Ексголова Закарпатської ОДА Петров повідомив недостовірні дані в ефірі суспільного мовника (ВІДЕО)

17 грудня 2020 року в ефірі телеканалу «UA: Закарпаття» Олексій Петров звітував про роботу на посаді голови Закарпатської ОДА впродовж минулого року.

Ексголова Закарпатської ОДА Петров повідомив недостовірні дані в ефірі суспільного мовника (ВІДЕО)

У відповідь на запитання журналіста проєкту «ПравдаЄ» Станіслава Данка тодышный керывник ОДА озвучив кілька важливих речей, які стосувались будівництва ВЕС на Боржаві та робіт АТ «Укргазвидобування» на території Жденіївської громади.

Журналісти проєкту вирішили перевірити озвучену  у відповідях інформацію – ось що з цього вийшло.

1. Чиновник повідомив, що Закарпатська обласна прокуратура підготувала та подала позов щодо скасування розпоряджень голів Свалявської та Воловецької РДА щодо затвердження детальних планів територій під будівництво ВЕС. Однак це не зовсім так. Ще 27 листопада з’явилась інформація про те, що прокуратура оскаржує дії Держгеокадастру, а не розпорядження голів РДА. Детальніше: Прокуратура звернулася із позовом до суду через неправомірні дії обласного управління Держгеокадастру на полонині Боржава. Разом з тим, згідно відповіді Господарського суду Закарпатської області на наш інформаційний запит, перенаправлений обласною прокуратурою, в суді «відсутні справи щодо скасування розпорядження голови Воловецької РДА В. Рогової та розпорядження голови Свалявської РДА О. Дідовича».

2. Чиновник запевнив у неможливості скасування вищевказаних розпоряджень. Однак стаття 33 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» вперто не погоджується з думкою пана Петрова і чітко говорить: «Голови обласних державних адміністрацій мають право скасовувати розпорядження голів районних державних адміністрацій, що суперечать Конституції України та законам України, рішенням Конституційного Суду України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласних державних адміністрацій, а також міністерств, інших центральних органів виконавчої влади». Тим паче на Закарпатті вже є прецедент, коли таким правом скористалися у подібному до цього випадку. Мова йде про події 2017 року та спроб будівництва каскаду міні-ГЕС на кількох закарпатських річках. Тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль (нехай не буде згадано його ім’я даремно) скасував розпорядження голів Хустської, Тячівської та Рахівської РДА щодо детальних планів територій під будівництво міні-ГЕС – більше того, рішення кількох судів підтвердили правочинність таких розпоряджень. 

Варто уваги й те, що у 2019 році розпорядженням на той час в.о. голови Закарпатської ОДА І. Дурана згадані розпорядження голів Свалявської та Воловецької РДА були визнані такими, що суперечать законодавству, та мають бути приведені у відповідність до його вимог: 

3. У прямому ефірі Олексій Петров також переконував, що «Укргазвидобування» з осені минулого року проводить роботи на території Жденіївської територіальної громади без жодних порушень й саме тому Департамент екології Закарпатської ОДА на початку грудня надав компанії позитивний висновок з ОВД. Проте три дні тому на сайті Закарпатської обласної прокуратури з’явилась публікації з промовистим заголовком «Газовидобувні роботи у Буковці: прокуратура виявила порушення та звернулася з позовом до суду». Можливо чиновникам облдержадміністрації не треба було так поспішати з видачею висновку, особливо якщо, зі слів пана Петрова, висновок з ОВД для цих видів робіт і так не потребувався?

Окремо хочеться подякувати колегам суспільного мовника за підготовку та проведення «Звітів наживо», а також запрошення до участі у випуску. Програми подібного формату надзвичайно важливі для утвердження свободи слова, а також принципів гласності та публічності у діяльності представників органів державної влади та місцевого самоврядування.

19 січня 2021р.

Теги: дані, повідомлення, ексголова, Петров

Коментарі

оце по-журналістські 19.01.2021 / 20:39:04
тодышный керывник ОДА
Геннадій Москаль (нехай не буде згадано його ім’я даремно) - чекай, та він ще живий!

Наталія Майстренко 19.01.2021 / 16:57:27
Дякую за дотримання професійних журналістських стандартів журналістики щодо точності, відкритості, балансу думок та відокремлення фактів від коментарів

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини