Через масову скупку землі в Середньому місце будівництва аеропорту на Закарпатті змінили

З інтерв'ю голови Державного агентства інфраструктурних проектів України ("Укрінфрапроект") Кирила Хомякова інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна"

Через масову скупку землі в Середньому місце будівництва аеропорту на Закарпатті змінили

- Аеропорт на Закарпатті. Яке місце для нього обрала проектна організація?

- Аеропорт на Закарпатті - необхідний для регіону для підвищення його туристичної та бізнес-привабливості. Наявний аеропорт Ужгороду має дві суттєві проблеми - це захід на посадку через територію сусідньої держави і коротка злітно-посадкова смуга, через що він не може приймати великі літаки і слугує виключно для малої авіації. Закарпаттю потрібен повноцінний міжнародний аеропорт, а таке місце через гори і близькість до кордону дуже складно знайти. Говорячи про злітно-посадкову смугу, за правилами ІКАО, від самої смуги потрібна дуже велика відстань, щоб вона була рівна і не заходила на іншу територію, щоб могли сідати великі літаки. Тому ми розглядаємо місце, щоб посадка була з двох курсів. Спочатку розглядали п’ять місць, але місцевість там дуже складна - і висотні перешкоди, і кордон із Словаччиною, і різні газопроводи, лінії електропередач, ситуація з землею, ліси, річки і таке інше. Тим не менш, таке місце є - ми його знайшли. В найближчий час ми організуємо зустріч з головою ОДА та головою місцевої ОТГ, де воно розташоване, щоб оприлюднити, що це буде за місце.

На жаль, місцеві бізнесмени, коли почули, що розглядається місце в с.Середнє, побігли купувати землі, змінювати їх цільове призначення, щоб заробити на тому, що держава намагається побудувати аеропорт. Вони хотіли швиденько скупити ці землі, а потім їх втридорога продати державі там, де буде аеропорт. Тому, назвати вам остаточне місце до тих пір, поки ми не підпишемо меморандуми і відправимо листи, я не можу, щоб у нас не трапилася така ж сама ситуація, оскільки нам за землю треба буде заплатити в три рази більше. Але скажу, що це жодне з тих місць, які ми озвучували. Це також не територія КП "Аеропорт Мукачево", який розглядався раніше, тому що там він може слугувати виключно для військових літаків. Там така місцевість, що курс зльоту дуже різкий, а пасажирські літаки не зможуть злітати з таким градусом. Тому прошу трішки почекати, але це виключно, щоб зберегти державні кошти.

- А коли може розпочатися безпосередньо будівництво?

- Будівництво аеропорту, а особливо нового, на новому місці, взагалі за весь час незалежності в Україні не відбувалося. Тому це достатньо складний і багатоетапний процес. Зараз ми вже завершуємо другий етап. Щоб все проаналізувати, ми зробили зйомку висотних перешкод і геодезію. Усі ці вихідні дані ми передали нашим передпроектувальникам, які не тільки визначають місцевість, а й аналізують більше десяти факторів: чи не треба переносити чи підводити дорогу, які є перешкоди, які є землі, річки, і т. п. Нам ще треба узгодити і вирішити кілька питань і до кінця квітня ми закінчимо передпроектні роботи. Потім ці вихідні дані ми даємо вже генеральному проектувальнику, який розробляє генплан території і проектує територію аеродрому, куди входить і термінал, і смуга, і всі інші елементи комплексу. Уже з цією документацією ми оголошуємо генеральний підряд і тільки потім можемо починати роботи. Проектування, разом з проведенням державної експертизи, триває приблизно шість місяців.

Я сподіваюся, що ми максимально швидко зробимо все до кінця року, щоб не тільки завершити проект і експертизу, а ще й визначити генпідрядника. І вже з початку наступного року зможемо розпочати роботи.

Аліна Коломієць

09 квітня 2021р.

Теги: аеропорт, Середнє, Хомяков, Укрінфрапроект

Коментарі

Еган 2021-04-12 / 10:32:14
Ще один мікрорайон висоток і торгово офісних центрів виросте на місці теперішнього аеропорту Ужгорода. Хоча вже зараз багато з них стоять пусткою.Напевне,ні один ужгородець не був би проти на тому місці мати якусь паркову зону.Але хто ж нас послухає,коли запахне черговим дерибаном землі,причому при любій владі.

Роман 2021-04-11 / 19:19:53
А колись я з Мукачева вилітав на пасажирському літаку і все було ОК. Відновіть Ужгород аеропорт і Мукачівський відновіть. Смуги є, можливо і персонал якийсь знайдеться. Тільки не продавайте під шумок будівництва ужгородський аеропорт під забудову!!!!

Роман 2021-04-11 / 19:14:33
У нас є аеропорт в Ужгороді. Так запустіть хоч пару рейсів в Київ, Будапешт, Львів. Ловкосьери Запустіть і люди будуть задоволені. Нащо витрачати міліони. Будемо дуже розвинутими і передовими побудуємо
Може хтось хоче довгобуд на якому заробити.

Варяг 2021-04-10 / 22:05:58
Воююча корумпована країна ,з пустим розкраденим бюджетом , яка кишить мокшанськими фсбешними щурями ,і хоче будувати аеропорт з нуля ??? Я правильно зрозумів ? А може краще ракетний завод , щоб "Нептуни" клепати ?

Няньо 2021-04-10 / 12:49:35
Придурки середнянські бізнесмени, мали би люди робочі місця і хороший дохід в ОТГ.

Місцевий 2021-04-10 / 11:28:51
Аєропорт нам не потрібен, кому?,для чего? На будівництві відкати отримувати? Або побудувати ще військову базу з аеропортом? Нам при советахПестрялівську будували ,щоб перший атомной удар в разі війни був по РЛС тобто по Мукачеву.

Степан Сокира. 2021-04-10 / 09:31:31
Якщо У проекті будуть брати участь Балога або Коломойський аеропорт не побудують за 20 років.

Читач 2021-04-10 / 09:24:49
Призупинити ПРОДАЖ ЗЕМЛІ В СЕРЕДНЬОМУ ,поки не вирішиться питання аеропорту !!!! Цещо , так важко? СЕРЕДНЯНСЬКІ КОРУПЦІОНЕРИ , МАЙТЕ СОВІСТЬ , СКІЛЬКИ БУДЕТЕ ЩЕ ГРЕБСТИ ?

Іра 2021-04-10 / 08:54:43
Говорили, балакали - сіли та заплакали... нич з того не буде... дай Бог, аби мої внуки побачили тот аеропорт...

ІВАН 2021-04-10 / 08:53:08
Це не бізнес, а найбридкіша спекуляція.

пенсіонер 2021-04-10 / 07:59:57
Треба декілька разів міняти місця побудови аеродрому і бажано де знаходяться неважні у плані сільгоспвиробництва, землі. Хай жадні грошові мішки скуповують такі землі. А де будуватиметься аеродром де-факто, нікого не інформувати. Пустіть мульку, що аеродром будете будувати біля смітезвалища, може хлопці викуплять.

Леся 2021-04-09 / 22:41:27
Горват із Петьовкою хотіли заробити, скупили землю за безцінь на піджаків через Островського. А Київ їх і тут поставив на місце.

НОВИНИ: Соціо

18:10
/ 2
В Ужгородському замку провели "Ніч у музеї"
16:30
/ 2
В Іршаві бджолярі вже кілька днів не забирають з "Укрпошти" бджіл, що ожили
10:53
ФОТОФАКТ. На Закарпатті почала квітнути Долина нарцисів
10:44
/ 2
В Ужгороді вручили єпископські грамоти та премії NABU активістам громадських рухів "Save Borzhava" та "Free Svydovets"
16:37
Журналісти-розслідувачі розбиралися у справі незаконних газових свердловин під горою Пікуй на Закарпатті
12:24
Квиток всеукраїнської організації товариства глухих мають понад 1700 закарпатців
09:25
У Мукачівському замку відкрили виставку сучасного українського іконопису "Величаємо" та закарпатського народного одягу
09:19
Близько 3 тижнів ремонтуватимуть перила на мосту Масарика в Ужгороді. Роботи ще не почались
09:14
/ 3
Понад 30 закарпатців є Праведниками народів світу за порятунок євреїв від Голокосту
14:43
В Ужгороді відкрили Центр розвитку польсько-української культури
14:26
В Ужгороді вшанували пам'ять жертв політичних репресій
12:32
На Закарпатті за минулу добу провели рекордну кількість щеплень
12:29
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на міжнародні поїзди "Чоп-Загонь" та Київ-Відень
12:09
Рибалки на Закарпатті власним коштом випустили в річки мальків стерляді
11:55
/ 2
В Ужгороді вулиця Фірцака змінить "прописку" і з'явиться вулиця Свиди
09:45
Найближчі 10 днів на Закарпатті прогнозують нестійку, помірно вологу, але теплу погоду
09:35
/ 3
Мешканці Минаю на Ужгородщині просять компенсовувати проїзд пенсіонерів і школярів із сіл до Ужгорода
09:31
Прикордонників Закарпаття вакцинують від коронавірусу
02:40
/ 1
Громада і активісти виграли ще один суд у справі щодо намагань забудувати ГЕСами річку Шопурка на Рахівщині
23:32
Вакцини Covishield індійського виробництва на Закарпатті залишилось 110 доз
17:18
Творчий вечір до 80-річчя Івана Хланти відбувся в Ужгороді
17:13
/ 5
За добу після інциденту бджоли, відправлені на Закарпатті "Укрпоштою", почали "оживати"
16:37
Закарпатці спрямували майже 125 млн грн на розвиток війська
16:32
/ 1
В Ужгороді керівники екологічних комісій РКЦ і МГКЄ зустрінуться з активістами Save Borzhava та Free Svydovets
16:14
/ 1
На Закарпатті експериментальну карету швидкої супроводжуватиме патрульне авто
» Всі новини