку Степану Гізі ампутували ногу
13:46
/ 4
Прикордонник "Матадор": "Я не міг загинути, коли мене чекала така дівчина" Фото новина
» Всі новини