Збільшення податкового боргу за 2019 рік складало +69%. Тобто, незважаючи на «ковідні» умови, темпи зростання податкової заборгованості у 2020 році суттєво менші.
Про це розповіла консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України Юлія Траньович. За її словами, найбільші втрати несуть бюджети через несплату плати за землю (38% загального обсягу заборгованості). Також значна частка припадає на ПДФО (19%), єдиний податок (10%) та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (10%).
Найбільші суми заборгованості платників податків станом на 01.01.2021 р. у м. Ужгород (53,2 млн грн), м. Мукачево (30,4 млн грн) та колишньому Ужгородському районі (17,9 млн грн).
Слід відмітити райони та громади, у яких за 2020 рік відбулося зменшення обсягу податкового боргу відносно попереднього року. Зокрема, це Мукачівський район (борг зменшився на 4,3 млн грн), Виноградівський район (на 2,7 млн грн), Іршавська ОТГ (на 1 млн грн), м. Берегове (на 0,6 млн грн), м. Хуст (на 0,5 млн грн) та м. Чоп (на 0,2 млн грн).
Новообрані представники органів місцевого самоврядування зацікавлені у здійсненні на їх території прозорої і законної підприємницької діяльності, виконанні суб’єктами господарювання своїх податкових зобов’язань. Популяризація серед платників чесної сплати податків, роз’яснення необхідності наповнення бюджету задля надання жителям необхідних соціально-культурних послуг, покращення інфраструктури дасть позитивний результат для розвитку громади. Тому місцева влада спільно з податковою службою, а при потребі з правоохоронними органами, мають активно взаємодіяти у цьому напрямку.