Як очистити Закарпаття від небезпечних речовин, з’ясовувала робоча група Комітету Верховної Ради (ДОПОВНЕНО)

Робоча група Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відвідала Закарпаття, де ознайомилася з виконанням свого ж рішення від 8 листопада 2006 року “Про стан поводження з небезпечними відходами в Закарпатській області”.

Як очистити Закарпаття від небезпечних речовин, з’ясовувала робоча група Комітету Верховної Ради (ДОПОВНЕНО)

У вівторок в Ужгороді під головуванням першого заступника голови комітету Миколи Шершуна за участю представників МНС, санітарних, природоохоронних, правоохоронних та інших міністерств та відомств України, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування відбулося засідання, на якому обговорено заходи по ліквідації на території області так званого "Преміксу".
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, сьогодні вирішення цього питання великою мірою залежить від результатів експертизи, оскільки тільки після її висновків можна прийняти правильне рішення про його утилізацію, вивезення чи використання. Це питання вивчалося низкою наукових установ, в тому числі надала свої висновки й угорська сторона, однак до сьогодні немає однозначної відповіді, наскільки речовина, що досі знаходиться на території області, має негативний вплив на природу та є шкідливою для здоров’я людей, чи можна її використовувати у виробництві як вторинну сировину і т. ін. Дійшло до того, підкреслювалося на засіданні, що питання "Преміксу", який був завезений на територію області ще в кінці 90-их,  набрало вже політичного забарвлення. Тому протягом тижня компетентні державні органи на основі експертизи Українського НДІ екологічних проблем (м.Харків) повинні надати Комітетові Верховної Ради України висновки про рівень шкідливості речовини,  вказавши, відходи це чи вторинна сировина і т. ін.
Члени робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи виробили проект рішення, яким передбачається низка шляхів вирішення проблеми – від вивезення речовини за межі області до утилізації її на місці. Як заявив Микола Шершун, терміни чітко визначені та  взято під жорсткий контроль їхнє  виконання. Результати роботи буде підбито на засіданні Комітету, на якому буде дана оцінка всім причетним посадовим особам, відповідальним за його реалізацію.
Учасники засідання розглянули ще одне важливе для області питання – утилізація так званих хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), які зберігаються ще із часів СРСР. Минулого року було вивезено за межі області і України загалом лише трохи більше 69 тонн цих шкідливих речовин. З початку року ці роботи не проводились через відсутність державного фінансування. Як запевнив на засіданні заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Іван Макаренко, кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища будуть виділені і до кінця року область мають очистити від ХЗЗРів.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
22 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
22:26
У Перечині разом з навісом згорів легковий Citroen Фото новина
20:01
/ 7
У Жденіївській громаді вантажівки, що возять каміння для "бюджетної" дороги для вітропарків, обвалили міст Фото новина
15:18
У Розтоках на Рахівщині розшукали зниклого 2-річного хлопчика Фото новинаВідео новина
15:03
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка з Мукачева загинула під час спалювання сухотрав'я Фото новина (РОЗШИРЕНО)
11:22
/ 1
У Дунковиці на Берегівщині жінка згоріла, спалюючи сухостій
00:07
У Нижній Апші на Тячівщині у гаражі згорів ВАЗ 2109, а поруч обгорів Ford Mondeo Фото новина
17:23
Уночі між Перечином і Кам'яницею мотоцикліст із пасажиркою травмувалися, зіткнувшись з оленем Фото новина
12:56
У Чорній Тисі на Рахівщині зранку неділі згорів Jeep
11:57
У суботу закарпатські рятувальники тричі вирушали в гори на допомогу травмованим
11:47
В Ужгороді в каналі виявили потопельника
22:20
У горах на Прикарпатті розшукали туристок з Ужгорода з песиком Фото новина
13:54
У Мукачеві патрульним довелося допомагати дівчині, яка різала вени на руці Фото новина
11:21
Молодий чоловік з Новоселиці на Тячівщині потрапив до реанімації з опіками половини тіла
11:15
У Бороняві Хустської громади в штучному ставку виявили тіло 83-річного чоловіка
11:04
У Хусті горіло Peugeot, а в Мукачеві – Volkswagen Фото новина
11:30
У Берегові врятували від вогню будинок, де горіло в одній кімнаті Фото новина
15:26
У Руській Мокрій на Тячівщині 16-річний мотоцикліст в'їхав у місток на узбіччі, його пасажир-одноліток загинув Фото новина
13:07
У Лінцях на Ужгородщині через пожежу в надвірній споруді загорівся будинок Фото новина
11:31
У Сюрте на Ужгородщині горів будинок Фото новина
» Всі новини