Громади на Закарпатті працюють над стратегічним баченням розвитку власних територій

Про це інформує Закарпатський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою». 

Також громади опитують мешканців та підприємців щодо майбутнього громади та працюють над стратегічним баченням розвитку ТГ.

Нагадаємо, що наявність стратегії розвитку у громади відкриває нові можливості для ТГ. 

"В таких умовах ще не працював ніхто", - зауважив експерт з регіонального розвитку Програми "U-LEAD з Європою" Зеновій Сірик.

Адже, значним викликом для громад стали коронавірусні обмеження, а робота над стратегіями розпочалася ще взимку, коли тривало формування нової структури тергромад.

Він додав, що найголовніше у роботі над стратегією розвитку громади - це команда та бажання щось змінити на своїй території. Щоправда, мріяти слід приземлено, спираючись на аналіз та бази з інформаціями. 

Зауважимо, що не лише програми працюють над стратегіями. Такі важливі документи є в кожній області та держави в цілому. Їхній термін - до 2027 року. Тому експерти закликають ТГ планувати свій розвиток до цього періоду, щоб кореспондувати їх з регіональним та державними рівнями. Стратегія розвитку громади є важливою складовою загальнодержавної політики планування розвитку. Крім того, у цьому документі відбиватися ключові пріоритети розвитку територій громади, регіону та держави, а це своєю чергою сприяє залученню додаткових коштів та інвестицій.

Нагадаємо, що Програма зі 183 заявок обрала 48, - по дві громади на кожну область в Україні.