Дизайн інтер’єру: в моді панорамність та зручність (ФОТО)

Останній рік дещо змінив наші погляди на дизайн помешкань: з’явилися нові вимоги до функціональності предметів інтер’єру, а просторові рішення суттєво розмивають кордон між самим інтер’єром та екстер’єром.

Дизайн інтер’єру: в моді панорамність та зручність (ФОТО)

Закарпаття завжди чи не найпершим ловило останні  європейські тренди щодо оформлення приміщень. Про те, що наразі є популярним в дизайні загалом та відповідні тенденції щодо матеріалів зокрема – в коментарях дизайнерів та виробників матеріалів.

Олександр та Володимир Юдіни, студія YUDIN Design

Які кольори наразі є найбільш топовими в оформленні помешкань?

Олександр. Універсального за популярністю кольору для всіх видів помешкань немає. Але наразі в тренді монохромність, яку урізноманітнюють текстурами або відтінками. Крім того, додатково додати акцентів можливо за допомогою яскравих вставок в інтер’єрі. Це може бути контрастного кольору  елементи меблів або освітлення – тут фантазія безмежна. Головне, аби не було забагато таких акцентованих плям…

Володимир. І не було перебору з кольорами. От, до прикладу, це може бути навіть і рожево-персиковий колір, але з яскравими зеленими елементами, і приміщення виглядає затишним та стильним одночасно.

Олександр. Ще в моді залишився сірий, хоча багато колег нарікають вже на довготривале перебування в топі найпопулярніших кольорів. Цей графітовий ral 7024 вже скрізь – і в оформленні стін, і у віконному оздобленні, і в меблях. Тому вже іноді зустрічаємо трохи тепліший відтінок сірого – ближчий до трюфельного кольору.

Володимир. … так, ці 50 відмінків сірого (сміється). Але враховуючи моду на стиль лофт, сірий з усіма його відтінками, природні фактури та багато-багато простору будуть диктувати моду на дизайн в цьому році.

Природні фактури? 

Олександр. Так, фактурність наразі – так само популярна. Але така справжня фактурність, яку раніше було прийнято маскувати, зараз навпаки підкреслюється всіма наявними можливостями. Стіни або стеля з бетону, цегли, дерев’яні перекриття. А ще класно поєднувати фактури: якщо це стіл, то стільниця з дерева, а корпус – з масивного й важкого металу. Іноді навіть для створення ефекту натуральності використовують штучні матеріали, але вони мають виглядати фактурно, лофтово.

Володимир. Раніше все маскували гіпсокартоном, а зараз – ніякого маскування …

Олександр…. І ніякого гіпсокартону!

Володимир. Це точно. Фальші зараз не місце. Якщо це камінь – він має бути шершавим та холодним, якщо дерево – то має проглядатися текстура. Взагалі, бетон, метал та скло – наразі найчастіше вживане поєднання матеріалів. А от все, що робить інтер’єр важким, громіздким та душним – геть з приміщення.

Ви багато розповідаєте про повітря та легкість. Як цього добитися при оформленні приміщення?

Олександр. Вікна, скляні стіни, багато простору. Наразі йде боротьба за кожну частинку віконного простору: вікна до підлоги, приховані радіатори, конвектори в підлозі – ніщо не має перекривати вікно. В багатьох випадках замовники відмовляються від внутрішнього оздоблення вікон, якщо, звичайно, є така можливість. В тренді – максимально відкритий простір. В деяких випадках, за необхідності, використовуються так звані штори блекаут, які можуть затемнювати приміщення при необхідності, але потім повністю прибираються до кутів. Все-ж-таки панорамний вид – це справжнє задоволення, яке власне зараз – на вершині своєї популярності. Тому серед просторових рішень панує тренд на панорамність, легкість самих конструкцій: мінімально тонкий профіль, всі елементи максимально непомітні. Бо хочеться відчувати більше повітря. 

Володимир. Є модними навіть стіни, які можна увести в бік та вийти з інтер’єру в екстер’єр. Всі ці конструкції найчастіше виготовляються з алюмінію, адже він дає можливість зробити тонкий профіль одночасно із великими розмірами. І ця конструкція може витримати ще й відповідну вагу. 

А як в інтер’єрі проявляється багатофункціональність та технологічність?

Олександр. Це скоріше навіть вимоги до дизайну. Адже ми маємо поєднати зручність та комфорт із якомога більше вільним простором. Тому зараз всі інтер’єри – максимально зручні та ергономічно продумані. Але окрім легкості в експлуатації, має бути візуальна легкість також. 

Володимир. Круто, коли можеш із легкістю дихати у своєму будинку, мати за необхідності вільний доступ до зовнішнього світу… тут практично зникає ця грань між приміщенням та оточуючим середовищем. Така собі мода на вільний простір. Ну і так само круто, коли всередині ти з такою ж легкістю можеш дістатися до будь-яких речей. Виходить мікс просторовості та зручності – от вам і тренд на цей рік.

Андрій Півень, генеральний директор заводу Нобілекс (віконні конструкції з алюмінію та металопластику)

Сьогоднішня мода й справді тримає курс на лаконічність та комфорт. І ми уважно слідкуємо за всіма останніми трендами, адже вікно зараз – це не необхідність, а повноцінний елемент декору, який повинен виконувати ще певне функціональне навантаження. Зараз прийнято не ховати вікна за шторами навіть зсередини – таких запитів в нас стає все більше. Все частіше використовуються вироби з алюмінію, адже цей матеріал дає більші можливості по дизайну та просторовим рішенням. Певно, трендами на 2021 рік в віконній сфері я би назвав естетичну відповідність вікна, підвищену функціональність та панорамність. 

02 червня 2021р.

Теги: мода, дизайн

НОВИНИ: Різне

23:12
Як обрати клей для пластику
00:55
Україна і Угорщина схвалили угоду про взаємне визнання освітніх документів
14:12
/ 2
США і Німеччина офіційно домовились про "Північний потік-2": що пообіцяли Україні
09:45
Словаччина відкрилася для вакцинованих українців
09:41
Як вибрати фільтр для води в Ужгороді
00:55
Набули чинності чергові норми закону про мову
22:11
Приватний будинок: новий погляд на карантинні обмеження
15:14
Міністром внутрішніх справ став "слуга" Авакова Монастирський
21:39
Hop Hey: «Море Пива» нового формату
16:00
Що таке штани палаццо та з чим їх носити
19:55
Як доглядати за піоновидними тюльпанами
19:35
"Суші Мастер" в Кам'янець-Подільському: огляд меню
18:34
/ 6
АВАКОВ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ
03:18
Altep - провідний виробник найкращих твердопаливних котлів
17:30
/ 1
П’ять причин обирати брендові чоловічі джинси
15:12
Особливості перевезення вантажів морем
16:09
Puma: зручно, стильно та функціонально
01:39
/ 2
Одяг з Америки: як замовити товари в Україну
13:53
Сучасні фотошпалери - можливість перетворити житловий простір до невпізнання
15:16
Як підібрати жалюзі для вікон
13:49
Акриловий або силіконовий герметик: що краще вибрати?
01:19
Етапи догляду за тілом в домашніх умовах - Як правильно вибрати продукти
16:48
Що можна виготовити з оцинковки в листах
16:02
Escentric Molecules: революція у світі ароматів
23:06
Рецепти освіжаючих літніх коктейлів
» Всі новини