Директор Людмила Григаш пригадує ті часи, коли заклад мав усього один комп’ютер. Це був і не такий вже далекий 2003 рік. Тоді працівники бібліотеки і не припускали, що можуть працювати за оснащеною технікою, ба навіть навпаки – вони трохи побоювалися цього процесу – переходу на новий рівень розвитку. Та згодом у бібліотеки з’явилося ще сім комп’ютерів, а донедавна їх було вже 40. Тепер обласна книгарня має 46 укомплектованих комп’ютерів.
- Нове життя в бібліотеку вдихнулося завдяки тодішньому депутату Верховної Ради України Віктору Балозі, - згадує Людмила Захарівна. – Він, прочитавши у газетах про наші біди, запросив до себе, розпитав про проблеми і надав сім з половиною тисячі гривень на меблі для інтернет-клубу, що діє при ЗОУНБ. Так ми розпочали інформатизуватися. Згодом і обласна влада виділила 15 тисяч гривень для проведення ремонту в книгарні.
За останні п’ять років бібліотека із 20-ма тисячами читачів вийшла на суттєво новий рівень розвитку. Адже минулого року зусиллями обласної влади та колективу бібліотеки було проведено капітальний ремонт усіх без винятку приміщень. За спонсорські кошти (500 тис. грн.) та гроші з обласного бюджету (300 тис. грн.) було відремонтовано опалювальну систему, освітлення, замінено дах, придбано нові меблі. І тепер бібліотека виглядає дуже сучасною, а головне – тут зручно почуваються читачі і, власне, співробітники закладу.
Але, постійно рухаючись вперед, книгарня має вже нові клопоти – необхідно добудувати додаткові приміщення, де б можна було зберігати багатий книжковий фонд. Тому облдержадміністрація звернулася до Ужгородської міськради із заявою про виділення земельної ділянки поблизу теперішньої бібліотеки. І, можливо, невдовзі поруч виросте ще одне приміщення, куди можна буде перенести книжки із бібліотечної будівлі по вулиці Капітульній. Працівники дуже сподіваються, що у мерії підтримають їх.
Зміни в ЗОУНБ відбулися не тільки в матеріальному, але й інформаційному розрізі.
- Ми маємо вже власні бібліотечні програми, - радіє Людмила Захарівна, - розробляємо свої особисті електронні ресурси, ЗОУНБ включено до корпоративної каталогізації, куди внесені 11 бібліотек України.
А як результат – невдовзі в Ужгороді на базі обласної книгарні відбудеться семінар для працівників усіх бібліотек України. Відділ культури Посольства США в Україні вирішив, що на досвіді роботи Закарпатської обласної бібліотеки повинні повчитися співробітники всіх інших книгарень.