Закарпатгаз відреагував на мітинги, що тривають в області

Впродовж поточного тижня у деяких районах Закарпаття відбулися мирні акції протесту проти підвищення цін на енергоносії. Люди озвучують невдоволення здорожчанням електроенергії, води, газу.

Закарпатгаз відреагував на мітинги, що тривають в області

Однак, враховуючи, що у підсумку акцент уваги в даних заходах періодично зміщується на ціну спожитого газу та вартості послуги з розподілу, АТ «Закарпатгаз» вважає за доцільне провести роз’яснення з приводу основних моментів, озвучених мітингувальниками.

Як повідомляє пресслужба компанії, АТ «Закарпатгаз» не продає природний газ і не формує ціну на нього. АТ «Закарпатгаз» не має стосунку до вартості газу – підприємство не має ліцензії на постачання природного газу та жодним чином не впливає на формування ціни блакитного палива. Натомість акціонерне товариство «Закарпатгаз» є оператором газорозподільних мереж, єдине в області має відповідну ліцензію та надає послуги з розподілу (доставки) природного газу споживачам на території Закарпатської області. Послуга з розподілу надається всім споживачам газу, незалежно від того, хто у них виступає постачальником.

Газорозподільні мережі — це системи газопроводів високого, середнього та низького тисків, а також вуличні та газопроводи-вводи. Їх загальна протяжність у Закарпатській області становить 7,5 тис км. Крім того, це — обладнання, споруди та об’єкти, пов’язані із роботою зазначених газопроводів (газорегуляторні пункти, станції електрохімзахисту тощо).

Підприємство несе відповідальність за безперебійну та безпечну доставку газу газовими мережами всім споживачам регіону. Для цього організовано та забезпечено роботу аварійно-диспетчерської служби 104, щоденне обслуговування мереж, ремонт та модернізацію газопроводів, встановлення та повірку лічильників газу, облік спожитого газу, сервісне обслуговування споживачів тощо.

Разом із тим, АТ «Закарпатгаз» ніколи не забирав газопроводи у свою власність, а лише приймав на обслуговування (баланс). Нині газопроводи на Закарпатті залишаються у державній та комунальній власності (міст, сіл, селищ). Твердження про зворотне поширюють популісти, які не несуть за свої слова жодної відповідальності.

Отже, АТ «Закарпатгаз» утримує мережі в справному стані, забезпечує безаварійний та безперебійний тиск (наявність) газу перед газовими приладами споживачів, несе відповідальність за стабільну роботу наданої в обслуговування газової мережі.

Понад 1000 фахівців АТ «Закарпатгаз» забезпечують щоденне утримання та обслуговування всієї газорозподільної системи, незалежно від форми власності. Фахівці підприємства мають спеціальні знання, працюють здебільшого у ненормованому графіку, часто – в умовах підвищеної небезпеки.

Плата за розподіл газу – це не плата «за трубу», як сьогодні часто її називають. Натомість це складний технологічний процес, який має свою собівартість, забезпечується спеціалізованими структурами та фахівцями. Саме завдяки роботі операторів газорозподільних мереж досягається безпечне та безаварійне газопостачання кожного споживача.

14 січня 2021р.

Теги: мітинги, Закарпатгаз

Коментарі

Alex 2021-01-16 / 01:17:20
Проблема "доставки" - то проблема власника газу, а не споживача газу. Власник товару сам доставляе в цьому світі товар споживачу і нікого в світі не колише як це він зробить, крім українських монополістів...

Іван 2021-01-14 / 14:30:50
Хурналісти пройдіться по хижам, бізнесу керівників сьоі кантори Закарпатгаз, гляньте на яких машинах іздять вони та іх рідня, то зразу стане зрозуміло куди йдуть кошти за доставку газу, то віртуальна послуга за яку відсотків 80 коштів просто розкрадаються, бо більшість труб проклали абоненти самі і ніхто іх кардинально не обслуговує, напишіть кому ця контора красила чи міняла кусок труби за іх кошт. Абсурд і розвод наівного електорату.

Споживач газу 2021-01-14 / 10:57:34
Нас не цікавить робота підприємства, яка і без коментарів має буди належною. Цікавить зниження ціни на газ та за його постачання - конкретно та у сумі.

Читач 2021-01-14 / 10:46:22
...Добре бути монополістом!!! Нехай будь-хто будь-де мітингує, а газ по трубам тече..... і за його доставку платити треба!!!

Один із багатьох 2021-01-14 / 10:33:30
За 20 років один раз прийшли напідпитку, попшикали мильною водою на стояк на відстані 1 метр і пішли далі. І за це тепер маємо щомісяця сплачувати 550грн.!!!???

Саша 2021-01-14 / 10:16:14
Трохи не заплакав. Як мені шкода Закарпатгаз.

НОВИНИ: Соціо

03:28
Центр реабілітації для осіб з інвалідністю у Великому Березному перенесуть або закриють
14:26
/ 1
У січні на Закарпатті найбільше подорожчали яйця та овочі – на 12,1% та 3,7% відповідно
10:06
Податковий борг перед місцевими бюджетами Закарпаття за 2020 рік зріс на 14%
04:19
/ 2
У Полянській ОТГ підписали договір співробітництва 16 громад Закарпаття стосовно будівництва сміттєсортувального заводу
02:50
Лебідку, врятовану на Рахівщині, з першим теплом відпустять на волю
16:36
На Закарпатті у 2020-му четвертий рік поспіль спостерігалося скорочення населення
16:07
/ 5
Між Ужгородом та Чопом планують відновити залізничну євроколію
15:14
Закарпатці можуть обрати одну з семи мов для складання ЗНО
13:21
Закарпатські лікарі, пройшовши навчання з імунізації від COVID-19, готові розпочати вакцинальну компанію в області
12:23
Водій, що намагався провезти в Україну "на прохання незнайомця з Риму" дошку для серфінгу, залишив її на митниці на Закарпатті
11:16
/ 1
Виділення 500 тис грн погодили міські депутати для підтримки роботи тюрми в Ужгороді
11:14
На профілактику та протидію злочинності в Ужгород виділили 8 млн грн
01:25
/ 9
Гурт "Рокаш" по-своєму переспівав радянський "гімн" Закарпаття
23:39
/ 7
На Закарпатті розпочався ремонт дороги до угорського кордону вартістю 1 млрд грн
23:09
В Ужгороді відбудеться презентація книжки "Шлях (до) ромів"
18:29
/ 2
Президія Закарпатської облради підтримала збільшення вдесятеро площі пралісових пам’яток природи
17:53
/ 14
Зеленський заявив про наміри побудувати на Закарпатті "за пару років новий міжнародний аеропорт"
17:38
Кількість хірургічних втручань на Закарпатті суттєво скоротилася
17:04
/ 1
На Закарпатті у водія автобуса вилучили незадекларований одяг із Барселони "на прохання знайомого"
15:23
Ведмеді в Реабілітаційному центрі на Закарпатті залягли у сплячку
14:43
/ 1
"Пізнай Ужгород" став кращим інноваційним туристичним продуктом Закарпаття 2020 року
13:48
/ 1
Майже 200 млн грн виділять з держбюджету на реалізацію інфраструктурних об'єктів на Закарпатті
11:42
З початку року на Закарпатті завдяки проведеному митному аудиту донараховано в бюджет 1,2 млн грн
10:59
На Закарпатті продавці алкоголю та тютюну сплатили за ліцензії понад 2 млн грн
10:43
В Ужгороді презентують колекції цінних і рідкісних видань з особистої бібліотеки Федора Потушняка
» Всі новини