Проблеми й виклики інтеграції ромів Закарпаття у громадянське суспільство обговорили за круглим столом (ФОТО)

У рамках роботи Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини 10 грудня в Центрі культур національних меншин Закарпаття відбулося засідання за круглим столом на тему: „Роми Закарпаття на шляху інтеграції в громадянське суспільство: аналіз, оцінки, виклики”.

Проблеми й виклики інтеграції ромів Закарпаття у громадянське суспільство обговорили за круглим столом (ФОТО)

Начальник управління національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Лях поінформував присутніх про стан забезпечення прав ромської національної меншини в Закарпатській області.

Зі звітом про виконання плану заходів в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року виступив заступник голови Міжвідомчої робочої групи, депутат Ужгородської міської ради Мирослав Горват. 

Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Омелянюк повідомила, що станом на 1 жовтня 2020 року в органах соцзахисту перебували 14 057 сімей – одержувачів соціальних виплат з числа ромського населення, що становить 14% від загальної кількості одержувачів різного виду соціальних виплат в області. Сума середньомісячних виплат громадянам ромської національності становить кожного місяця 40 мільйонів гривень. Причиною відмови у наданні соціальної допомоги громадянам ромської національності часто стає відсутність документів, що ідентифікують особу (паспорт, ідентифікаційний код).

Йшлося також про пріоритети та шляхи ефективної політики інтеграції ромів в українське суспільство; сучасний стан щодо кодифікації ромської мови в Україні; сприяння доступу осіб ромської національної меншини до медичних послуг, надання стаціонарного лікування та екстреної медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров’я області у процесі медичної реформи на Закарпатті; про паспортизацію ромського населення області.

В ході дискусії учасники засідання констатували, що для ромської спільноти області залишається актуальним питання поліпшення соціально-економічного становища її представників, підвищення загального рівня освіти. Не менш актуальним є забезпечення рівного доступу ромів до системи охорони здоров’я й умов безпечного життя.

Для досягнення відчутних змін і суттєвого впливу на поліпшення життєдіяльності ромської громади Закарпаття, їх інтеграції в українське суспільство, учасники засідання за круглим столом рекомендували наступне:

- взяти до уваги звіт про роботу Міжвідомчої групи з питань виконання в області плану заходів Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та врахувати пропозиції учасників заходу;

- у контексті поточних процесів реформ розробити оптимальний формат нового документа з подальшою інтеграцією ромів в українське суспільство, який має базуватися на аналізі та оцінюванні ризиків, що мають місце у ромських громадах із відповідним фінансовим обґрунтуванням вирішення наявних проблем;

- провести аналіз соціально-демографічної ситуації ромських поселень, в ході якого ґрунтовно вивчити рівень виявлення проблем, що заважають інтеграційним процесам ромської меншини, та відповідно до цього визначити основні стратегічні напрями подальшої інтеграції, а також визначити методики та критерії, з допомогою яких можна перевіряти ефективність запропонованих заходів;

- в умовах децентралізації вжити подальші заходи щодо узаконення земельних ділянок та неофіційних житлових поселень з метою їх включення до місцевих кадастрів та розвитку інфраструктури, а також забезпечення  доступу ромів до публічних послуг;

- передбачати в планах соціально-економічного розвитку області на 2021-2025 рр., а також у місцевих бюджетах на 2021 рік, відповідне фінансування для реалізації заходів з питань інтеграції ромів в українське суспільство на місцевому рівні.

Під час засідання було вирішено започаткувати серію зустрічей з лідерами ромських організацій, під час яких кожну озвучену проблему розібрати детально і знайти шляхи вирішення.

11 грудня 2020р.

Теги: роми, інтеграція

Коментарі

петро 2020-12-12 / 03:22:02
Правильно

Ужгород 2020-12-11 / 22:48:21
Скільки разів уже засідала подібна комісія, це все для галочки та піару горвата, щоби доїти европейські гранти. А цигани все більше крадуть, вчиняють тяжкі злочини, вечером у районі Радванки пройти небезпечно - стаї циганоти шниряють у пошуках жертв. Оцим державникам, що засідають за круглими столами потрібно робити рейди і там (у районі ринку "Нива") проводити засідання, а не вирішувати скільки наших грошей добавити до 40 млн. грн. для паразитів.

777 2020-12-11 / 11:00:10
Припинити їм всі соц.виплати і заставити їх робити. Ато живуть з наших податків і насміхаються з нас.

укр 2020-12-11 / 10:54:18
головне ЖОРСТКО конролювати використання соц.допомоги, яку МИ їм виплачуємо (із бюджету), бо гроші отримують, а діти і далі ходять голі і смолаві. Чим менше їм будуть виплачувати соц.допомоги, тим більше буде порядку (будуть менше народжувати).

Читач 2020-12-11 / 10:43:16
Марно витрачений час на пусті розмови про "захист та інтеграцію в українське суспільство ромської національної меншини". Циган був, є і помре не інтегрованим - "із пса солонини не буде"! Хто хоче серед них стати людиною - стає і таких багато. Подивись на їх ватажка Горвата. Хоча золоті маєтки та статки ватажків-баронів зароблені на заводі циганом-слюсарем чи в школі циганкою-вчителем? Чи може ви бачили бізнесменів-циганів з великими фірмами? Прийде літо і знову повториться Івано-Франківськ.... Тільки Горват туди не поїде, він буде "засідати за круглим столом" і говорити "про стан забезпечення прав ромської національної меншини в Закарпатській області"!!!

Микола 2020-12-11 / 10:38:40
тільки масова стерилізація саранчі ...

Степан Крук 2020-12-11 / 10:29:22
Не благодарна це справа. неможливо впихнути невпихуєме!!!

НОВИНИ: Соціо

18:10
/ 2
В Ужгородському замку провели "Ніч у музеї"
16:30
/ 2
В Іршаві бджолярі вже кілька днів не забирають з "Укрпошти" бджіл, що ожили
10:53
ФОТОФАКТ. На Закарпатті почала квітнути Долина нарцисів
10:44
/ 2
В Ужгороді вручили єпископські грамоти та премії NABU активістам громадських рухів "Save Borzhava" та "Free Svydovets"
16:37
Журналісти-розслідувачі розбиралися у справі незаконних газових свердловин під горою Пікуй на Закарпатті
12:24
Квиток всеукраїнської організації товариства глухих мають понад 1700 закарпатців
09:25
У Мукачівському замку відкрили виставку сучасного українського іконопису "Величаємо" та закарпатського народного одягу
09:19
Близько 3 тижнів ремонтуватимуть перила на мосту Масарика в Ужгороді. Роботи ще не почались
09:14
/ 3
Понад 30 закарпатців є Праведниками народів світу за порятунок євреїв від Голокосту
14:43
В Ужгороді відкрили Центр розвитку польсько-української культури
14:26
В Ужгороді вшанували пам'ять жертв політичних репресій
12:32
На Закарпатті за минулу добу провели рекордну кількість щеплень
12:29
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на міжнародні поїзди "Чоп-Загонь" та Київ-Відень
12:09
Рибалки на Закарпатті власним коштом випустили в річки мальків стерляді
11:55
/ 2
В Ужгороді вулиця Фірцака змінить "прописку" і з'явиться вулиця Свиди
09:45
Найближчі 10 днів на Закарпатті прогнозують нестійку, помірно вологу, але теплу погоду
09:35
/ 3
Мешканці Минаю на Ужгородщині просять компенсовувати проїзд пенсіонерів і школярів із сіл до Ужгорода
09:31
Прикордонників Закарпаття вакцинують від коронавірусу
02:40
/ 1
Громада і активісти виграли ще один суд у справі щодо намагань забудувати ГЕСами річку Шопурка на Рахівщині
23:32
Вакцини Covishield індійського виробництва на Закарпатті залишилось 110 доз
17:18
Творчий вечір до 80-річчя Івана Хланти відбувся в Ужгороді
17:13
/ 5
За добу після інциденту бджоли, відправлені на Закарпатті "Укрпоштою", почали "оживати"
16:37
Закарпатці спрямували майже 125 млн грн на розвиток війська
16:32
/ 1
В Ужгороді керівники екологічних комісій РКЦ і МГКЄ зустрінуться з активістами Save Borzhava та Free Svydovets
16:14
/ 1
На Закарпатті експериментальну карету швидкої супроводжуватиме патрульне авто
» Всі новини