На Закарпатті хочуть ліквідувати пансіонат при гімназії в селі Нижній Бистрий (ВІДЕО)

Діти з малозабезпечених родин Закарпаття можуть опинитися на вулиці

На Закарпатті хочуть ліквідувати пансіонат при гімназії в селі Нижній Бистрий (ВІДЕО)

На Закарпатті хочуть ліквідувати пансіонат при гімназії в селі Нижній Бистрий - у ньому мешкають діти з малозабезпечених родин. Багато хто з них навіть вважає заклад своєю справжньою домівкою. Втім невдовзі все зможе змінитися. І в певний момент дорослі чиновники змушені будуть пояснювати дітям, що таке реформа освіти, і чому вона лишила їх без дому.

Чи можна відвернути цей момент і врятувати заклад?

Любов Ковач, в.о. директора Нижньобистрівської гімназії: "Це у нас тут адміністративний корпус. Тут, з правої сторони - навчальний корпус. От, дивіться, новий спортивний майданчик."

А ще на території цієї гімназії у Нижньому Бистрому є пансіонат, дитсадок, майданчики і парк. І навчається тут понад 130 дітей. Для більш як вісімдесяти з них гімназія слугує домом - діти живуть тут увесь навчальний рік.

Оксана Гавронська, старша вихователька Нижньобистрівської гімназії: "От в таких кімнатках - вони мають свій персональний шкафчик, ліжечко."

Учні приїжджають сюди зі всього Закарпаття. І це в основному діти, які опинилися в скрутних сімейних обставинах. Заклад працює з середини дев'яностих і вже пережив не одну реформу. Нині на освітян чекає чергова.

Любов Ковач, в.о. директора Нижньобистрівської гімназії: "Згідно з прийнятим законом про повну загальну середню освіту, при гімназії не може бути пансіону. Якщо пансіон буде закритий, то діти повинні повернутися в родину."

Невідома й доля майже пів сотні працівників. А роботу в гірському районі знайти - не реально.

Ольга Тегза, вихователька Нижньобистрівської гімназії: "У нашому ОТГ немає ніяких перспектив. Лише десь доїжджати. Я - багатодітна мама, у мене 3 дітей, і я думаю, що я не так легко піду на заробітки."

Заклад утримує Горінчівська ОТГ. Вчителі звернулися до її керівництва з проханням зберегти навчальний заклад. Як вихід наразі розглядають можливість створити ліцей - на базі гімназії та однієї зі шкіл. А при ньому зможе існувати пансіонат. Ось тільки з фінансуванням проблема.

Михайло Калинич, голова Горінчівської сільської громади: "З місцевого бюджету ми повинні спрямовувати більше 6 млн гривень на його утримання, це окрім освітньої субвенції."

Іван Штефуца - батько-одинак, виховує п'ятьох неповнолітніх дітей. усі вони навчаються у Нижньобистрівській гімназії. Що робитиме, якщо пансіонат закриють - не знає.

Іван Штефуца, багатодітний батько, житель Хуста: "Не дай Бог. Ото не лише я такий, а і люди є такі. Копійку треба заробити для проживання. Знаємо, що вони там ситі, обуті, і так далі і тому подібне, і постірані і школа."

Не уявляють життя поза гімназією і її вихованці.

Дуся та Яник, учні Нижньобистрівської гімназії: "Там добре, там хоч годують, навчають.  Не хочу, щоб закрили школу."

Найближчим часом у Нижньобистрівській гімназії проведуть збори колективу та чиновників. Вихователі вірять, що з першого вересня гімназія усе-таки працюватиме у звичному режимі.

16 червня 2021р.

Теги: пансіон, гімназія, Нижній Бистрий

Коментарі

Файтовий хустянин 19.06.2021 / 16:22:49
Це ж треба було ще за роки до цього так принизити академічне поняття "гімназія"! Є сподівання, що ця підміна понять буде усунена! Це не гімназія у класичному розумінні, а така собі "нийпішкола" (угорською - народна школа)! Ну, а співвідношення 50(!) працівників на 130(!) учнів, то це взагалі аномальне явище як для бюджету, так і для освітньо-виховного процесу!

Банкір 17.06.2021 / 01:28:54


Антиукраїнський тролінг. Коментар видалено. Адмін


щурю васі 16.06.2021 / 23:40:29
Ти, неборе, иппен то самоє писа про інтернат в Березному

щурь вася 16.06.2021 / 23:08:53
давно пора то притулок для циган там більше нема нікого більше обслуговуючого персоналу ніж дітей

НОВИНИ: Соціо

18:13
/ 1
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
11:07
У Карпатах за день врятували п’ятьох туристів Фото новина
11:45
Через спеку до +37 °C у Карпатському регіоні посилили охорону лісів Фото новина
09:48
На війні з рф поліг військовий з Виноградова Ігнат Роздяловський Фото новина
16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 2
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
» Всі новини