На Закарпатті пропонують у всіх школах запровадити уроки про сортування та поводженням зі сміттям

З такою ідеєю до Закарпатської облради та обласного управління освіти звернувся директор Агентства регіонального розвитку Закарпаття Михайло Данканич.

На Закарпатті пропонують у всіх школах запровадити уроки про сортування та поводженням зі сміттям

За його словами, таким чином вдасться змалечку закласти правила поводження з твердими побутовими відходами закарпатцям, передає Укрінформ.

Данканич каже, що для впровадження цієї ініціативи у 668-ми школах області необхідні кілька кроків. Перше — це рішення профільних комісій обласної ради, далі — розробка дорожньої карти та навчання вчителів. Згодом потрібно буде закупити сміттєві баки для шкіл та організувати утилізацію й переробку зібраного відсортованого сміття, каже він.

“У разі, якщо профільні комісії Закарпатської обласної ради зацікавляться нашою пропозицією, вони мають дати завдання профільним підрозділам ОДА взяти участь у розробці дорожньої карти. Ми, зі свого боку, готові координувати цей процес, аби спільно знайти найбільш ефективне рішення — адже тут потрібно задіяти й органи влади, і школи, і бізнес, і громадські організації.” - пояснює Данканич.

Також він наголошує, що далі необхідно буде закупити баки для сортування сміття у школах — це вартуватиме області приблизно 20 млн грн. На одну школу треба виділити 30 тис. грн: закупити комплект великих баків, об'ємом в 1 тис. л, та малих, об'ємом в 50 л.

“Як на мене, було б логічно, аби закупівлю баків для роздільного збору відходів розподілили - частину обласна рада, частину громади, але фінальне слово саме за громадами,” - каже Данканич.

Також, за його словами, відсортовані відходи підприємці готові забирати в школах, декотрі готові їх купувати за ринковими цінами на вторсировину.

Як повідомлялося, на Закарпатті останніми роками загострилася сміттєва проблема, сміття з населених пунктів потрапляє на несанкціоновані сміттєзвалища та далі під час паводків через транскордонні річки пливе до Угорщини.

Як повідомлялося, понад 40% населених пунктів в області, особливо у гірських регіонах Закарпаття, не охоплені централізованим вивозом сміття.

17 червня 2021р.

Теги: сортування, сміття, уроки

НОВИНИ: Соціо

14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
18:34
/ 1
В Україні цієї ночі переходять на літній час
16:46
На Закарпатті проведуть масштабні навчання цивільного захисту
11:57
На Закарпатті за тиждень патрульні зафіксували понад тисячу перевищень швидкості
18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
/ 1
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 2
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 4
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
09:06
/ 2
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
» Всі новини