Долина шафранів у Колочаві цьогоріч розквітла без туристів (ФОТО)

Піку масового цвітіння досягла Долина шафранів у гірському селі Колочава. Цвітіння тут цьогоріч запізнилося через холодну весну і триватиме ще два тижні.

Долина шафранів у Колочаві цьогоріч розквітла без туристів (ФОТО)

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив працівник колочавського скансену, краєзнавець Юрій Радівілов.

За його словами, у Колочавському скансені наразі квітне 3 га. Вони вкривають території густим фіолетовим килимом.

Згідно з правилами карантинної зони, музей-скансен цьогоріч не приймає відвідувачів, хоча працівники виходять на роботу.

За словами Радівілова, до Колочави на цвітіння зазвичай приїжджають групи туристів із різних міст та регіонів України. Цьогоріч це заборонено, тому в селі фіксують тільки поодиноких туристів.

Цікаво, що на решті території Закарпаття у низинних регіонах цвітіння шафранів завершується. В Колочаві воно триватиме ще зо два тижні.

Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) —декоративна ранньовесняна рослина, що зникає. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Занесена до Червоної книги України.

Колочавський скансен “Старе село” – унікальний сільський музей архітектури та побуту, який відтворює матеріальну культуру мешканців Верховини. Музей створений в межах проєкту “Колочава – село десяти музеїв”.

Фото: Юрій Радівілов

02 квітня 2021р.

Теги: крокус, шафран, Колочава

НОВИНИ: Соціо

16:33
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 3
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:04
/ 1
В Ужгороді попрощалися з 37-річним полеглим воїном Володимиром Малєвим Фото новина
16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
» Всі новини