Заявки на участь у ній подано з Києва, Харкова, Одеси, Ужгорода. Під час конференції заплановано зустріч із українськими миротворцями, які брали участь у операціях на Балканах, в Іраку і в Сьєрра-Леоне. Про це сьогодні, 10 квітня, ЗІК повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків Українського католицького університету.
Директор Інституту релігії і суспільства Леся Коваленко зауважила, що «щороку ми шукаємо максимально резонансну тему для конференції Інституту, щоби спровокувати живу й цікаву дискусію, адже наша мета – не лише пошук наукових аргументів, а й створення дискусійного майданчика. Крім того, ми хочемо дати духовну площину, на основі якої різні конфесії, релігії, а також нерелігійні люди можуть спільно обговорювати тему, яка є важливою в суспільстві. Звичайно, ми не хочемо надмірної політизації дискусії, але відкриті на питання, які суспільство обговорює сьогодні, наприклад, про Косово чи питання Україна-НАТО. Просто дивитися на них ми пропонуємо крізь призму віри».
Під час конференції заплановано зустріч із українськими миротворцями, які брали участь у операціях на Балканах, в Іраку і в Сьєрра-Леоне. Вони поділяться своїм досвідом та покажуть документальний фільм про миротворчі операції. Як зазначила Леся Коваленко, миротворцям також важливо дізнатися, як питання війни, конфліктів та миру осмислюється у релігіях, адже багато з них є релігійними людьми, проте беруть до рук зброю.
Конференція є справді всеукраїнською: заявки на участь у ній подано з Києва, Харкова, Одеси, Ужгорода. «Спочатку її задумували як студентську, але поступово конференція виходить на інший рівень. Зокрема, цього року ми маємо десяток учасників «солідного наукового віку» – професорів, доцентів, викладачів кафедр. Це свідчить, з одного боку, про те, що тема конференції актуальна, а з іншого – що УКУ втішається заслуженим авторитетом у академічних середовищах», – сказала д-р Коваленко.