В Ужгороді підбили проміжні результати транскордонного проєкту по дослідженню кажанів у сакральних спорудах Закарпаття (ФОТО)

У п'ятницю, 26 лютого, в Резиденції єпископів Мукачівської греко-католицької єпархії в Ужгороді за результатами "круглого столу" відбулася пресконференція, під час якої було висвітлено проміжні результати проєкту BAT4MAN "Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України", який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми HUSKROUA/1702/6.1/0021.

В Ужгороді підбили проміжні результати транскордонного проєкту по дослідженню кажанів у сакральних спорудах Закарпаття (ФОТО)

Під час пресс-конференції провідні експерти Олександр Бокотей, Андрій-Тарас Башта та Михайло Біланич надали відповіді на цілий спектр питань, поставлених журналістами регіональних ЗМІ.

Експерти у своїх доповідях прозвітували про результати першого року проєкту BAT4MAN, а також доповіли про особливості життєдіяльності видів та угруповань кажанів та сов, які проживають у вежах сакральних споруд Закарпатського регіону.

Присутні отримали вичерпну інформацію про цікаві результи піонерного, комплексного обстеження біорізноманіття у вежах сакральних споруд низинної та передгірної зон Закарпаття. Унікальне за своїм задумом обстеження покликане виявити корінні набори видів кажанів і птахів, які знайшли прихисток на горищах сакральних споруд. Експерти підбили результати і проаналізували видове багатство тварин, а також зробили попередній аналіз чинників змін їх чисельності.

Науковці запропонували ряд заходів по збереженню рідкісних видів тварин, а також заходи по стимуляції їх чисельності.

Важливо, що природоохоронна спрямованість проєкту допомагає розвивати громадянську складову українського суспільства шляхом об’єднання зусиль різних агентів впливу: релігійні громади, громадські і наукові організації, ЗМІ, школи…

Велика увага в рамках реалізації проєкту відводилась ековиховній і освітній роботі з молоддю як запоруці формування екологічного світогляду підростаючого покоління.

На завершення журналісти мали можливість отримати екоказку «Кажанчики», підготовлену співробітниками з метою поглиблення екологічної свідомості і, відповідно, підвищення рівня екологічної культури підростаючого покоління.

На пресконференції владика Ніл нагородив подячним листом Мукачівської греко-католицької єпархії Ольгу Тимофеєву  – члена Комісії з питань екології МГКЄ, знану освітянку, журналістку, викладачку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, авторку багатьох навчально-методичних посібників і художніх видань для дітей і дорослих – за активну багаторічну співпрацю та високопрофесійне висвітлення питань національного, духовного, екологічного виховання на ТБ і сторінках всеукраїнських та зарубіжних видань і фахових часописів. Він високо відзначив особливий внесок пані Ольги в розвиток духовної поезії та її неординарне поєднання у тематиці церковних храмів і природи як храму, створеного Богом.

Світлини авторства Ольги Тимофеєвої були представлені на круглому столі і на прес-конференції.

Пресконференція відбулась у рамках реалізації проєкту BAT4MAN.

Проект BAT4MAN реалізується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи, повідомляє інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій.

27 лютого 2021р.

Теги: кажани, BAT4MAN

НОВИНИ: Соціо

16:12
Ужгород провів в останню путь воїна Василя Мартина Фото новина
15:29
У Хусті прощаються із полеглим на війні з рф захисником Ярославом Коцаком Фото новина
14:57
Рятувальники евакуювали туристку, якій стало зле біля водоспаду Шипіт Фото новина
11:38
На Закарпатті облаштовують тимчасовий об'їзд через зруйновану дорогу поблизу Липецької Поляни Фото новина
16:51
На Рахівщині рятувальники допомогли травмованій туристці з Київщини Фото новина
11:27
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Мартином Фото новина
14:49
Через негоду туристи заблукали на маршруті до Говерли Фото новина
12:26
В Ужгороді через карантинного шкідника вирубають ясени на одній із вулиць Фото новина
11:39
На Мукачівщині знайшовся 73-річний грибник, якого три доби шукали в лісі Фото новина
09:02
/ 2
На Мукачівщині двоє підлітків постраждали в аварії на електросамокаті
15:18
Таксист на Рахівщині помітив пожежу та допоміг вчасно викликати рятувальників Фото новина
10:00
В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Легезою, який більше року був безвісти зниклим Фото новина
09:10
У Карпатах рятувальники евакуювали двох туристів Фото новина
17:42
/ 5
На Закарпатті екслісничому повідомили нову підозру через декларацію Фото новина
16:32
/ 1
У Сваляві гойдалка вдарила по голові дворічну дівчинку
16:03
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні 34-річним Василем Митровкою Фото новина
15:39
/ 10
Журналістка-розслідувачка Олена Мудра очолила "Суспільне Ужгород"
15:20
У Мукачеві затримали п'яного водія, який намагався втекти від патрульних Фото новина
09:55
На війні з росією поліг Віктор Попович з Розтоків на Рахівщині Фото новина
09:04
Через нічну атаку рф поїзди до Закарпаття курсують із затримками
17:07
/ 12
Нардеп заявив про нову схему «бусифікації» на Закарпатті
12:13
/ 2
В Ужгороді попрощаються із захисником Юрієм Легезою Фото новина
10:00
/ 1
На Мукачівщині зафіксували сказ у домашньої кішки Фото новина
15:38
/ 1
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
» Всі новини