6 лісгоспам на Закарпатті зупинили дію сертифікатів на якість деревини через порушення "сезону тиші"

Міжнародна організація Forest Stewardship Council (або ж «Лісова опікунська рада» чи скорочено FSC) вперше в Україні зупинила дію сертифікатів на якість деревини через порушення «сезону тиші».

6 лісгоспам на Закарпатті зупинили дію сертифікатів на якість деревини через порушення "сезону тиші"

«Сезон тиші» – це період, коли дикі тварини виводять потомство. Він триває з 1 квітня до 15 червня і регулюється статтею 39 Закону «Про тваринний світ». У цей час в лісі заборонено робити будь-що, що створює підвищений шум. Під забороною постріли, вибухи, транспортні змагання, а також санітарні рубки лісу.

Поправка до закону, яка забороняє санітарні рубки в «сезон тиші», з’явилася ще у 2015 році, але весь цей час порушники та відповідальні особи посилалися на різночитання закону.

Аж поки минулого року не трапилася гучна історія з ІКЕА. Тоді дослідження британської неурядової організації Earthsight виявило, що популярні меблі виробляли з деревини, яку незаконно зрубали в Українських Карпатах саме в «сезон тиші». Водночас вся ця деревина мала міжнародний сертифікат FSC.

Станом на 15 червня дію сертифікатів на Закарпатті вже призупинили Хустському, Мукачівському, Ужгородському, Рахівському, Воловецькому та Великоберезнянському лісгоспам. Крім того, Дубенському (Рівненська область) та Гадяцькому (Полтавська область).

Підставою для призупинення сертифікату стали лісорубні квитки, які були видані на санітарні рубки у період з 1 квітня 2021 року та мають статус «розпочаті». Також враховували іншу інформацію, яка є в системі електронного обліку деревини. Тепер деревину зможуть продати тільки туди, де не вимагатимуть сертифікату, тобто швидше за все – на внутрішній ринок.

Разм із тим, механізм поновлення сертифікату поки незрозумілий, оскільки призупинення через порушення «сезону тиші» відбувається вперше. За рекомендаціями Національне представництво FSC в Україні звертатиметься до закордонних колег із FSC.

Головний лісничий Хустського лісового дослідного господарства Степан Мамчич говорить, що тимчасового виконувача обов’язків директора, Володимира Берця, який «дав добро» на санітарну рубку, вже звільнили, дали наказ призупинити роботи і повідомили про це FSC. Але відповіді поки не отримали.

Втім санітарні рубки в «сезон тиші» приводили не лише на Закарпатті. Якщо перевірити лісорубні квитки, які видали цього року на «сезон тиші», тобто з 1 квітня і відсортувати ті, які мають статус «розпочаті», то потенційних порушників, виявляється, значно більше.

За даними Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру (далі – ЛІАЦ), цього року лише у Львівській області видано 18 таких лісорубних квитків, ще один в Тернопільській і два в Закарпатській, в уже згаданому Хустському лісгоспі.

Загалом по всій Україні можна говорити про 89 ймовірних випадків незаконних санітарних рубок, що пов’язані із «сезоном тиші». Але сертифікати призупинили не усім, пишуть Наші гроші.

18 червня 2021р.

Теги: сезон, тиша, квитки

Коментарі

Той, що в скалі сидить 20.06.2021 / 00:39:37
... зупинили дію сертифікатів на якість деревини через порушення «сезону тиші»...

Питання:
яким чином порушення «сезону тиші» впливає на якість деревини ???

Ліс 19.06.2021 / 05:07:05
Смішно. ДП «Великобичківське ЛМГ», яке більше всіх творить чудес у лісфонді в період тиші, чомусь не позбавили сертифікату?

Няньо 18.06.2021 / 15:12:39
Всіх керівників вищезгаданих лісгоспів треба позвільняти, щоб іншим разом не про гроші думали, а про природу, вже повністю знахабніли.

НОВИНИ: Соціо

18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 1
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 1
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
12:59
На війні з рф поліг захисник із Буштина Юрій Шебедяк Фото новина
11:59
На Закарпатті, щоби унеможливити нові прориви авто, біля пунктів пропуску встановили бетонні блоки-загороджувачі Фото новина
10:49
На Мукачівщині у ДТП травмувався водій легковика
10:00
/ 3
У Перечині через будівництво нового ЖК перенесуть блокпост прикордонників Відео новина
09:02
У Білках проведуть в останню путь захисника Ярослава Бокотея Фото новина
18:11
У Чопі стартувала безкоштовна вакцинація тварин від сказу
17:12
У Мукачеві через чадний газ постраждав 13-річний хлопець
16:22
"Я не знав, як я звідти виберусь, але завжди знав, що виберусь", – історія прикордонника на псевдо Кум Фото новина
16:16
На в’їзді у село Гать зіткнулися легковик і мікроавтобус Фото новина
15:26
/ 2
На війні з рф загинув військовий із Пацканьова Анатолій Лесьо Фото новина
14:16
Закарпатські рятувальники допомогли спустити з гори травмованого добермана Фото новина
13:15
На Рахівщині у горах знайшли тіла двох чоловіків Фото новина
12:24
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Гончаруком Фото новина
11:03
На Хустщині викрили схему незаконного переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
10:04
У румунських Карпатах врятували двох українців, які три дні блукали на висоті Фото новина
08:59
/ 3
На війні з рф поліг захисник із села Тур’ї Ремети - Михайло Малеш Фото новина
18:16
П’ятдесят ветеранів зійшли на Говерлу в межах програми реабілітації Фото новина
16:27
/ 5
На Драгобраті відкрили пам’ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» Фото новина
14:52
/ 1
У румунських Карпатах знайшли виснаженого українця, який блукав понад 20 днів Фото новина
12:52
Мукачівець Ілля Ковач став абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу серед юніорів Фото новина
» Всі новини