В Ужгороді відбулись установчі збори коаліційного об’єднання "Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону" (ФОТО)

Продовжуються заходи з реалізації рішення Загальних зборів Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України від 2 лютого 2021 року щодо повернення Закарпаттю статусу представляти регіони Західної України у Міжрегіональній Асоціації «Карпатський Єврорегіон».

В Ужгороді відбулись установчі збори коаліційного об’єднання "Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону" (ФОТО)

Зокрема, 1 квітня 2021 року в місті Ужгород відбулись установчі збори Коаліційного об'єднання асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських, неурядових і наукових організацій та експертів «Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону».

Збори проходили в офісі Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України. Більша частина учасників приєдналася до зустрічі в онлайн-режимі.

На початку зборів учасники у своїх виступах констатували кризові явища та фактичний занепад впродовж останніх десяти років утвореного ще у 1993 році найбільшого у Європі єврорегіонального об’єднання транскордонного співробітництва прикордонних регіонів 5 країн Карпатського географічного мегарегіону – Міжрегіональної Асоціації «Карпатський Єврорегіон».

На думку більшості учасників, подолати інституційну кризу об’єднання можливо тільки в тому разі, якщо саме Закарпаттю знову, з цілком об’єктивних причин, буде повернуто статус національного представника у Карпатському Єврорегіоні серед чотирьох прикордонних областей – Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької.

Нагадаємо, що цей статус ще у 2008 році Закарпатською обласною радою було передано Львівській. Натомість, Львівська облрада передала цей статус заснованій у м. Старий Самбір місцевій асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

У зв’язку з цим головною метою утворення та діяльності  Коаліції  визначено: всебічно  і системно сприяти прискореній трансформації Закарпатської області у центральний і провідний регіон України зі статусом національного представника у Міжрегіональній Асоціації «Карпатський Єврорегіон», як це і відбувалось у діяльності інституції до 2008 року.

Головними завданнями Коаліції у найближчий період було визначено наступні:

1. Підготовка та публічне обговорення Міжрегіональної аналітичної доповіді «Відродження діяльності МА «Карпатський Єврорегіон» в нових геополітичних реаліях та в умовах євроінтеграційного поступу України;

2. Громадське обговорення Аналітичної доповіді – в мас-медіа, на заходах в організаціях і установах;

3. Організація і проведення Міжрегіональної міжнародної науково-практичної конференції пам’яті Сергія Устича на базі УжНУ «Карпатський Єврорегіон та міжрегіональна співпраця територіальних громад і влад та наукових установ Західної України і прикордоння Угорщини, Словаччини, Румунії і Польщі»; Видання збірника статей та впровадження Рекомендацій Конференції;

4. Організація і створення Міжрегіонального Офісу муніципалітетів і асоціацій органів місцевого самоврядування Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей «Карпатський Єврорегіон – Україна»;

5. Заснування та інформаційна підтримка окремого сайту (веб-порталу) "Карпатський Єврорегіон - Україна";

6. Заснування та організація діяльності Міжнародної мережі муніципалітетів, асоціацій органів місцевого самоврядування та громадських організацій регіонів країн Карпатського Єврорегіону - України, Угорщини, Словаччини, Румунії і Польщі - Форуму муніципалітетів і громадськості Карпатського Єврорегіону;

7. Ініціювання та участь у розробленні нової Стратегії розвитку "Карпатський Єврорегіон - 2027" за участі експертів 5-ти країн;

8. Налагодження сталої і ефективної співпраці між регіональними владами 5-ти прикордонних територій країн Карпатського Єврорегіону та муніципалітетами, асоціаціями органів місцевого самоврядування і громадськими об’єднаннями.

Наприкінці заходу учасники установчих зборів (уповноважені представники громадських, неурядових та наукових організацій, експерти),  задля підтвердження та інституалізації спільних намірів,   погодили рамкову колективну угоду про утворення та діяльність Коаліційного об’єднання «Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону».

 

09 квітня 2021р.

Теги: збори, коаліція, Єврорегіон

НОВИНИ: Соціо

17:28
В Ужгороді відбудеться виставка собак
16:19
На Тячівщині відбулися урочисті проводи отар на полонину
14:09
ФОТОФАКТ. У Долині нарцисів на Закарпатті з'явилися перші квіти
14:01
/ 1
На Закарпатті відкрили меморіал "Дзвін перемоги"
13:26
На Закарпатті провели щорічний весняний огляд доріг
12:12
/ 1
На Закарпатті відзначили найактивніших представників патріотичного руху "Джура"
09:15
/ 1
Дводенні стрілецькі навчання для старшокласників провели на полігоні провели на Ужгородщині
08:56
В Ужгороді відкриють кризову кімнату для підтримки жертв домашнього насильства та насильства за ознакою статі
02:13
З 1 червня закарпатці зможуть залізницею їхати в Угорщину
18:03
До поминальних днів в Ужгороді збільшать кількість автобусних рейсів на кладовище "Барвінок"
16:26
В Ужгороді нацгвардійці допомогли чоловіку, що потерпав від знущань брата, і жінці, яку бив чоловік
15:09
/ 6
В Ужгороді відбулися громадські слухання щодо змін до детального плану території в межах вулиць Бобяка й Загорської
15:03
/ 1
В Ужгородському лісгоспі виявили порушення на понад 630 тис грн
15:00
35 тисяч закарпатців скористалися послугами служби зайнятості з початку року
13:59
У вересні відбудеться Мукачівський півмарафон
12:57
Технічні паспорти 8 вивісок в історичному центрі Ужгорода розглянули на засіданні органу з питань охорони культурної спадщини
11:42
Відновити польоти з міжнародного аеропорту "Ужгород" планують уже з червня – Криклій
11:17
Велозаїзд BigCityRide перенесли на 10 травня
10:38
На Закарпатті до волонтерства у сфері надання безоплатної правової допомоги вже долучилося 8 небайдужих краян
10:20
/ 3
Науковці УжНУ дослідили замки закарпатського Соляного шляху
10:08
На Закарпатті в останні роки активно відроджується промисел розведення форелі
10:03
Найпопулярнішими іменами для новонароджених в Ужгороді у квітні були Денис, Роман, Анастасія та Ніколь
09:59
День піхоти у Мукачеві відзначили концертом духового оркестру
09:48
За два тижні на Закарпатті розквітне Долина нарцисів
09:42
Закарпатці з 1 травня автоматично перейшли на річний тариф на газ
» Всі новини