Учасник смертельної п’яної ДТП, в якій загинув закарпатський футболіст Мирослав Мудра, вимагає зняти арешт з його авто

Слухання за клопотанням власника авто, котрий у кримінальному проваджені має статус свідка, проходять в Ужгородському міськрайонному суді.

Учасник смертельної п’яної ДТП, в якій загинув закарпатський футболіст Мирослав Мудра, вимагає зняти арешт з його авто

Засідання, за участі адвоката заявника, прокурора та потерпілої сторони відбулося в п’ятницю, 19 березня.

Адвокат просив зняти арешт з автомобіля Volkswagen Caddy, що належить його клієнту, котрий проходить по справі трагічної загибелі Мирослава Мудри як свідок. Пізно ввечері 16 грудня 2020 року зіткнення саме з цією автівкою змінило траєкторію руху авто-вбивці і воно вилетіло на узбіччя, де здійснило наїзд на футболістів, що повертались з тренування.

З тих пір VW Caddy перебуває на штрафмайданчику, з ним було проведено ряд слідчих дій.

Прокурор хоча і заперечував проти зняття арешту з авто-учасника як з одного з речових доказів, але, оскільки не зміг обгрунтовано пояснити суду, для чого воно ще потрібне, в засіданні зробили перерву до понеділка, 22 березня.

Потерпіла сторона, яку представляв рідний брат загиблого футболіста, розповів суду про неточності у висновках експерта та поверхневість слідчих експериментів, а також ігнорування ряду пошкоджень на автомобілі. Пошкодження, які відсутні в матеріалах кримінального провадження, були виявлені при спільному візуальному огляді адвоката потерпілої сторони та поліції, зафіксовані і передані суду.

Також зі слів брата загиблого, поліція не хоче проводити незалежну транспортно-трасологічну експертизу, яка б дала більш детальну інформацію про події того вечора і остаточно встановила б роль у них власника Volkswagen Caddy.

Перший слідчий експеримент відбувся майже одразу після загибелі Мирослава Мудри, без участі сторони, яку визнано потерпілою – батька, брата і дружини загиблого. Проведення повторного слідчого експерименту вдалося домогтись лише після ряду відхилених клопотань та зустрічей з керівництвом поліції Закарпаття.

Це не єдині упущення в ході досудового розслідування, яке ведуть слідчі області. Ними ігноруються факти відсутності освідчення на алкоголь власника Volkswagen Caddy; повна втрата даних з камер відеоспостереження, які, за дорученням, мали зняти іршавські поліцейські (трагедія трапилася при в’їзді в Іршаву, поблизу нічного клубу «Іллара» - ред.); а також присутність у справі в якості свідків лише родичів та працівників водія Volkswagen Caddy.

Рідні неодноразово клопотали про заміну слідчого у цьому провадженні. Домогтися результату вдалося лише після зміни керівництва поліції Закарпатської області, проте вже майже на завершальному етапі досудового розслідування. Оскільки безпосередній підозрюваний у скоєнні ДТП з 18 грудня 2020 року перебуває під вартою і у поліції не виникає сумнівів щодо його провини у смертельній аварії, правоохоронці хочуть якнайшвидшого погодження від прокуратури для передачі матеріалів до суду.

У свою чергу, потерпілі не погоджуються з ігноруванням слідчими важливих службових упущень, хочуть більш детального розслідування участі в ДТП Volkswagen Caddy та просять поліцію роз’єднати кримінальне провадження – частину матеріалів по безпосередньому винуватцю направити до суду, а частину провадження щодо авто-учасника розслідувати більш детально.

Потерпілі припускають: саме роль VW Caddy могла бути ключовою і змінити траєкторію руху авто-вбивці настільки, що трапилася трагедія.

У поліції обіцяють прозоре розслідування. Прокурори області мовчать і, як було видно з їхнього виступу в суді, – зовсім не підготовлені.

Нагадаємо, найкращий футболіст Закарпаття 2020 року Мирослав Мудра трагічно загинув пізно ввечері 16 грудня 2020 року, коли повертався з тренування. На узбіччі на нього наїхав п’яний водій без прав. У Мирослава залишились молода дружина та мала донечка.

Олена Мудра

22 березня 2021р.

Теги: смерть, футболіст, Мудра, ДТП

Коментарі

Бандера 22.03.2021 / 08:31:03
Цне вам добрі люди не європейська юридична практика - це Украіна на 30 му році незалежнгсті, і справедливості від правовоі та правоохоронноі системи тут чекати нічого. Амінь.

НОВИНИ: Кримінал

10:21
У Мукачеві повідомили про підозру чоловікові, який ошукав подружжя пенсіонерів на понад 1,1 млн грн Фото новина
14:55
/ 1
Закарпатка намагалася перетнути кордон із фальшивою страховкою та запропонувала хабар Фото новина
11:09
Суд покарав мукачівку, яка систематично била і принижувала чоловіка, роком пробації та програмою для кривдників
08:53
У Мукачеві за "п'яне" водіння покарали водія "Мерседеса" Фото новина
16:55
/ 6
На Тячівщині директор дитсадка та спільники розікрали майже 1 млн грн під час ремонту Фото новина
15:42
На Берегівщині викрили спробу переправлення 23-річного киянина за кордон Фото новина
15:01
/ 6
На Закарпатті затримали чоловіка, який обіцяв «вирішити питання» служби за $4 тисячі Фото новина
13:06
У Мукачеві двоє підлітків за вечір пограбували чотирьох людей Фото новина
16:03
/ 1
На Закарпатті судитимуть учасників наркомережі з прибутком до пів мільйона гривень на місяць Фото новина
12:45
/ 6
В Ужгороді на 7 років ув’язнили військового, який двічі втікав з полігону в Оріховиці
12:19
Поліція Мукачева затримала рецидивіста, який торгував метамфетаміном Фото новина
13:12
/ 2
Чотирьох закарпатців підозрюють у незаконному видобутку піщано-гравійної суміші з річки Тиса Фото новина
18:05
/ 5
Жінці з Рахівщини присудили 2 роки пробаційного нагляду за протест з перекриттям дороги проти проїзду важких лісовозів
10:12
/ 1
На Закарпатті до суду передали справу про розтрату майже 45 млн грн на ремонті дороги
11:16
/ 1
На Закарпатті реєстратор «втратив» 2,6 га земель Нацпарку «Синевир»
10:13
На Хустщині затримали підозрюваного у торгівлі бойовою зброєю Фото новина
15:41
На Тячівщині затримали чоловіка за підозрою у замаху на вбивство неповнолітнього Фото новина
11:02
/ 5
На Закарпатті затримали митника за хабар у $3 700
10:54
На Закарпатті взяли під варту 67-річного чоловіка, підозрюваного у розбещенні дитини
09:03
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія з ймовірними наркотиками та забороненим предметом Фото новина
14:38
У Виноградові викрили завищення ціни на житло для дитячого будинку Фото новина
12:31
/ 1
Закарпатські прикордонники виявили безакцизні сигарети у сховку автомобіля Фото новина
10:51
/ 15
При обшуку у керівника Закарпатського ОТЦК Савчука виявили близько 100 тис. незадекларованих доларів
10:25
/ 2
Бухгалтерці Хустської міськради, яка виписала колезі 500 тис. грн премії, загрожує до 5 років ув’язнення
10:12
У районній лікарні на Рахівщині виявили багатотисячні збитки Фото новина
» Всі новини