Тому голова ОДА Олег Гаваші на нараді з головами райдержадміністрацій та міст обласного підпорядкування, яка відбулася 7 березня, знову наголосив на необхідності відкриття нових закладів такого типу та підтримці вже існуючих. Наразі в області маємо 18 дитбудинків сімейного типу та 5 прийомних сімей.
Але потребує вирішення проблема юридичного статусу деяких із цих дітей. Як відомо, аби дитина отримувала державну соціальну допомогу, необхідно юридично оформити її статус сироти або дитини, позбавленої батьківської опіки. Через безвідповідальність горе-батьків чи з інших причин зараз 45 закарпатських дітей, що виховуються в дитбудинках сімейного типу та інших подібних закладах, не отримують державну допомогу. Оформлення особових справ таких дітей – дуже копітка робота і часом потребує координації дій багатьох служб у різних регіонах країни, але обласне керівництво звернулося передусім до районних голів з проханням взяти це питання під особистий контроль.
Учасники наради розглянули і ситуацію з погашенням заборгованість по заробітній платі. Досі, зазначалось, в області є підприємства, які виплачують працівникам зарплату, нижче мінімального рівня. Так, скажімо, в Ужгороді на 17 відсотках із 522 суб’єктів підприємницької діяльності допускається така ситуація.
Йшлося на нараді і про хід виконання в області місячника благоустрою, який затримується через великий сніг. Там, де вже сніг зійшов, треба використовувати кожну погожу днину, аби привести в порядок придорожні канави, потічки і русла річок.
Голова ОДА наголосив, що ці проблеми облдержадміністрація контролюватиме постійно, а тому голови райдержадміністрацій та міст обласного підпорядкування повинні вжити з цього приводу невідкладних та радикальних заходів.
І наприкінці – про підготовку до березневих виборів. В область надійшло ще черговий транш коштів на їхню організацію на проведення. Таким чином, сьогодні Закарпаття фінансово повністю готове якісно провести вибори.
Прес-служба ОДА
07 березня 2006р.
Теги: