Ліфт – не розкіш, а засіб пересування. В Ужгороді третина ліфтів зношені

Ліфтове господарство Ужгорода, яке нараховує більше 300 одиниць підйомних механізмів, обслуговують дві організації – КП «Ужгородліфт» та приватне підприємство «Закарпатліфтмонтаж». Як розповів керівник «Ужгородліфту» Сергій Сорока, підприємство обслуговує 270 комунальних та 25 відомчих ліфтів.

Ліфт – не розкіш, а засіб пересування. В Ужгороді третина ліфтів зношені

- Згідно з нормативною документацією, термін експлуатації ліфта становить 25 років. Тому сьогодні в Ужгороді 85 ліфтів відслужили свій термін. Щоправда, всі вони пройшли експертне обстеження і далі продовжують працювати після кап­ремонту, що проводився за кошти міськради, - стверджує С.Сорока. - Загалом термін обслуговування таких ліфтів продовжується на 4 роки. Цього року за кошти Кабміну поки що замінили єдиний ліфт у будинку по вул.Джамбула, 54. Однак ще не ввели в експлуатацію, допоки не пройде його реєстрація в Держохоронпраці. Через зношеність ліфтів (найновішому - 15 років) доводиться постійно проводити планові ремонти: раз на місяць, квартал та рік з відповідним записом у журнал.
 Доводиться констатувати, що мешканці не охоче платять за користування ліфтом, хоча оплата на його утримання згідно з постановою Кабміну входить в обсяг квартплати. В Ужгороді такий порядок існує вже з 2000-го року. Проте станом на сьогодні населення нам боргує 700 тисяч гривень, - стільки приблизно обходиться нам обслуговування ліфтів на рік. Тож коштів вистачає лише на сплату податків та заробітну плату працівникам підприємства. Інших вистачає лише на найнеобхідніше - купівлю і установку потрібних зап­частин. Нашій аварійній службі, яка працює у цілодобовому режимі, доводиться упродовж доби по 20, а то й 100 разів виїжджати на місце поломки ліфтів. Окрім того, у мешканців будинків низька культура, процвітає вандалізм. Навіть металічні втоплені пульти управління примудряються виривати і ламати, не кажучи вже про пластикову стару клавіатуру, яку чомусь постійно спалюють.
 Зараз, щоб встановити новий ліфт, потрібно близько 200 тисяч гривень. Наразі в Ужгороді лише один будинок, де ліфт не функціонує через розкрадання та пошкодження запчастин - по вулиці Легоцького, 62. Замінити його ми не встигли через завершення бюджетного року і цільові кошти повернулися знову у центральний бюджет, хоча були проведені всі необхідні процедури, потрібні для виконання роботи.
Були у нас й ідеї щодо введення карткової системи оплати. Та, взявши до уваги досвід інших міст, де аналогічні системи протрималися не більше одного-двох років, вирішили не запроваджувати нововведення. Причина в тому, що така система оплати не відповідає чинному законодавству і Антимонопольний комітет після скарг громадян просто забороняв використання карткової системи і накладав штраф на підприємство. Підстава – урядова постанова від 12 липня 2005 року, в якій визначається оплата за технічне обслуговування та ремонт ліфтів. Відповідно до неї, оплата за це покладається рівномірно на всіх мешканців будинку, окрім жильців, які мешкають на першому поверсі і не користуються ліфтом. Тому не можна відходити від цього, та й якби сесія міськради прийняла це, то вже після першої скарги у АМК нам би заборонили цю систему оплати. Окрім того, незважаючи на раціональність, жителям дев’ятих поверхів при картковій системі оплата за ліфт на сім’ю з чотирьох чоловік становила би приблизно 50-60 гривень…
Інше приватне підприємство, за словами Сороки, перебуває у більш вигідних умовах. За його твердженням, створив його колишній керівник «Ужгородліфта» і це підприємство взяло на свій баланс усі відомчі ліфти, які мають стовідсоткову оплату і менш зношені.

Роман Сенишин, "Неділя"
10 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:51
/ 5
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 4
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
20:07
/ 2
Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)
18:51
"Укрзалізниця" в лютому запускає нові нічні сполучення Закарпаття зі Львовом та Києвом
11:46
/ 1
На війні з росією поліг Роман Козар з Рокосова Хустської громади
21:48
/ 1
Мукачівські пластуни запрошують доєднатися до ланцюга єдності на честь Дня Соборності
18:16
В Ужгороді сьогодні підписали контракт на постачання місту 9 нових низькопідлогових електробусів
15:15
/ 1
На війні з росією поліг прикордонник Сергій Фомін із Верхнього Коропця на Мукачівщині
20:53
У грудні 2024-го ціни на Закарпатті зросли на 1,2%
20:25
/ 1
За минулий рік на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 14,1%
17:29
У День Соборності України в Ужгороді організують "Живий ланцюг"
16:46
/ 1
У середу в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Олександром Поповичем
15:20
/ 3
ВІДЕОФАКТ. Ужгородець за допомогою ШІ оживив мініскульптурки, Бокшая і Ерделі та минуле Ужгорода
14:34
/ 6
На війні з росією поліг вчитель з Ужгорода Василь Габрусь
13:57
/ 3
На війні загинув рок-музикант з Ужгорода Андрій Матейко
» Всі новини