Зовнішнє оцінювання - спосіб подолати корупцію в освіті, — заява Українського Католицького університету

Ректор Українського Католицького Університету о. д-р. Борис Ґудзяк оприлюднив заяву, в якій від імені спільноти УКУ наголошує на соціальній важливості введення зовнішнього незалежного оцінювання, як спроби зламати усталені корупційні схеми в освіті. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету.

Подаємо заяву повнотекстово:
"Ще в середині березня Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар (який водночас є Великим Канцлером Українського Католицького Університету) у своєму пастирському листі до духовенства висловив свою підтримку процедурі зовнішнього тестування: „Наша Церква, дбаючи про добро людей, вітає будь-які намагання створювати сприятливіші умови для етично гідного суспільного життя молодого покоління наших громадян, яке вступає у дорослий світ і формує під час навчання в університеті свій моральний характер і свідомість. Тому важко переоцінити важливість успішного проведення зовнішнього незалежного оцінювання для морального здоров’я нашої цілої громади та зміцнення людської довіри у нашому суспільстві”. Ці слова повністю відповідали також і позиції нашого Університету.

Внесення групою народних депутатів України (Табачник Д. В., Богословська І. Г. та Горбаль В. М.) Проекту Постанови № 2395 про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою про скасування Постанови Кабінету Міністрів України „Про невідкладні заходи щодо зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти” (№ 1312 від 31 грудня 2005 року) стурбувало спільноту УКУ. Від її імені я хотів би заявити таке: проект зовнішнього незалежного оцінювання (тестування) є важливою і конкретною спробою ламати ті корупційні системи, через які діти малозабезпечених сімей позбавлялися реального доступу до вищої освіти.

Тому соціальне значення цього проекту важко переоцінити.

Очевидно, що ця перша спроба може виявитися недосконалою, і в майбутньому доведеться вносити до неї якісь корективи. Але це рух у правильному напрямку, оскільки на нас лежить обов’язок спільними зусиллями подолати „структури гріха” у сфері освіти.

Не можна втрачати відвагу на марші. У цей передпасхальний час, коли ми сповнені біблійних образів, напрошується порівняння з виходом давніх юдеїв із „дому неволі”. Нема сумніву, що набагато легше відмовитись від запланованого й повернутися „до Єгипту”. Адже дорога попереду нелегка, й успіх здобувається дорогою ціною. Так і в нашому випадку: зрозумілість і прогнозованість давньої схеми вступу до вищих навчальних закладів дуже принадливі, тоді як успіх нового експерименту вимагає великих зусиль.
Проте Господь відчиняє тим, хто стукає. Зовнішнє незалежне тестування було успішно випробуване в багатьох країнах світу. Україна не може відступати від цього шляху.
Ректор Українського Католицького Університету о. д-р. Борис Ґудзяк".

Захід.net
22 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 4
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини