В Ужгороді презентували "Новоселицьку сливовицю" та "Боронявського шарханя" (ФОТО)

17 грудня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбулася презентація відеофільмів «Новоселицька сливовиця» та «Боронявський шархань», у яких зафіксовано унікальні традиції краю.

В Ужгороді презентували "Новоселицьку сливовицю" та "Боронявського шарханя" (ФОТО)

Присутні мали гарну нагоду ознайомитися з давньою традицією виготування сливовиці,  яку використовували як ліки від різних хвороб. 

Модератор заходу – директор Центру культури, заслужений працівник культури України Ганна Дрогальчук привітала учасників та запросила до слова подружжя Івана й Марії  Рацинів, які є носіями традиції приготування слив’янки, та  Любов Бонкало із сином Вадимом, які активно популяризують різдвяні традиції.

Учасники  також почули розповідь про колядування із Шарханем, яке й нині побутує у селі Бороняво на Хустщині. Це унікальний архаїчний звичай на Святвечір, коли юнак демонструє родині майбутньої нареченої свій намір одружитися.

Святковий настрій на культурно-мистецькій акції створив народний аматорський вокальний ансамбль народної пісні «Розмарія»  (керівник Ольга Зюбрицька), який надзвичайно професійно й зворушливо  виконав низку народних пісень краю.

У теплій дружній атмосфері присутні обговорили відеофільми та продегустували творчий доробок новоселицьких майстрів.

Відеофільми «Новоселицька сливовиця» та «Боронявський шархань» (продюсер Михайло Данканич) вийшли у світ завдяки організаційній підтримці КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР (директор Ганна Дрогальчук) за сприяння департаменту культури Закарпатської ОДА (директор департаменту Оксана Бабунич). Культурний продукт профінансовано відповідно до Програми розвитку культури і мистецтва в області на 2016–2020 рр.

Презентовані відеофільми можна переглянути за посиланням: http://nks.zakfolkcenter.info/

 
 
 
 
 
 
 

Марина Офіцинська, завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» ЗОР 

18 грудня 2020р.

Теги: сливовиця, шархань

НОВИНИ: Соціо

18:02
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
» Всі новини