На Закарпатті чоловік зарізав дружину й повісився. Поховали їх поряд (ДОПОВНЕНО)

Бейло Ковшон, 33 роки, із села Велика Бийгань Берегівського району на Закарпатті увечері 1 квітня зарізав 28-річну дружину Тімею. Уранці чоловік повісився на горищі власної хати.

Тімея Безег зустрічалась із Бейлом Ковшоном з 15 років. Фото із випускного альбому
Тімея Безег зустрічалась із Бейлом Ковшоном з 15 років. Фото із випускного альбому

Велика Бийгань — угорськомовне село за 5 км від траси Мукачеве—Берегове. Населення 2 тис. людей.

— Уперше в нас така трагедія, — зітхає сільський голова Дезидерій Ганка. — Тімея була гарною господинею, скромною жінкою. Бейло іноді хоч і лупцював її, але щоб убити — ніхто б не подумав.

Чоловік і жінка родом із Великої Бийгані.

— На дочку Бейло заглядав, ще коли їй було п’ятнадцять, — розповідає угорською 50-річна Моріка Безег, мати Тімеї. — Зустрічалися три роки. Дочка його з армії чекала. Крім Бейли, у неї хлопців не було — так страшно його любила.

Весілля зіграли 1999-го. Жили в хаті, що подарувала бабуся Ковшона. Бейло їздив на заробітки до Угорщини, дружина працювала швачкою у місцевому цеху із пошиття рукавиць. За рік народився син Данієль.

— Десь тоді зять почав бити дочку, — до розмови долучається Янош Безег, 52 роки. — На дев’ятому місяці вагітності ми забрали Тімею додому. Звідси вона пішла народжувати, хрестини теж тут справили. Але потім зять прийшов, у ноги падав, пробачення просив. Тімея вернулася. Бейло Ковшон почав бити дружину під час першої вагітності. Коли завагітніла вдруге — завів коханку

Бейло бив дружину, коли був п’яний. Родичі радили жінці покинути чоловіка.

— Не хотіла. Казала: ”Люблю його, і все”, — плаче Моріка Безег. — Тімея була скромна. У будинку в неї завжди було дуже чисто, прибрано. Недавно вони зробили євроремонт, купили Данієлю комп’ютер.

Три роки тому у Бейла з’явилася коханка 20-річна Ганна Гоздок із сусідньої вулиці.

— Тімея тоді якраз завагітніла молодшим Алексом, — каже Янош Безег. — Зять до коханки почав ходити відкрито. Усе село про це знало. Часто жив у неї по тижню-два. Донька терпіла, пробачала, бо дуже хотіла сім’ю зберегти.

26 березня Бейло знову подався до Ганни. Поніс їй $400 на день народження.

— Увечері 1 квітня Тімея збиралася вичитувати Псалтир, бо наступного дня мали хоронити мого батька, — веде далі Безег. — Дітей на ніч забрала свекруха. Бейло повернувся від коханки п’янезний. Що робив із донькою — невідомо. Певно, знову лаялися через Ганну. Зять чотири рази вдарив доньку ножем.

О сьомій ранку 2 квітня Ковшона бачили в селі. За дві години Янош зайшов до доньки. У кімнаті на підлозі побачив тіло.

— Подумав, що то зять п’яний спить, — схлипує чоловік. — Вийшов на вулицю. Коли зайшов знову, то зрозумів, що це моя дочка. Викликав міліцію.

Правоохоронці оточили село. Шукали Ковшона. Думали, утік. Але знайшли його повішеним на горищі.

Бейла і Тімею поховали поряд. Похорони справляли у хаті, де мешкало подружжя.

— Данієлю сказали, що мама з татом отруїлися ліками, — зітхає Янош Безег. – Менший ще нічого не розуміє. Йому виповнилося два роки.

Опіку над дітьми оформляють батьки Тімеї.

Сніжана Русин, "Газета по-українськи"
16 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

15:40
У Сіднеї під час теракту на святкуванні Хануки загинув ужгородець Тібор Віцен Фото новина
14:37
Стало відомо ім’я 15-річної дівчини, яка загинула вчора у ДТП на Хустщині Фото новина
13:31
У Великій Доброні вночі горів житловий будинок Фото новина
12:26
/ 9
Закарпатська волонтерка Власта Рейпеші заявила про погрози та переслідування з боку керівництва обласного ТЦК
11:20
В селі Загаття під час пожежі травмувався підліток
10:15
На Хустщині легковик із підлітками врізався у вантажівку Фото новина
10:01
У Порошкові рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку
18:02
У селі Бедевля на Тячівщині в ДТП загинув 68-річний чоловік Фото новина
10:19
18-річного хлопця затиснуло між колесами навантажувача в Ужгороді Фото новина
12:20
У Берегові спалахнув ресторан
09:00
/ 3
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території Свято-Покровського монастиря Фото новина
14:49
Бригада екстреної медичної допомоги врятувала ужгородку із зупинкою серця
11:32
/ 1
На Закарпатті медики встигли на пологи попри темряву та розмиту дорогу
17:58
/ 1
BMW зайнявся просто на парковці в Мукачеві Фото новина
13:22
На Мукачівщині під час пожежі врятували подружжя літнього віку Фото новина
15:40
/ 1
В Ужгороді горіла сауна спортивно-розважального комплексу Maximus Фото новина
13:34
На Закарпатті зафіксували нічний землетрус Фото новина
12:07
У Сільці під колесами легковика загинув 75-річний велосипедист Фото новина
10:53
На Закарпатті дитина отримала важку травму повіки під час гри із сокирою Фото новина
17:27
/ 1
На Рахівщині загинув 17-річний мотоцикліст, врізавшись у бетонний водовідлив Фото новина
16:27
/ 1
У Сускові автомобіль на смерть збив 53-річну жінку-пішохода Фото новина
14:59
У Хусті рятувальники оперативно загасили пожежу біля житлового будинку Фото новина
10:16
У Тересві ледь не згорів двоповерховий житловий будинок Фото новина
11:20
50-річна жінка загинула внаслідок пожежі в Ужгороді
15:06
На Хустщині під час руху загорівся КАМАЗ Фото новина
» Всі новини