На Закарпатті планують збудувати екологічний сміттєспалювальний завод (ФОТО)

Сьогодні в облдержадміністрації обговорили підписання меморандуму щодо будівництва такого заводу в регіоні у рамках проєкту «Відходи у енергію».

На Закарпатті планують збудувати екологічний сміттєспалювальний завод (ФОТО)

Учасниками онлайн-конференції стали Віталій Цвігун, заступник голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів, представник іспанської компанії «Ortiz Martos Abogados S.c.» та ін.

За один рік такий сміттєспалювальний завод зможе утилізувати 300 тис. тонн відходів та виробити 15 млн кг «зеленого» водню. Представники фірми кажуть, процес передбачає безпечне перетворення сміття у паливо та виробництво «зеленого» водню за унікальною технологією переробки відходів без шкідливих викидів в атмосферу.

Учасники обговорення домовилися про візит представників компаній «Ortiz Martos Abogados S.c.» та «Solena Polska Sp. Z o.o.» на Закарпаття у другій половині грудня, у рамках якого буде підписано Меморандум про взаєморозуміння.

Закарпатська ОДА планує стати посередником у налагодженні якісної комунікації та співпраці між органами місцевого самоврядування та стороною інвесторів.

Іспанський представник повідомив, що інвестори готові повністю профінансувати запровадження такого амбітного проєкту на Закарпатті. Будівництво заводу вартістю 180 млн євро триватиме приблизно півтора – два роки. Він також наголосив на вигідному геополітичному розташуванні Закарпаття, адже Західна Україна може стати центром постачання «зеленого» водню й в інші країни.

Витрати на будівництво можуть покритися за 6–7 років продажу «зеленого» водню. Умови і тарифи реалізації «зеленого» водню будуть узгоджені та прописані в угодах з органами місцевого самоврядування або з підприємством. У країнах Європи 1 кг «зеленого» водню коштує 8–12 євро.

02 грудня 2020р.

Теги: завод, будівництво

Коментарі

Пішта 04.12.2020 / 09:00:35
ТАК ПОСТРОЇЛИ вже ж-в с.ЯНОШІ(Іванівка)Берегів.р-ну??Як ТО-то??

5556 03.12.2020 / 11:25:15
Пiсля лижного Олiмпiйського курорту у Пилипцi.

Х-man 03.12.2020 / 10:12:35
Це після аеропорту побудують чи перед ним?

Олегу 03.12.2020 / 08:11:12
На димоходи заводські встановлюються потужні фільтри!!!! Дим має виходити чистий без ор і важких металів. Но то не буде ннешного дня!

Тибi 02.12.2020 / 23:30:10


Точно .*****ть грошi !


Олег, Берегово 02.12.2020 / 22:45:43
"Власти того же Белореченского района, как выяснилось, ведут активные переговоры с испанской компанией Ortiz Martos Abogatos, чтобы реализовать "проект производства электроэнергии за счет переработки мусора". Заявляется, что завод будет построен к 2017 году.
В сущности, речь идет о мусоросжигательном заводе с генерирующими мощностями. Ничего "инновационного" и "революционного" в этой технологии нет. Более того, помимо электроэнергии жители Белореческого района получат катастрофически высокий уровень загрязнения воздуха, почвы и водоемов хлорорганическими веществами, тяжелыми металлами, соединениями серы, азота. Если Белореченскому району так нужна электроэнергия, то разумнее было бы построить обычную газовую ТЭС, что вышло бы на порядок дешевле и не вызвало бы катастрофических последствий для окружающей среды."

Олег, Берегово 02.12.2020 / 22:39:37
По ходу, ці інвестори з Валенсії - пройдисвіти, які 7 років тому вішали локшину нашим північним сусідам. Гугліть "Белореченск Краснодарский край" і назву цієї фірми. Якщо коротко, то в 2013 році там так само наобіцяли гучний проєкт, і понині як розгрібали сміття лопатами, так і розгрібають

хома 02.12.2020 / 20:31:31
"хотеть не вредно".Знов пiар !!!!

НОВИНИ: Соціо

00:56
У Плоскому Потоці Полянської громади попрощаються з Василем Ийдером, що поліг ще в 2023-му під Бахмутом Фото новина
00:34
На війні з росією поліг Василь Михальчич з Красної на Тячівщині Фото новина
16:53
На Мукачівщині попрощаються із полеглим Захисником України Василем Фізером Фото новина
15:41
Уперше на Закарпатті кардіохірурги самостійно виконали надскладну операцію Бентала Фото новина
11:04
На Петросі врятували туриста, який травмувався під час походу Фото новина
11:00
У Мукачеві сталася ДТП за участю мотоцикла та легкового автомобіля Фото новина
10:10
В Ужгороді на одній із вулиць тимчасово ускладнений рух через ремонт водогону
18:36
/ 1
В Ужгороді патрульні затримали водія, який перевищив норму алкоголю більш ніж у 11 разів Фото новина
12:10
На війні з рф загинув 30-річний Герой із Чинадійова на Мукачівщині Василь Дзямко Фото новина
22:47
/ 4
Європарламент у своїй резолюції розкритикував побудову вітряків на високогір’ї Карпат
15:17
/ 2
На Закарпатті 13-річний хлопець отримав важкі травми, впавши з електросамоката Фото новина
14:11
На Мукачівщині медики надали допомогу постраждалому в ДТП, випадково ставши свідками аварії Фото новина
12:57
/ 1
На Закарпатті зросла кількість випадків сказу серед тварин
10:20
У Сваляві попрощалися зі Станіславом Клочковським, що загинув у 2024-му на російській Курщині Фото новина
16:12
Ужгород провів в останню путь воїна Василя Мартина Фото новина
15:29
У Хусті прощаються із полеглим на війні з рф захисником Ярославом Коцаком Фото новина
14:57
Рятувальники евакуювали туристку, якій стало зле біля водоспаду Шипіт Фото новина
11:38
/ 1
На Закарпатті облаштовують тимчасовий об'їзд через зруйновану дорогу поблизу Липецької Поляни Фото новина
16:51
На Рахівщині рятувальники допомогли травмованій туристці з Київщини Фото новина
11:27
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Мартином Фото новина
14:49
Через негоду туристи заблукали на маршруті до Говерли Фото новина
12:26
В Ужгороді через карантинного шкідника вирубають ясени на одній із вулиць Фото новина
11:39
На Мукачівщині знайшовся 73-річний грибник, якого три доби шукали в лісі Фото новина
09:02
/ 2
На Мукачівщині двоє підлітків постраждали в аварії на електросамокаті
15:18
Таксист на Рахівщині помітив пожежу та допоміг вчасно викликати рятувальників Фото новина
» Всі новини