В ході роботи Школи учасники дізналися про те, які права та обов'язки закріпила за ними держава, які з них підкріплені механізмом впровадження в життя, а які лишилися декларативними. Після цього розглянули методику проведення громадянських кампаній на захист прав (простіше: механізм, який дозволяє змусити владу дати молоді можливість реально скористатися правами, які записані у законах та інших нормах)
Під час другої частини Школи учасники спробували на практиці розробити кампанію із захисту прав молоді. До розгляду були обрані конкретні проблеми студентської молоді: незаконне виселення з гуртожитків, тиск на студентів з боку деканату, тощо.
Виявилося, що ніхто, окрім самих студентів, не візьметься вирішувати їх проблеми. Але якщо дійсно мати намір вирішити проблему і відновити справедливість, підійти до вирішення системно і розпочати активні дії, то будь-яка проблема студентів і молоді може бути вирішена їхніми власними силами. Головне – діяти, а не жалітися на те, що нічого не змінюється.
У цьому за 12 годин роботи переконали учасників тренери Школи – Олександр Солонтай, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив”, депутат Закарпатської обласної ради та Віталій Шабунін – член Ради Старійшин ВМГО „ФРІ”, депутат Рівненської міської ради.
„Школа в Одесі стала першою в серії з дев'яти шкіл, які будуть проведені по Україні саме з тематики соціального правозахисту молоді. Кожна з них буде розрахована на учасників з трьох областей. Таким чином ми плануємо запросити до навчання у подібній Школі зацікавлену молодь і представників молодіжних та студентських організацій з усіх регіонів України” – зазначив Олександр Солонтай, голова ВМГО „ФРІ”.