Щодо хліба, то можете собі уявити, що за 2007 рік вказаним управлінням перевірено 17,8 тони його, з яких повністю забраковано аж 4,47 тони, що складає 25,1 відсотка. За зовнішній вигляд, недовагу, відсутність відповідного маркування бракувався хліб та хлібобулочні вироби приватного підприємця Ю.Кураха з Нижніх Воріт на Воловеччині, за зовнішній вигляд піддані рекламації хлібонарізні вироби з Берегова (ПП О.М.Ковач), а також хліб пшеничний «Цибулевий» фірмовий з магазину «Сільпо-55» в Ужгороді виробника А. Палушка. Управління поряд з цим перевірило 29 тонн макаронних виробів, круп і пшеничного борошна. Тут теж ситуація плачевна — було забраковано і знято з реалізації 6,92 тони, або 23,9% цих виробів. Кондитерських виробів узагалі більше половини з перевірених є цілковитим браком.
— Основні причини забраковки кондитерських виробів, — говорить для «Правозахисту» В.Танчинець, — це відсутність дати виготовлення на упаковці та минулі терміни реалізації. Приміром, у магазині ТОВ «Дастор» бракувався арахіс у цукрі фасований «Ласунчик» масою 180 грамів дніпропетровського виробника. Причини забраковок по цукру-піску — неповне маркування на упаковці, невідповідність вимогам НД. Зокрема, у магазині продтоварів ПП Теллінгер ЯМ. у Мукачеві бракувався цукор-пісок фасований масою 1 кг по причині недоваги в середньому 13 грамів (виробник ТМ «Хуторок» ТОВ «Рідний продукт» Дніпропетровська). За 2007 рік також перевірена якість п'яти тонн м'яса, з яких забраковано 0,9 тони, або 18 відсотків. Аж вісімдесят процентів з перевіреної кількості забраковано ковбасних виробів, що наштовхує кожного на серйозні роздуми. Кепська справа і з рибою.
За минулий рік перевірено також 2,02 тони сиру твердого сичужного в асортименті. З них забраковано 0,83 тони, що складає 41,1%. Основні причини забраковок: відсутність маркування, дати виготовлення, закінчені терміни придатності та відсутність прихідних документів і документів, які засвідчують якість продуктів. Наприклад, у супермаркеті ТОВ «Дастор-Ужгород» і 18 кг сиру твердого сичужного в асортименті забраковано по причині відсутності дати виготовлення та відповідного маркування, з них 19,5 кг сиру твердого сичужного «Мармурового» виробництва Бутанського сирзаводу виявлено без будь-якого маркування, 34 кг сиру твердого сичужного «Ювілейний» без дати виготовлення. Дивна позиція відомого торгового закладу в той час, коли ціни на сири підняті на досить-таки фантастичний рівень і доступні вони хіба депутатам Ужгородської міськради, циганським баронам, ключовим жебракам з пішоходного мосту — лідерам жебрацької мафії місцевого розливу і гарненьким повіям, які не втратили ще товарного вигляду. В магазині «Сільпо-55» в Ужгороді теж начхали на сири тверді сичужні в асортименті. Тут управлінням у справах захисту прав споживачів забраковано 23 кг сиру твердого сичужного в асортименті.
В магазині ПП Турані-Балог що в славному Берегові, забраковано 6 кілограмів масла солодко-вершкового в пачках по 200 г виробництва ДО «Укрконт-ракт» по причині відсутності документів, що засвідчували б якість та безпеку продукту. В кафе «Деліція» ПП М.Й.Василюка з Ужгорода забраковано 25 кілограмів пальмової олії імпортного виробництва без прихідних документів та документації, що засвідчувала б якість та безпеку для споживачів. А в магазині ПП Н.М.Кравченко в селищі Великий Березний забраковано дванадцять пляшок олії виробництва Угорщини без жодних прихідних документів та документів, що засвідчують якість та безпеку олії. Відсутня була, звичайно, й інформація про цей угорський продукт державною мовою, що вимагається в Україні. І горілками та винами, знаєте, труять нас, бідолашних. Основними причинами забраковок алкогольних виробів у минулому році були вичерпані терміни придатності, відсутність документів щодо якості та безпеки. «Відзначилися» в сенсі продажу такого непотребу магазин-касре в селі Кам'яниця Ужгородського району, кафе «БЕЛ» у Виноградові, супермаркет ТзОВ «Дастор-Ужгород». Хочеться сказати про дуже позитивну діяльність управління у справах захисту прав споживачів у Закарпатській області. Якби не воно та не наша інтуїція, то часто доводилося б купувати товар у різних закладах торгівлі просто навпомацки, перехрестившись перед тим і прошептавши: «Пронеси, Господи! Поможи не вмерти від цієї ковбаси та сиру твердого сичужного в асортименті!..»
До речі, представники різних конфесій — батюшки, монахи — могли б заходити зі Словом Божим у заклади торгівлі, щоб ті, хто погнався за наживою, пробуджували свою атрофовану совість і не відправляли в лікарні, або й на той світ своїх братів та сестер.