На Берегівщині очільники греко- і римо-католиків Закарпаття "ювілейно" висадили дуби і липи (ФОТО)

У суботу, 20 березня 2020 року, в переддень відзначення Міжнародного дня лісу (International Day of Forests), який з ініціативи ООН щорічно відзначається 21 березня, в урочищі Пушкіново (околиці с. Шаланки Берегівського району) відбулась унікальна акція висадки зелених насаджень.

На Берегівщині очільники греко- і римо-католиків Закарпаття "ювілейно" висадили дуби і липи (ФОТО)

У рамках відзначення “Року Ювілеїв Мукачівської греко-католицької єпархії”  Комісія з питань екології МГКЄ разом з Комісією з питань екології і мігрантів Римсько-католицької церкви в Україні за підтримки ДП «Виноградівське лісове господарство» (директор ДП Агій Василь Омелянович) відзначила свято шляхом висадження саджанців дуба черешчатого і липи дрібнолистої  (лат. Tília cordáta).

В акції взяли участь єпископ Ніл (Лущак) – апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, єпископ Мукачівської римо-католицької дієцезії Антал (Майнек), архідекан Хустського вікаріату Мукачівської греко-католицької єпархії о.Володимир Бабич, архідекан Мукачівського архідияконату о. Мирослав Сипко, настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці м.Виноградово о.Іван Кормош та  настоятель храму парафії св. Архистратига Михаїла  (с. Шаланки) о. Йожеф Чірпак.

Надалі учасники заходу на трьох спеціально підібраних для цього ділянках висадили:

– 375 саджанців дуба звичайного, або черешчатого (лат. Quércus róbur) з нагоди відновлення єдності МГКЄ з Вселенською Церквою, яке відбулось в Ужгороді 24 квітня 1646 року;

– 250 саджанців липи дрібнолистої  (лат. Tília cordáta) з нагоди 250-річчя канонічного заснування Мукачівської єпархії буллою «Eximia Regalium principum» Папи Климента XIV з 19 вересня 1771 року;

–  20 саджанців дуба черешчатого в рамках формування «Алеї Блаженнішого Теодора» Ромжі з нагоди 20-річчя проголошення Блаженним владики Теодора (Ромжі). Алея була сформована на території управління Шаланківського лісового господарства, що в Урочищі «Великий ліс».

До акції висадження лісу активно долучилися, поряд з духовенством, владою і лісівниками, також молодші учасники.

На завершення Василь Агій вручив спеціальні подарунки та грамоти боголюбивим єпископам Нілу та Анталу, а також Олександру Бокотею на память про організацію і участь в такій історично важливій події, висловив слова вдячності і надію на подальшу співпрацю.

Відзначимо ще раз, що 2021 рік є роком великих Ювілеїв Мукачівської греко-католицької єпархії: відзначається 375-а річниця підписання Ужгородської Унії – 24 квітня 1646 року; 250-а річниця канонічного заснування Єпархії Папою Климентом XIV – 14 вересня 1771 року,  а також 20-а річниця проголошення блаженним єпископа мученика Теодора Ромжі – 27 червня 2001 року у Львові. 

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів, повідомляє Інформаційна Служба Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії.

23 березня 2021р.

Теги: дуб, липа, Лущак, Майнек, Шаланки

Коментарі

Абвгд 23.03.2021 / 21:34:44
Цікаво яке відношення владики до візиту мадярського владики до Папи Франциска з проханням і стурбованістю впливом українського в Мгкє?

Закарпаття 23.03.2021 / 12:59:31
Супер, спасибі велике. Просимо продовжити такі екоініціативи і на рівні парафій.

Вуву 23.03.2021 / 09:19:43
Такі новини приємні і радують.
Шкода шо лишень в шаланках відбулась така акція .
А треба було б провести по всій області .
Різати дерева ріжуть.
А садити , хто садить ?

Фоштер Лупина 23.03.2021 / 07:43:08
Дай їм Боже здоровля!
Кіби щи їм православні з реформатами помогли у цьому доброму ділі - ушитким би ціни не было!

НОВИНИ: Соціо

18:27
У Вонігові на Тячівщині підтвердили загибель захисника Михайла Росохи Фото новина
16:27
Суд на Закарпатті покарав керівника ТЦК за перешкоджання роботі омбудсмана Фото новина
14:34
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 2
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
11:15
/ 1
Помер військовий із села Невицьке на Ужгородщині Анатолій Макарович Фото новина
09:09
У Карпатах зафіксували масове цвітіння шафранів Фото новина
17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
» Всі новини