16 закарпатських "я" у хаті... з-під шампанського

На подвiр’ї Геричiв, що мешкають у селi Добрянське Тячівського району Закарпатської областi, справжнiсiнький дитячий табiр. Найстаршiй дитині – 22 роки, наймолодшiй – півтора. Всього у 45-рiчного Михайла та його дружини 42-рiчної Юлi 16 дітей.

16 закарпатських "я" у хаті... з-під шампанського

– Ми, як усі разом ідемо, то люди часто оглядаються. Є й такі, що пальцями бiля скронi показують: “орава”, – старший Герич каже, що ще б i чужих з п’ятеро взяв, але дуже важко пробитися з цiєю пропозицiєю через iснуючий бюрократизм.

– Не важко вам? З одним клопотiв багато, а тут 16, – питаю.

– Важко, але це своя ноша, – каже батько великої родини. – Весь час думаєш про те, як їх зодягти i прогодувати. Добре, що зараз гуманiтарний одяг можна дешево купити. Дiти у нас добрi, розумiють, що на модний у тата з мамою грошей не стане, головне, щоб тепло й чистенько зодягнутi були. Старших намагаємося одягати краще, щоб не соромилися перед однолiтками. У мене зарплата державного службовця – 420 гривень, а в мами – 1700 “дитячих”. Вона – годувальниця, — посмiхається дружинi.

– Тато у нас найкращий. Дбає про нас i любить, а це найголовнiше, – пригортає півторарічну донечку мама Юля.

Минулого року Геричі видали замiж Лiду, а старшi сини Михайло та Iванко на заробiтки у Москву поїхали, то хата без них наче опустіла. Як та ластiвка, припадає мати до своїх дрiбних дiточок: “Повиростають, й не згледишся коли”.

– Не журися, мамо! Зате, як сядуть за один стiл всi нашi внуки i правнуки – ото радостi буде! – пiджартовує до дружини Михайло – у його дiда було 40 внукiв та 83 правнуки.

Попри всi фiнансовi труднощi багатодiтна родина намагається не лише дiточок на “ноги ставити”, але й стежить, щоб кожна дитина здобула професiю. Лiда, яка працює медсестрою у районнiй лiкарнi, освоїла п’ять професiй!

– Вона у нас — водiй, перукар, масажист, акушер та швачка, – посмiхається мати й бiдкається, що не вистачає їхній сiм’ї грошей на iнститути.

Хоч i каже Михайло, що його сiм’я “багата серед бiдних”, та разом зi старшими синами будує для дiтей новi оселi.

– Я не вiчний. Замкiв їм не зведу, а дах над головою хай не всiм, а половинi, допоки сила є, злiплю, – показує менi нову оселю для сина. Дiм побудовано iз... пляшок з-пiд шампанського. – Я на смiттєвозi тривалий час працював. Щоб заробити грошей на одяг дiточки мили цi пляшки, якi я здавав на склопереробний завод по 10 копiйок. Коли почали приймати по чотири копiйки, то перестав здавати. А родичi якраз були на заробiтках – ось звiдти i привезли технологiю будiвлi будинкiв з пляшок. А ось, бачите цi матерiали на нову хату? Це наш Iванко Лiді подарував. Їздив на заробiтки, то й заробив сестричцi весiльний подарунок. Каже: “Хай має пам’ять про найстаршого брата”.

Свiтлана Мартинець, Закарпатська область, "ІВісник"
24 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

20:57
/ 1
Закарпатська прокуратура не захистила заказник "Темнатик" і праліси на схилах Боржави від забудови курортом Каськіва-Львочкіна
17:41
На війні з росією поліг Олексій Керпатенко зі Сваляви Фото новина
17:01
/ 1
Закарпатські прикордонники заборонили проросійському італійцю в’їзд в Україну на 3 роки - ЗМІ Фото новина
15:07
Підтвердили загибель захисника із Дубівської громади Юрія Мотринця Фото новина
13:55
Двоє туристів із Тернополя заблукали в горах Закарпаття Фото новина
11:41
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів горами до Румунії Фото новина
11:15
В Ужгороді попрощаються із захисником Миколою Райнишем Фото новина
16:53
В Іршаві попрощалися з Героєм Іваном Котубеєм Фото новина
15:50
У Словаччині розшукують зниклого 46-річного закарпатця Фото новина
14:57
/ 2
У пункті пропуску "Ужгород" запроваджено оформлення пішоходів Фото новина
13:43
У Дубовому на Тячівщині попрощалися із полеглим на війні Героєм Михайлом Магулою Фото новина
16:27
В Ужгороді стартували традиційні «Коляди у старому селі» Фото новина
14:28
/ 1
На КПП Закарпаття утворилися великі черги Фото новина
18:18
/ 1
В Ужгороді зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР Фото новина
15:02
/ 1
Фотопастки прикордонників зафіксували диких тварин у високогір’ї Карпат Фото новина
09:42
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником Миколою Головком Фото новина
19:25
/ 14
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
/ 2
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 20
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
14:05
/ 11
СБУ на Закарпатті повідомила про затримання керівника митниці, який за 5% «кешбеку» прикривав ввезення дороговартісних товарів Фото новина
13:04
На війні з рф поліг захисник із Чинадійова на Мукачівщині Іван Фонтош Фото новина
10:26
У лікарні помер захисник із села Климовиця на Хустщині Іван Котубей Фото новина
16:32
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Миколою Головком Фото новина
» Всі новини