Упродовж 2020 року на території Закарпаття сталося 2011 пожеж: 31 людина загинула, збитки перевищили 7,5 млн грн

В результаті пожеж торік в області 31 людина загинула та ще 28 отримали різного ступеню важкості опікові травми. За статистикою, більше половини, а це 1013 займань, сталося у сільській місцевості. Аналогічна ситуація і щодо загибелі людей у вогні: з 31 загиблого на пожежах - 20 трагічних випадків зареєстровано у сільській місцевості.

Упродовж 2020 року на території Закарпаття сталося 2011 пожеж: 31 людина загинула, збитки перевищили 7,5 млн грн

Такий стан речей змушує констатувати, що саме сільська місцевість є найбільш ураженою в плані відсутності у ряді населених пунктів  протипожежних формувань, котрі б першими та в найкоротші строки часу могли реагувати на виникнення різного роду надзвичайних подій, зокрема пожеж. Адже відстань від пожежно-рятувальних підрозділів, котрі в більшій мірі дислокуються  в райцентрах, до віддалених населених пунктів може сягати 30-40 кілометрів, а то й більше. А це досить великий час для порятунку життя, здоров’я і майна громадян.

Один із шляхів розв’язання проблем забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах є створення місцевих пожежних команд та добровільних протипожежних формувань.

В умовах проведення адміністративно-територіальної реформи в державі та утворення об’єднаних територіальних громад це  питання набуває особливої актуальності. Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня віднесено і забезпечення гасіння пожеж. Також Концепція передбачає, що територія адміністративно-територіальної одиниці з урахуванням доступності основних публічних послуг, що надаються на території громади (час прибуття для надання швидкої медичної допомоги в ургентних випадках та пожежної допомоги не має перевищувати 30 хвилин).

На даний час на території Закарпатської області утворено 64 об’єднані територіальні громади. Щоправда, в ОТГ створено та  функціонують лише  15 місцевих пожежних команд, котрі забезпечують протипожежний захист населених пунктів. Разом з тим, для належного реагування на надзвичайні ситуації  Закарпатська область потребує створення ще щонайменше 38 пожежних підрозділів.

Тому керівникам адміністративно-територіальних одиниць необхідно здійснити ряд  організаційно-практичних заходів, що стосуються виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Кодексу цивільного захисту України. Зокрема, під час підготовки та затвердження генеральних планів об’єднаних територіальних громад необхідно передбачити функціонування комунальних пожежно-рятувальних формувань.

У свою чергу для цього необхідно виділити земельні ділянки під будівництво пожежних депо з розрахунку площею від 0,3 до 1,7 га, що передбачено державними будівельними нормами, з подальшим їх фінансуванням.

Місцева чи добровільна пожежна охорона в населених пунктах забезпечить оперативне й швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території певного населеного пункту. А це, без перебільшення, не лише врятоване майно, нажите громадянами впродовж багатьох років, а й врятовані людські життя, повідомляють в У ДСНС України у Закарпатській області.

05 січня 2021р.

Теги: пожежі

Коментарі

=++=0911 06.01.2021 / 12:43:56
ПОГАНЕНЬКО РОБЛЯТЬ...Явно пане майор Началник"ШИДКОГО МЧСА Шидкого Закарпатття-Мірко..Тіки Розмови..=Ля-Ля

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

18:12
У Косівській Поляні на Рахівщині під час пожежі загинули свійські тварини Фото новина
16:28
На Хустщині рятувальники ліквідували масштабну пожежу в оселі Фото новина
15:39
Поліція з’ясовує обставини ДТП за участі підлітків на Хустщині Фото новина
12:58
На Берегівщині 65-річний чоловік ледь не загинув через паління в ліжку
11:23
У Великому Бичкові на пожежі загинув 70-річний чоловік
09:49
Залізнична аварія біля Коростеня ускладнила рух поїздів із Закарпаття
10:51
Озброєний чоловік відкрив стрілянину в Мукачеві Фото новина
14:00
/ 1
У Порошкові медики «швидкої» прийняли пологи просто в будинку Фото новина
12:44
Пожежа на дачі в Ужгороді забрала життя чоловіка Фото новина
14:51
На Тячівщині пожежа знищила покрівлю, сіно та трактор на площі близько 140 кв. м Фото новина
14:57
В Ужгороді під час руху загорівся Mercedes-Benz GLS Фото новина
13:36
/ 1
На Рахівщині медики прийняли пологи в кареті швидкої допомоги Фото новина
15:40
У Сіднеї під час теракту на святкуванні Хануки загинув ужгородець Тібор Віцен Фото новина
14:37
Стало відомо ім’я 15-річної дівчини, яка загинула вчора у ДТП на Хустщині Фото новина
13:31
У Великій Доброні вночі горів житловий будинок Фото новина
12:26
/ 24
Закарпатська волонтерка Власта Рейпеші заявила про погрози та переслідування з боку керівництва обласного ТЦК
11:20
В селі Загаття під час пожежі травмувався підліток
10:15
На Хустщині легковик із підлітками врізався у вантажівку Фото новина
10:01
У Порошкові рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку
18:02
У селі Бедевля на Тячівщині в ДТП загинув 68-річний чоловік Фото новина
10:19
18-річного хлопця затиснуло між колесами навантажувача в Ужгороді Фото новина
12:20
У Берегові спалахнув ресторан
09:00
/ 3
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території Свято-Покровського монастиря Фото новина
14:49
Бригада екстреної медичної допомоги врятувала ужгородку із зупинкою серця
11:32
/ 1
На Закарпатті медики встигли на пологи попри темряву та розмиту дорогу
» Всі новини