- Як вважаєте, вдасться завершити усі підготовчі роботи впродовж наступних кількох місяців і вже наступний сезон проводити під егідою Прем'єр-ліги?
- Не бачу причин, які могли б нам завадити завершити роботу вчасно. На останній нараді президентів клубів вищої ліги пролунала думка про те, що частиною роботи надалі в наступному сезоні займатиметься Професійна футбольна ліга. Зараз йдеться про обрання президента Прем'єр-ліги, наразі такої кандидатури у нас немає. Більше того, не зрозуміло, чи знайдеться такий кандидат, який задовольнить усіх і чи вдасться створити керівний орган. Тому у середовищі спостережної ради озвучено думку про те, що можна домовитися про співпрацю із ПФЛ. Мовляв, орган, який я очолюю, надалі займатиметься організацією змагань. До речі, цю думку озвучив президент львівських „Карпат" Петро Димінський. Але будь-яке рішення спостережної ради повинно бути затверджено на засіданні усіх президентів клубів.
- На останньому зібранні президентів не було представлено чотири клуби. Уже лунають думки про те, що Прем'єр-ліга може обійтися без „Металіста" чи „Дніпра". Що буде насправді з цими чотирма клубами, які наразі остаточного рішення не прийняли?
- Чому представників цих клубів не було на останньому зібранні президентів, мені важко сказати. Але наступного дня представник „Металіста" прибув до Києва, лунали дзвінки і від інших трьох клубів. В Уставі, який підготувала робоча група, йдеться про те, що 9 квітня було проголошено створення Прем'єр-ліги із 12 команд. А якщо ці чотири клуби, про які ви щойно згадали, захочуть приєднатися, вони повинні лишень написати заяву. А те, що Прем'єр-ліга обійдеться без них? Навіщо когось викидати з футболу. Скажімо, без „Закарпаття" теж би не хотілося уявляти Прем'єр-лігу, не кажучи вже про „Металіст" чи „Дніпро". Сьогодні потрібно виконати те, що ми й заклали. Не можна щойно створивши Устав, одразу ж його порушувати.
- Зі створенням Прем'єр-ліги українським уболівальникам обіцяють якісно інший футбол. Мовляв, з'являться меценати, телебачення платитиме за трансляції матчів. Поясніть, будь ласка, завдяки чому відбудуться зміни?
- Вам потрібно про це запитати у тих людей, які малюють такі веселкові картини. Я не вважаю, що Прем'єр-ліга покращить наш футбол. Не варто сподіватися, що одразу ж усі стадіони чи бази стануть кращими, телебачення почне платити більше, аніж до цього, а футболісти ще краще гратимуть. Нині потрібно створювати план, а в наступні роки його реалізовувати. В процесі реалізації цих планів уболівальники побачать зміни в українському футболі. Але точно це не буде помітно в сезоні 2007-2008 років. Зміни насамперед пов'язані з тим, що господарі клубів не хочуть миритися із тим свавіллям, що нині коїться у великому футболі. Всі уболівальники прекрасно розуміють про, що йдеться. Особливо, враховуючи постійні скандали у вищій лізі. Найболючіше питання - це арбітраж. Попри запевнення Федерації Футболу України про фаховість наших суддів, скандали та оцінки їхньої роботи свідчать про протилежне. Це не влаштовує власників клубів. Вони хочуть, аби до їхньої думки прислухалися й не було того, що відбувається нині з подачі Виконкому Федерації. А зараз виходить так, що одні гроші вкладають, а інші приймають рішення. Так не може бути.
- Скільки потрібно часу для того, аби покращення ситуації в українському футболі можна було побачити неозброєним оком?
- Мені здається, що щонайменше кілька років.
- Створення Прем'єр-ліги передбачає підвищену вимогливість до фінансової потужності клубів. Уявіть ситуацію, коли клуб із першої ліги виборов путівку в Прем'єр-лігу, але він не має сучасного стадіону, власної бази, не може вчасно платити внески. Тоді в Прем'єр-лігу входитиме команда, яка посіла нижче місце, але відповідає фінансовим вимогам?
- Для вирішення таких питань й існують загальні збори президентів клубів. Саме їм потрібно буде вирішувати чи прийняти команду в Прем'єр-лігу, яка не відповідає якимось критеріям.
- Тобто, нині готової відповіді на це питання немає?
- Нині тільки опрацьовують це питання. Я пропонуватиму у таких випадках дати власникові клубу час на усунення недоліків. Скажімо, три роки для того, аби відбудувати стадіон чи базу. Тоді футбол розвиватиметься...
- Втім, не факт, що у того ж „Закарпаття", про яке ви вже згадували, за кілька років з'явиться інвестор, який збудує стадіон чи базу.
- Загальні збори президентів мають надати такому клубу, наприклад, три роки. Якщо такий клуб дотримуватиметься реалізації спільно опрацьованого плану, одна справа, інша, якщо він його порушуватиме. В останньому випадку клуб просто не вправі увійти в склад Прем'єр-ліги.