В Ужгороді для людей з інвалідністю безкоштовно діє кабінет реабілітації та психотерапії

Про проєкт «Соціальна турбота про здоров'я» за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, який реалізовується понад рік, йшлося під час пресконференції з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

В Ужгороді для людей з інвалідністю безкоштовно діє кабінет реабілітації та психотерапії

Під час пресконференції організатори також продемонстрували облаштований спортзал та кабінет психологічної допомоги, розказали про безкоштовні консультації та прийоми фізичного терапевта та психолога.  

Василина Марко, координатор проекту «Соціальна турбота про здоров'я» нагадала, що організація діє 19 років і має значні здобутки. «Ми послідовні у своїх діях, у справі допомоги людям з інвалідністю. Цього разу реалізуємо проєкт «Соціальна турбота про здоров'я», який почався минулого року та триватиме ще рік». Мета проекту: покращити здоров'я клієнтів закладів соціальних послуг у Кошицькому краї та Закарпатській області. Партнери проекту: Головний партнер: Кошицький самоврядний край (Словаччина), Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" та Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради.

Дмитро Мірошніков, заступник начальника Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради зазначив, що проєкт спрямований на покращення технічного забезпечення у центрах надання соціальних послуг, кількох громадських організаціях, комунальних установах, закладах соціальної турботи. «Організації в рамках цього проекту отримають обладнання. Крім того проєкт дасть можливість провести обмін між партнерами у питаннях психологічної підтримки, консультацій з покращення фізичного здоров’я тощо. Буде сформовано також транскордонну мережу між закладами, якій займаються цими питаннями». 

За час діяльності проєкту було проведено психологічні тренінги у трьох районах області, надавалися консультації. Про це розповіла   Каріне Карапетян, психолог: «Ми хочемо залучити людей з інвалідністю з усього Закарпаття, хоча через карантин дещо обмежені у планах, довелося трохи маневрувати. Ми створили щотижневі онлайн заняття, проводимо  психологічні зустрічі, піднімаємо питання група самопідтримки, самодопомоги. Це теж стимулює один одного». Працює із закарпатцями, які мають обмежені можливості і Микола Пилявський, фізичний терапевт. «Застосовуємо індивідуальний підхід: з’ясовуємо патологію, оглядаємо людину, визначаємо об’єм навантаження, який ми можемо дати, щоб зменшити її фізичні вади, - каже фізичний терапевт. - Є також групові заняття, де ми пропонуємо зарядки та гімнастики». 

Леся Носенко, менеджер проекту «Соціальна турбота про здоров'я» розповіла про мотиваційні ролики, які знамаються у рамках проєкту. «Ми також знімаємо історії конкретних людей з інвалідністю із Закарпаття. Це мотивує й інших, є дуже сильні особистості. Наприклад, закарпатець з повною втратою слуху, який знає кілька іноземних мов. Ми хочемо розказати про таких людей, основний девізом проєтку: «Я можу – Ти можеш». Цікавинкою стануть підготовані до розсилки електронною поштою відеозарядки з набором підібраних терапевтом фізичних вправ, посильних для кожного, хто забажає приєднатися, щоб зміцнити своє здоров’я, - каже Леся Носенко. – Завдяки проєкту ми покращили матеріально технічну базу «Вибору». Провели тренінги з фізичної та психологічної реабілітації. Наразі, у зв’язку із забороною проводить масові заходи вимушені спробувати у онлайн режимі продовжувати. Сподіваємося, що після зняття обмежень зможемо пройти навчання у Словаччині, відвідати їх  соціальні заклади та продовжити масову інформаційну кампанію». 

За словами Лесі Носенко, одне із завдань проєкту -- вплинути на ставлення людей з інвалідністю до самих себе через організацію і проведення заходів, направлених на покращення їх фізичного здоров’я та психологічної стійкості, основним девізом яких є «Я можу – Ти можеш». 

Міжнародний день людей із інвалідністю - не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

04 грудня 2020р.

Теги: кабінет, інвалідність

НОВИНИ: Соціо

14:59
На Закарпатті сформували 8 мобільних бригад, що займатимуться щепленнями, та визначили 4 етапи вакцинації
14:52
У 2020-му році закарпатці сплатили на підтримку армії 325,7 млн грн
14:49
За період новорічно-різдвяних свят в Ужгороді лише з кількох вулиць викрали понад 30 решіток зливової каналізації
14:08
У міськраді Ужгорода оприлюднили перелік самовільно встановлених рекламних конструкцій
14:03
Ужгородців просять залишати ялинки біля сміттєвих майданчиків
11:48
/ 5
Торік аварійні бригади "Закарпатгазу" виїжджали на виклики 13 тис разів
11:44
За 7 місяців 2020-го у бюджет на Закарпатті надійшло понад 180 млн грн, сплачених перевізниками "італійських бусів"
09:29
/ 2
На Закарпатті врятували від самогубства чоловіка, що збирався зістрибнути з електроопори
03:29
/ 2
Частину вулиці Грушевського в Ужгороді розпочнуть ремонтувати у травні цього року
19:49
/ 2
Очільники греко-католиків і римо-католиків Закарпаття виступили на захист Свидовця від забудови
17:14
Перший пункт обігріву розгорнули в Ужгороді
16:51
Угорщина надасть Закарпаттю 2 тис доз вакцини від сказу Verorab
15:21
/ 6
В Ужгороді люди вийшли на протест проти високих тарифів на комунальні послуги
15:09
/ 1
На Закарпатті цьогоріч почнуть консервацію руїн чотирьох замків
15:02
Із 15 січня змінюється порядок пропуску осіб через українсько-словацький кордон
12:46
На Закарпатті виявили замерзлу румунку без документів, що шукала дорогу додому
10:03
/ 5
Закарпатгаз відреагував на мітинги, що тривають в області
10:01
Протягом декількох днів на Закарпатті вдалося пришвидшити процес передачі майна територіальним громадам на 40%
03:04
/ 1
На Замковій горі в Ужгороді знайшли унікальну 1000-літню монету
02:47
На Тячівщині волонтери й ветерани колядували на безпілотник для ЗСУ
01:23
/ 1
На Закарпатті спільноти та територіальні громади можуть долучитися до участі у проєкті "Енергетичні можливості для закарпатських громад"
17:13
На Закарпатті діти полеглих за Україну Героїв отримали святкові подарунки
16:17
В опорних лікарнях Закарпаття оновлять обладнання на 50 млн грн
15:34
/ 1
У Мукачеві нагородили переможців конкурсу "Червене вино 2021"
13:38
/ 6
Проведено аукціон щодо передпроєктних робіт будівництва аеропорту на Закарпатті
» Всі новини