Хрін, що росте на Закарпатті, вперше занесли до Червоної книги (ВІДЕО)

Його занесли до Червоної книги. У списку рослин, що під охороною - хрін великоплідний з'явився вперше. Про те, які ще сюрпризи підготували науковці 30 квітня, йдеться у сюжеті ТСН.

Хрін, що росте на Закарпатті, вперше занесли до Червоної книги (ВІДЕО)

Це чергова партія свіжовикопаного коріння хрону, що піде на перероблення. Спочатку його добре миють, а потім подрібнюють разом із соком буряка. І вже на виході - всім нам добре знайомий продукт.

Щоправда, до Червоної книги увійшов не цей хрін, а його родич - хрін великоплідний.

Професор Сергій Мосякін каже: візуально розрізнити обидва види хрону можуть тільки науковці. Але поширення червонокнижного хрону в Україні - локальне. Росте лише в притоках Тиси та Латориці, на Закарпатті, та в заплавах Дунаю - на Одещині. І його ареал - швидко скорочується.

Парадокс, але звичний для нас хрін, на відміну від червонокнижного - виявляється - нам фактично чужинець. Його вивели селекціонери. Хоча виробники вже жаліються, що одомашненого хрону в Україні теж бракує.

Домашній хрін, через його нестачу, торік навіть почали промислово вирощувати. Але біологи розрізняють бізнес та науку.

До четвертої редакції Червоної книги увійшло вісім із половиною сотень видів рослин та грибів, що потрапляють під охорону. У попередній - було трохи менше. А вилучено - 21 вид. Поміж них водяний горіх плавучий.

Колись південна рослина - через зміни клімату - прийшла на Київське водосховище і вже вкрила мілководдя Дніпра та десяту частину Київського моря.

04 травня 2021р.

Теги: хрін, Червона книга

Коментарі

тормо не хрін 04.05.2021 / 19:08:39
Радуємеся. У Давидкові празник. Не називайте нас хріняшами після цього

НОВИНИ: Соціо

18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 10
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
» Всі новини