Хустщина та Мукачівщина слабо освоюють кошти освітньої субвенції (ВІДЕО)

Раціональність та ефективність використання державних коштів перебуває під пильним контролем облдержадміністрації. Неосвоєні кошти також у центрі уваги. Проте, після численних попереджень щодо неприпустимості їх невикористання та після всіх заходів контролю, ці кошти все-таки освоюються слабо.

Хустщина та Мукачівщина слабо освоюють кошти освітньої субвенції (ВІДЕО)

За результатами перевірки, яку здійснило керівництво ОДА, найнижчі показники використання коштів освітньої субвенції – у Хустському та Мукачівському районах.

Щоб з’ясувати причини такого рівня освоєння, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Коцюба та директорка департаменту освіти і науки Ганна Сопкова з робочим візитом відвідали Хустську та Мукачівську РДА.

«Сьогодні аналізуємо освоєння коштів освітньої субвенції, які надійшли ще у лютому 2020 р. На жаль, у Хустському районі цей показник найнижчий», – повідомив Олег Коцюба.

Хустщина отримала одну з найбільших освітніх субвенцій в області, проте освоїла її незадовільно.

За ці кошти та за кошти місцевого бюджету 13 навчальних закладів району мають забезпечити новим обладнанням для харчоблоків. 

Освітня субвенція у розмірі 3 млн 927 тис. грн передбачала створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах загальної середньої освіти району до 1 вересня. Сьогодні ж у декількох школах Хустського району роботи з облаштування внутрішніх вбиралень ще тривають, їх планують завершити до кінця поточного року. 

Ті самі питання порушили й в Мукачівській РДА, котра зовсім не використала кошти для обладнання харчоблоків (їдалень) для закладів середньої освіти. Не у всіх школах Мукачівщини забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Голова райдержадміністрації Василь Чигринський запевнив, що ці роботи буде завершено до кінця цього року. Зараз освоєно 38,6% коштів освітньої субвенції.

Щодо використання коштів, виділених для реалізації реформи нової української школи, то у Хустському районі ситуація значно краща – станом на сьогодні освоєно 94,2%. Мукачівський район для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти НУШ використав 3,5% на закупівлю обладнання, дидактичного матеріалу та ін.

Через недобросовісного постачальника першокласники Мукачівщини не сіли за нові парти 1 вересня. Перший заступник голови Закарпатської ОДА доручив голові Мукачівської РДА Василеві Чигринському підготувати інформацію щодо звернення до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій із цього постачальника.

Зірвані тендери через відсутність учасників, оскарження закупівель, проведення повторних тендерів та ін. також є причинами низького показника освоєння коштів.

До речі, ні в Хустському, ні в Мукачівському районах і досі не створено жодної опорної школи, що є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі. Також обидва райони не вжили заходів щодо запровадження автономного фінансування закладів освіти.

Олег Коцюба доручив відповідальним особам щоденно здійснювати моніторинг освоєння коштів державної субвенції, спілкуватися з підрядниками, з якими укладено угоди, та інформувати про це департамент освіти і науки Закарпатської ОДА. Також він зобов’язав притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, котрі не забезпечили виконання вимог.

25 листопада 2020р.

Теги: субвенція, кошти

Коментарі

.юра 26.11.2020 / 07:34:42
вони не слабо використовують кошти просто незнають що з ними робити бо дають дуже багато

НОВИНИ: Соціо

21:44
/ 1
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
» Всі новини