На Великодні свята в Ужгороді буде пасок багато

У неділю в усіх православних та греко-католицьких храмах і церквах нашого краю урочисто відбулося освячення вербових гілок. За усталеною традицією східного обряду віруючі легко вдаряли ними один одного: "Верба б'є, не я б'ю. Віднині за тиждень буде Великдень!".

На Великодні свята в Ужгороді буде пасок багато

Саме наближення цього найсвітлішого празника Христового Воскресіння і клопотів, пов'язаних із приготуванням до нього, й привело нас на одне з найбільших підприємств хлібопекарської галузі області — ВАТ «Ужгородхліб», яке випускає понад 200 найменувань різноманітних хлібобулочних і кондитерських виробів тільки з натуральної сировини за класичними технологіями.
А нині, напередодні свят, тут опрацьовуються всі варіанти для того, аби мешканці міста були традиційно забезпечені смачними та запашними пасками. Для цього організовують додаткових людей для безперебійної роботи у передсвяткові дні, завозять на підприємство із запасів Держрезерву й аграрного фонду дешевше борошно, накопичують іншу сировину — дріжджі, яйця, олію, цукор, маргарин. У середу з Рахова вже приїдуть на підприємство заби^-рати 500 попередньо замовлених пасок здобних, приготування яких є дуже трудомістким. А з четверга паски вагою по 150,300 і 600 грамів уже почнуть надходити і в супермаркети, інші торгові точки Ужгорода. Вони в широкому асортименті реалізовуватимуться, як і в попередні роки.також у їхній фірмовій точці «Наталка» по вул. Руській і безпосередньо в магазині підприємства в мікрорайоні Боздош.  Окрім пасок, там можна буде для освячення придбати й маловагові торти різних видів. І все це буде виготовлене без жодних хімічних добавок, розпушувачів, барвників тощо. У п'ятницю автомашина ВАТ «Ужгородхліб», як завжди, відправиться і в напрямку Му-качево—Берегово—Виноградів—Хустіз смачною продукцією до свят, бо й там, як знають із попередніх років, також із нетерпінням на неї чекають її поціновувачі.
До речі, це підприємство єдине в хлібопекарській галузі краю має власну добре оснащену контрольно-виробничу лабораторію, яка атестована за всіма вимогами Держспоживстандарту України. її фахівці, як нам пояснила завідуюча цією лабораторією Марія Айзенбарг, ретельно відслідковують весь виробничий ланцюг — від перевірки якості закупленої екологічно чистої сировини до суворого контролю на кожному етапі виробничо-технічного процесу і кінцевого контролю якості готової продукції на виході.
Щодо цін на паски. Хоч значно подорожчав природний газ, істотно зросла ціна електроенергії, борошна, цукру, олії, іншої сировини, але, як за нинішніми мірками, відпускні ціни ласок будуть прийнятними і доступними для покупців. Так, 600-грамові пасочки коштуватимуть у межах 5—6 гривень, а менші — дешевше.
Та попри наближення свята у голови правління ВАТ, заслуженого працівника промисловості України Анатолія Токар-чука і його заступника із виробництва та реалізації продукції Надії Креховецької настрій нині не найкращий. їхнє підприємство сьогодні опинилося буквально на межі виживання через нерівні економічні умови конкуренції з численними приватними пекарнями, що знаходяться на єдиному податку. А ВАТ «Ужгородхліб», пояснили Анатолій Павлович і Надія Миронівна, за минулий рік сплатило до всіх рівнів бюджету й цільових державних фондів 3,6 мільйона гривень. 50% ціни нашої продукції, на відміну від приватників, наголосив А.Токарчук, «сидить» у податках, але при цьому вона все одно залишається найдешевшою в регіоні.
— Розумію те, що сьогодні необхідно максимально наповнювати казну, в тому числі й за рахунок виробника, — каже керівник «Ужгородхліба», т— бо бюджетні гроші потрібні на пенсії людям похилого віку й на соціальну сферу, зарплати вчителям, медикам і т.д. Але, на жаль, ті, хто на єдиному податку випускає ідентичну продукцію, сплачують до бюджету порівняно з нами суми не того порядку, і ми вже опинились на межі збитковості. Цього не було б, якщо держава змогла б нам залишити ті обігові кошти, що вимиваються до бюджету, на декларовану підтримку вітчизняного товаровиробника. Та незважаючи на таку несправедливість і те, що в минулому році від нас забрали 3 стаціонарні магазини в центральній частині міста, наш колектив тримається на плаву, хоча й не без проблем сьогодні зводить кінці з кінцями.
— Хто і які магазини забрав від «Ужгородхліба»? — уточнюю у його керівництва.
—  Ті, кому сильно муляло очі. Адже управління майном міста Ужгорода із посиланням на зміну обставин в односторонньому порядку розірвало з нашим ВАТ договори на оренду магазинів на площі Ш.Петефі й біля торгового центру «Осетія», термін дії яких офіційно спливає аж у 2012 році й ми вже хоснували ці приміщення понад 20 літ...
Анатолій Павлович упевнений, що час усе розставить на свої місця. А наоста-нок, користуючись нагодою, А.Токарчук попросив завчасно через улюблену газету «Новини Закарпаття» від імені колективу, який очолює, щиросердечно привітати ужгородців та їхніх гостей, а заодно й усіх краян зі світлим Христовим Воскресінням і побажати їм міцного здоров'я, добра, оптимізму, благополуччя, веселих і радісних свят.

Богдан Дубовий, "Новини Закарпаття"
22 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:22
На війні загинув захисник із Рахова Юрій Фетько Фото новина
17:54
Закон про порядок примусового відчуження ділянок в Ужгородському районі Закарпатської області підписано – як буде виглядати процедура
17:30
На Закарпатті викрили групу шахраїв, які «продавали» неіснуючі комплектуючі до дронів Фото новина
16:40
На Закарпатті призначили нових керівників усіх окружних прокуратур
15:47
/ 1
На Закарпатті затримали переправника, який пропонував прикордоннику $36 тис. хабара Фото новина
14:46
Румунські рятувальники шукають зневодненого українця в Карпатах Фото новина
12:37
У Мукачеві планують запустити “Соціальне таксі” для маломобільних мешканців Фото новина
11:20
В Ужгороді п’яний водій вчинив ДТП на чужому авто Фото новина
09:52
Сьогодні Катерина Осадча відкриє фотопроєкт “Поговори зі мною” у Мукачеві Фото новина
08:58
У Королеві підліток впав із велосипеда і ледь не загинув Фото новина
08:22
На Закарпатті лікарі врятували зір трирічному хлопчику, який заклеїв очі суперклеєм Фото новина
20:37
Закон, що передбачає відчуження землі в Ужгородському районі: у ГО "Голка" вказують на корупційні ризики Відео новина
17:57
На Закарпатті археологи виявили руїни ще одного середньовічного замку Фото новина
17:05
У Тячеві судитимуть чоловіка за зґвалтування 15-річної дівчини
16:38
На Хустщині затримали п’ятьох чоловіків, які намагалися прорватися до Румунії Фото новина
15:21
У Кушниці екстрена допомога прийняла пологи на виклику Фото новина
13:29
Судитимуть закарпатських митників за переправлення ухилянта до Угорщини
13:07
СБУ викрила двох організаторів «ухилянтських» маршрутів на Закарпатті Фото новина
13:01
На Закарпатті відібрали проби води з Тиси разом із румунами Фото новина
11:37
Судитимуть керівника Свидовецького лісництва за вирубку дерев у заповіднику Фото новина
10:53
На Закарпатті підприємиця хотіла незаконно відшкодувати понад 1 млн грн ПДВ
09:15
/ 2
У дитячій лікарні Ужгорода виявили грубі порушення в укриттях Фото новина
19:56
/ 1
Суд щодо вітряків на полонині Руна: через проблеми з Інтернетом дебати перенесли
16:18
Закарпатські прикордонники зупиняли ухилянтів попереджувальними пострілами Фото новина
13:56
/ 2
На Закарпатті з’явиться новий пункт пропуску на кордоні з Румунією Фото новина
» Всі новини