Масштабна наукова конференція в УжНУ до 100-річчя народин Кирила Галаса викликала резонанс в ономастичному світі (ФОТО)

Упродовж 8–9 квітня на філологічному факультеті УжНУ працювала ХІХ Всеукраїнська ономастична конференція, присвячена 100-річчю з дня народження Кирила Галаса, зініційована зусиллями Української ономастичної комісії і кафедрою української мови Ужгородського університету.

Масштабна наукова конференція в УжНУ до 100-річчя народин Кирила Галаса викликала резонанс в ономастичному світі (ФОТО)

Обласний центр Закарпаття невипадково був обраний місцем проведення чергової ономастичної конференції, адже тут на кафедрі української мови працював знаний в Україні та за її межами дослідник топонімії Закарпаття Кирило Йосипович Галас, учений, що вписав незабутню сторінку в історію українського мовознавства, автор фундаментальної праці «Словник українських топонімів Закарпаття».

Ранньоквітневий Ужгород в онлайн-форматі гостинно зустрічав високоповажних  учасників конференції із наукових установ та навчальних закладів  Києва, Львова, Тернополя, Дрогобича, Одеси, Луцька, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького, Кам’янця-Подільського,  Житомира,  Дніпра, Харкова, Сум, Кропивницького,  Вінниці, Умані, Маріуполя, Берегова, Мукачева, а також науковців із Словаччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Хорватії, Болгарії, Росії і Білорусі. Активну участь у конференції взяли викладачі Ужгородського національного університету, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Закарпаття.

До оргкомітету надійшло близько 150 заявок. 

Перше пленарне засідання розпочалося з виголошення двох доповідей, присвячених 100-річчю з дня народження Кирила Йосиповича Галаса – «Учений вічного пошуку» (доктор філологічних наук, професор кафедри мовної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ А. М. Поповський) і «Кирило Галас в ономастиці» (доцентка кафедри української мови УжНУ А. М. Галас).

На пленарному засіданні були заслухані доповіді провідних ономастів, докторів наук.

На засіданні круглого столу «Кирило Галас. До портрета педагога, поета, публіциста», яке вела Галина Шумицька, виступили випускники філологічного факультету 1983 р., – курсу, де Кирило Йосипович був акаденаставником: доцентка кафедри словацької філології Ю. В. Юсип-Якимович, директор видавництва «Ґражда» І. М. Ребрик, проректорка із наукової роботи Закарпатської академії мистецтв Н. Й. Ребрик.

Завершився перший день роботи конференції переглядом фільму-спомину про Кирила Галаса «О, бачу вас і ті шляхи широкі, Якими ви весну пронесете…» (авторка – А. М. Галас), який викликав жваве обговорення і гарні емоційні відгуки: «Прекрасний, створений з любов’ю фільм, чудове вшанування пам’яті Кирила Йосиповича. Для мене фільм як мандрівка, з якої не хотілося повертатися. Фільм про Людину, яка любила науку, свій край і дуже любила людей».

Загалом у них було виголошено 68 доповідей, відтак відбувалося жваве обговорення порушених у виступах питань.

Участь у конференції взяли як провідні науковці, які мають значущі здобутки у різних напрямах ономастичних досліджень, так і аспіранти, магістри, викладачі, які провадять наукові студії у царині ономастики. 

На другому пленарному засіданні доповіді виголосили відомі науковці, доктори філологічних наук.

Колосальні тривалі підготовчі зусилля дали очікувані плоди: ономастична конференція в Ужгороді стала помітною резонансною подією у науковому житті України. 

 

 

15 квітня 2021р.

Теги: конференція, Галас

Коментарі

Професор 16.04.2021 / 07:27:57
Батька мого друга Бориса добре памятаю! Учений, людина, батько, дiдо- це коротко сказано! Поряднicть, чеснiсть живe в цiй родинi!Уклiн таким людям!

Ужгородець 15.04.2021 / 22:48:28
Не знаю інших, але Вегеш Анастасію як викладача і як людину важко назвати хорошою. Оцінює студентів не об'єктивно. Тим, хто дійсно добре знає предмет ставить низькі оцінки, а проте неграмотним - високі

До коментатора 15.04.2021 / 22:21:32
От ти і гівно !!! В будь якій добрій справі знайдеш «какашку» і не полінувався ж аноніст комп‘ютерний написати !!! Ти подивись на фото в очі цих чудових людей , які в такий складний час за мізерні зарплати не втрачають гідність і з Честю роблять свою справу !!!
А ти як був гівном , таким і здохнеш !

Давня-давня учениця 15.04.2021 / 21:04:58
Згадаймо добрим словом всю непересічну родину Галасів - справжніх інтелігентів, науковців, чудових педагогів, загалом - цвіту і гордості нації.
Алло Михайлівно, дякую Вам за те, що так дбайливо підтримуєте тепло сімейного вогнища і бережете пам"ять про цих світлих і незабутніх людей

Коментатор 15.04.2021 / 16:07:42
Так захопилися наукою, що забули про карантин і засоби індивідуального захисту.

НОВИНИ: Соціо

14:34
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 1
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
11:15
/ 1
Помер військовий із села Невицьке на Ужгородщині Анатолій Макарович Фото новина
09:09
У Карпатах зафіксували масове цвітіння шафранів Фото новина
17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
12:40
В Ужгороді попрощалися із 30-річним військовим Андрієм Трещаком Фото новина
18:47
В Ужгороді попрощаються із полеглим прикордонником Романом Самолюком Фото новина
» Всі новини