1. Визначте, яку саме роботу ви шукаєте
Процес пошуку значно спроститься, якщо ви чітко визначите свої кар'єрні цілі та вимоги до майбутньої роботи.
Ви краще розумітимете, які вакансії вам підходять, а значить зможете скласти відповідне резюме, яке продемонструє рекрутерам, що ви релевантний кандидат.
Що вам для цього треба зробити:
Такий підхід збереже вам багато часу у довготривалій перспективі і відкриє нові можливості кар'єрного розвитку.
Складання резюме — справа відповідальна, адже це перша точка контакту з майбутнім працедавцем.
Три головні речі, які покращать ваше резюме:
Кожне твердження про вашу професійність має підтверджуватися фактами.
Конкретні цифри, відсотки, нагороди скажуть про вас набагато більше, ніж голослівне "досвідчений експерт".
Наприклад, описуючи обов'язки на минулому місці працевлаштування, напишіть також про результати своєї роботи, досягнення, ваш позитивний вплив на роботу компанії.
У вашому резюме не місце словесній надлишковості, шаблонним фразам і кліше. Намагайтеся писати чітко та використовуйте списки.
Уникайте вставних слів та модних слів на зразок комунікабельний, стресостійкий, спрямований на результат, добре працюю в команді і наодинці. Ці поняття занадто узагальнені і не дають конкретної інформації про вас.
Скористайтеся професійними шаблонами, щоб все гармонійно вмістити на 1-2 сторінки.
Друкарські та граматичні помилки в тексті можуть створити враження, що ви неуважні та неохайні.
Відкриваючи ваше резюме, працедавець має миттєво розуміти, що ваші навички і досвід релевантні до вакансії. Інакше у вашої заявки немає шансів на успіх.
Пріоритети і вимоги у всіх працедавців різні. Щоб збільшити шанси отримати запрошення на співбесіду зробіть наступні кроки:
Час коли роботу шукали через знайомих начебто і пройшов, бо тепер у нас є величезні сервіси для пошуку роботи. Але мережа професійних знайомств — це те, у що ви маєте вкладатися впродовж всього життя. Іноді, рекомендація від знайомого буде важити набагато більше, ніж ідеальне резюме.
Тож відтримуйте зв'язки з іншими професіоналами, надихайтеся і вчіться у них, допомагайте у пошуку роботи. Будуючи стосунки на постійній основі, ви з більшою вірогідністю отримаєте позитивну відповідь, коли потребуватимете допомоги.
Навіть якщо вам здається, що співбесіда пройшла чудово і місце вам гарантоване — не припиняйте надсилати своє резюме і ходити на співбесіди з двох причин:
Бажаємо успіху!