Реклама B3

Хустська фірма досі не сплатила 2,2 млн грн митних платежів, виявлених постаудитом торік

Днями ряд Інтернет-видань оприлюднили офіційну інформацію правоохоронних органів: «Понад 2 мільйони гривень збитків на розмитненні автомобілів – вісьмом інспекторам митниці на Закарпатті повідомили про підозру».

Хустська фірма досі не сплатила 2,2 млн грн митних платежів, виявлених постаудитом торік

Закарпатська митниця Держмитслужби офіційно повідомляє, що дана інформація не відповідає дійсності та є необ’єктивною.

Наприкінці 2020 року Закарпатська митниця Держмитслужби інформувала громадськість про результати аудиторських перевірок підприємств, які здійснюють оформлення транспортних засобів у зоні діяльності митниці. Так, підрозділ митного аудиту у 2020 році провів 98 документальних перевірок щодо безпідставного з боку суб’єктів підприємницької діяльності та громадян використання пільг (преференцій) на товари, що походять з країн ЄС. В результаті – донараховано грошових зобов’язань на суму 11,5 млн грн, з яких 2,2 млн грн – за результатами проведеної документальної перевірки  на митному посту «Хуст».

Відтак, хустському підприємству митниця виставила податкове повідомлення-рішення сплатити виявлену суму донарахувань, яке воно отримало ще у квітні 2020 року. Наразі фірма оскаржує прийняті митницею рішення у судовому порядку. Таким чином, Держбюджет досі не отримав кошти, які повинна сплатити компанія.

Що стосується наведених у матеріалах правоохоронців фактів мінімізації мита при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, констатуємо наступне:

- щодо тарифних преференцій (пільг), то вони надаються суб’єктам ЗЕД виключно за умови документального підтвердження походження товарів з Європейського Союзу через подання митниці одного з документів, визначених відповідними міжнародними Угодами. Саме такими документами керувалися митники під час митного оформлення транспортних засобів на митному посту «Хуст» за преференційною ставкою мита.

- щодо перевірки поданих митниці преференційних документів на предмет їх достовірності (автентичності), з’ясування питання чи може вважатися товар походженням з Європейського Союзу, то таке підтвердження надають виключно уповноважені органи держави-експортера. Тож, підрозділ митного аудиту Закарпатської митниці, компетенція якого виключно здійснення документальних перевірок, офіційно зініціював відповідні запити через Держмитслужбу до іноземних експортерів. В отриманих відповідях – не підтверджено преференційне походження деяких транспортних засобів.  

Таким чином, несплату митних платежів у повному обсязі хустською фірмою-імпортером насправді виявлено саме Закарпатською митницею під час проведення постаудиту ще у першій половині 2020 року, повідомляє пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби.

08 лютого 2021р.

Теги: фірма, платежі

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Кримінал

12:31
На Закарпатті військовослужбовиця два роки не служила, але отримала понад 1,5 млн грн
09:04
/ 5
На Закарпатті чотирьох підозрюваних у незаконному видобутку андезиту на 950 млн грн, включно з сином нардепа-"слуги" Лаби, взяли під варту Фото новина
17:43
/ 1
СБУ повідомила про заочну підозру ексклірику Мукачівської єпархії УПЦ (МП), який став капеланом військ рф Фото новина
13:28
На Мукачівщині п’яний мотоцикліст збив 17-річного велосипедиста Фото новина
10:42
/ 2
На Закарпатті директорка ліцею та її заступниця фіктивно працевлаштували трьох чоловіків Фото новина
18:25
/ 1
На Берегівщині заявляють про можливе знущання над тваринами неповнолітньою Фото новина
16:09
/ 2
На Закарпатті голову ЛКК затримали після отримання $1000 за фіктивний висновок про потребу в догляді Фото новина
15:52
В Ужгороді чоловіка засудили за вбивство 23-річної жінки Фото новина
13:46
/ 2
На Закарпатті викрили фіктивну мобілізацію 329 людей Фото новина
11:26
На Мукачівщині посадовців судитимуть за хабарі на $4 тисячі та 20 тисяч гривень Фото новина
10:50
/ 23
На Закарпатті за незаконний видобуток андезиту зі збитками державі майже на 950 млн грн оголосили підозру синові нардепа-"слуги" Лаби Фото новина
16:57
/ 17
На Закарпатті викрили групу, яка за десятки тисяч доларів переправляла чоловіків до Словаччини Фото новина
13:17
На Тячівщині за $10 тисяч затримали організатора незаконного переправлення до Румунії Фото новина
10:23
/ 2
Майор Нацгвардії за $6 тисяч перевозив чоловіків на Закарпаття для незаконного перетину кордону Фото новина
15:21
На Берегівщині судитимуть 38-річну жінку за збут наркотиків та психотропів Фото новина
11:34
На Львівщині двоє закарпатців пограбували чоловіка з інвалідністю Фото новина
10:06
Закарпатець на вантажівці збив насмерть 34-річного чоловіка на трасі Київ–Чоп Фото новина
17:27
/ 1
В Ужгороді шахрайку засудили до 4 років за продаж неіснуючих товарів Фото новина
15:29
На Хустщині чоловік після сварки вдарив односельця ножем Фото новина
10:08
/ 1
У Львові ужгородець пограбував жінку на кріслі колісному Фото новина
18:06
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох учасників наркотрафіку Фото новина
14:41
/ 3
У Виноградові затримали жінку, яка за 6 тисяч євро мала допомогти військовозобов’язаному незаконно перетнути кордон Фото новина
12:43
На Закарпатті прикордонники виявили мотоцикл BMW, викрадений у Великій Британії Фото новина
11:25
/ 12
На Закарпатті викрили масштабну схему ухилення від мобілізації Фото новина
17:16
На Закарпатті судитимуть учасників контрабанди кокаїну на понад $1 млн Фото новина
» Всі новини