Ужгород: Ринок розбрату

Протистояння міської влади і підприємців на ринку ї влади і підприємців на ринку на вулиці Фединця триває вже один рік.

Ужгород: Ринок розбрату

Базар в центрі міста. Ринок прямо на вулиці Фединця існує в місті ще з початку 90-х років минулого століття. Придбати тут можна багато чого – від харчів до одягу. Типовий український ринок, за який розгорнулася запекла битва між владою та продавцями.
Історії протистояння Ужгородської міської ради і підприємців, які торгують на ринку, вже рік. Обидві сторони ніяк не можуть визначити – а що ж має бути на цій території: ринок чи чиста вулиця. Підприємці відстоюють своє право торгувати на цій площі, а міські чиновники хочуть очистити її від базару і зробити з вулиці Фединця проїзну частину. І така ситуація триває ще з лютого 2007 року. Саме 15 числа того місяця виконком Ужгородської міськради ухвалив рішення про закриття ринку. Після цього на базарі заборонили відкривати павільйони. Але виконувати таке розпорядження з підприємців ніхто не збирався. Мотивували це тим, що міські чиновники не мають законних прав, щоб припиняти торгівлю. Тоді ця суперечка мало не переросла в бійку, коли міські чиновники разом з правоохоронцями прийшли демонтувати всі торгові павільйони. Підприємці створили живий ланцюг і не дали знести свої торгові точки. На тому все і закінчилось.
Вже минув рік, а на вулиці Фединця до цих пір розташований ринок. Заступник міського голови Володимир Химинець запевнив, що торгівля на цій території ведеться несанкціоновано. «У них нема жодних документів, тому ведуть свій бізнес незаконно», - вважає міський чиновник. «З таким успіхом можна зробити базар на площі Народній, Поштовій або будь-де». Володимир Васильович розповідає, що ринок створився на початку 90-х, у ті тяжкі для країни часи. Тоді це було викликано споживчою потребою. «Сьогодні рівень життя ужгородців значно зріс і з’явилось багато інших місць, де можна все придбати, ті самі супермаркети», - каже чиновник. За словами пана Химинця, доцільніше на цьому місці було б звільнити територію для проїзду авто та парковки. «Це значно б зменшило кількість транспорту в центрі», - запевняє він.
На ринку підприємці, звісно, обурюються. За словами підприємця і неформального лідера ринку Тамари Кучерявої, люди на ринку не розуміють, за яким законом вони збираються робити там проїзну частину і хто давав їм право виселяти людей з їх робочих місць, коли вони на це мають повне право? «Ми сплачуємо податки, платимо оренду і все в бюджет міста. То що, гроші не потрібні?» - емоційно запитує пані Тамара. За її словами, згідно з договорами на території ринку працюють 280 людей. «І за кожними з них 5 родин, яких треба годувати. Міська рада що хоче, щоб вони стали бомжами?» - дивується пані Кучерява.
Пан Химинець у відповідь запевняє, що ніяких податків ніхто нікому не платить. «Та і кому вони можуть платити, коли комунального підприємства «Ринок-1» не існує», - говорить заступник міського голови. На ринку стверджують зворотне – КП існує, тільки перебуває в процесі ліквідації.
Міська влада апелює до міліції, мовляв, допоможіть нам звільнити територію. Останні виконувати це рішення не хочуть. Начальник ужгородської міліції Йосип Понзель на зустрічі з депутатами міської ради заявив, що для виконання таких дій потрібне рішення суду, якого ще нема. В міській раді не розуміють, яке САМЕ треба рішення суду, тому вважають, що міліція просто виконує чиєсь політичне замовлення, розуміючи, хто є найголовнішим ворогом нинішнього складу міської влади.
Підприємці намагаються все вирішити в правовому полі. 24 квітня має бути чергове судове засідання у Львові. Ця судова тяганина триває вже рік.
Міські чиновники намагалися вирішити це питання компромісом – надати торгові точки підприємцям на інших ринках: в мікрорайонах «Шахта», «Радванка» тощо. Пані Кучерява запевняє, що ніяких місць їм не пропонували, це все неправда. «Якщо ви так хочете зробити цю частину міста гарною, то чому не зробите інвестиції в ринок. Нащо це все руйнувати?» - обурюються підприємці.
На останньому брифінгу в обласному управлінні ветеринарної медицини заступник начальника Зіновій Романович запевнив, що стосовно санітарних норм на ринку все нормально. Проте це не заспокоює простих споживачів. Більшість опитаних людей проти розташування ринку на вулиці Фединця, і мотивують це поганими санітарними умовами.  Хоч, зважаючи на кількість людей на ринку, робиш висновок, що це людей не відлякує.
Останнім часом питання цього базару ще й політизується. Опоненти міської влади не упускають можливості покритикувати їх за це. Під цим приводом намагалися навіть зробити референдум про висловлення недовіри меру Ужгорода Сергію Ратушняку.
Як би там не було, але в цій ситуації обидві ворогуючі сторони налаштовані рішуче. На ринку готуються до нових «барикад і екскаваторів» в разі потреби, міська влада налаштована так само. Володимир Химинець запевняє, що все так не залишиться, ринок все рівно ліквідують. Тож слід очікувати нового розвитку сюжету під назвою «Ринок на вулиці Фединця-2»...

Денис Фазекаш, zakarpatpost
24 квітня 2008р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

20:15
На полонині Рівна депутати "порізали" майже 10 га під дороги, які передають у оренду компанії екснардепа Єфімова
15:39
У Стройному на Свалявщині провели в останню дорогу Івана Щадея, що поліг ще у грудні 2023-го на Харківщині
11:11
/ 4
На війні з росією поліг 22-річний Ярослав Мадар з Дубового на Тячівщині
01:09
/ 4
Феномен Сергія Федаки
23:39
/ 13
В Ужгороді відзначать 100-річчя відомого церковного і громадського діяча Юрія Федаки
13:23
У Сасівці на Мукачівщині попрощаються з В'ячеславом Прокопом, що загинув ще в 2022-му
11:12
/ 1
На війні з росією поліг 27-річний Артур Штефуца з Хуста
20:26
Землю під дитячою залізницею в Ужгороді передали у власність міста
17:49
/ 1
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим на війні з росією Золтаном Попом
16:56
/ 1
Ужгородські депутати внесли 1 млн грн, виділених торік, до статутного фонду міського притулку для собак
13:23
/ 9
Ужгородська міськрада "купила" місцеві БЕБ і поліцію за понад 50 млн грн з бюджету
20:38
На війні з росією поліг 55-річний прикордонник Іван Мешко з Тур'є-Реметів на Ужгородщині
14:59
/ 1
У пʼятницю у Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Газдиком
14:08
/ 1
"Укрзалізниця" похвалилася кондиціонерами і вакуумними туалетами у ще двох плацкартних вагонах потяга Київ – Рахів
15:15
/ 1
В Ужгороді двоє депутатів виносять на сесію проєкт рішення про інвентаризацію зелених зон
11:28
/ 2
На війні з росією поліг Юрій Борщ із Хуста
21:14
/ 7
Через резонанс Закарпатський обласний краєзнавчий музей скасував тендер на закупівлю авто за 1,9 млн грн
13:54
/ 1
В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
16:45
/ 2
Наступного дня після свого дня народження на війні з росією поліг Михайло Цвік з Тур'їх Реметів
19:36
/ 2
У Тур'я-Реметівському психоневрологічному інтернаті виявлено критичні порушення та високу смертність пацієнтів – Лубінець
16:13
/ 16
Закарпатську митницю тимчасово очолив дотеперішній керівник Житомирської митниці Ілля Ніжніков
16:29
/ 1
На війні з росією поліг Дмитро Хвуст з Хуста
19:43
/ 21
Щоби зламати психологію заробітчанства, на Закарпатті влада зініціювала партнерство освіти та бізнесу – Білецький
02:56
Міноборони почне підписувати контракти з 18-24-річними: 1 млн грн будуть платити частинами
20:59
/ 1
У Мукачівській громаді вперше на Закарпатті запровадили обов'язкову хвилину мовчання із зупинкою транспорту
» Всі новини